В України – 36 медалей, у представників ЛДУФК – «золото» і чотири «бронзи»

На XXIX Всесвітній літній Універсіаді у Китайському Тайбеї студентська збірна України завоювала 36 медалей (12 золотих, 11 срібних, 13 бронзових) і посіла 6-те місце у загальнокомандному заліку серед 140 країн світу. Приємно, що серед переможців і призерів є й представники Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Випускниці ЛДУФК Анфіса Почкалова, Юлія Свистіль і Ксенія Пантелєєва стали чемпіонками Універсіади-2017 у командних змаганнях шпажисток. Окрім того, Ксенія Пантелєєва й Ростислав Герцик вибороли по бронзовій нагороді у особистих змаганнях шпаги та рапіри відповідно. Студентки-волейболістки Дарія Дрозд і Катерина Сильченкова у складі збірної України піднялися на третю сходинку п’єдесталу пошани. Випускник нашого вишу Андрій Гречковський разом зі своїми партнерами по збірній став володарем бронзової медалі у командному заліку спортивної ходьби на дистанції 20 км.

Загалом, українцям вдалося на 5 нагород перевершити свій результат дворічної давнини. На Всесвітній літній Універсіаді-2015 у Кванджу (Республіка Корея) збірна України здобула 31 нагороду (8 золотих, 17 срібних, 6 бронзових) і посіла 8-ме загальнокомандне місце серед 146 країн.

На Універсіаді у Китайському Тайбеї найбільше медалей в Японії – 37 золотих, 27 срібних, 37 бронзових. Другі у загальнокомандному заліку представники Республіки Корея (30, 22, 30), треті – господарі з Тайваню (26, 34, 30).

Наступна XXX Всесвітня літня Універсіада відбудеться у 2019 році в Неаполі (Італія).

Роман ЦЮНЯК