Василь Іванчук пробився у третій раунд. Мартин Кравців – припинив виступи

У столиці Грузії Тбілісі триває боротьба за шаховий Кубок світу-2017. Наразі завершилося друге коло змагань, серед учасників якого були і троє українців, двоє з яких є випускниками Львівського державного університету фізичної культури – легенда світових шахів Василь Іванчук та молодий талант Мартин Кравців.

Досвідчений Василь Іванчук діяв проти молодого поляка Анжея Дуди дуже обережно, не цураючись швидких нічиїх. Отож, дві основні партії, дві додаткові тридцятихвилинки та перша десятихвилинка закінчилися миром.

Але друге рандеву при скороченому контролі часу пройшло за переконливої переваги Василя. Він оригінально розіграв дебют, захопив ініціативу, виграв якість й упевнено довів партію до перемоги. Матч закінчився з рахунком 2,5:1,5 на користь львів’янина. Тож Василь Іванович продовжує боротьбу за почесний трофей.

На жаль, компанію йому у третьому колі не складе Мартин Кравців, який поступився найкращому гравцю Піднебесної Дін Ліженю. Львів’янин також зіграв з китайцем основні партії унічию, але поступився чорними у першій же партії перебою, хоча після дебюту мав усі підстави розраховувати на кращий результат. Друга партію принесла лише нічию. Рахунок 2,5:1,5 на користь китайця.

Натомість третій з українців у другому колі – Юрій Кузубов також продовжує свої виступи у Тбілісі. Його перемога над одним із найкращих шахістів світу сьогодення азербайджанцем Шахріяром Мамедьяровим стала однією з найгучніших сенсацій другого раунду. У першій партії Юрій чорними дістав трохи гіршу позицію, але досить упевнено зрівняв гру – нічия.

У другій партії вже українець, який грав білими, здобув певну перевагу. В ендшпілі він мав двох слонів проти коня та слона суперника і на 55-у ході міг дістати великі шанси на перемогу. Та розгубився і дістав гіршу позицію. Але сила двох слонів у тому, що одного з них можна вдало розміняти. Юрій віддав слона за коня, і на шахівниці виникло закінчення з різноколірними слонами. А вони є передвісниками нічиєї. І насправді, Кузубов, який був без пішака, побудував фортецю. Гра продовжувалася до 130-го ходу, але мирного результату Мамедьярову уникнути не вдалося.

У першій тридцятихвилинці наш шахіст пройшов через програшну позицію чорними. Але Мамедьяров помилився, і чорні перехопили ініціативу. Юрій довів партію до перемоги. Друга партія тай-брейку виявилася дуже нервовою. Суперники по черзі помилялися, і нарешті позиція врівноважилася. Напевне, справедливим підсумком була б – нічия. Та Шахріяра вона не влаштовувала, і він зробив спробу зіграти на виграш, але це призвело до його поразки. 3:1 – чудова перемога українця.

Серед сенсацій другого туру відзначимо виліт досвідченого індійця Віші Ананда (від канадця Антона Ковальова), екс-українця, а нині росіянина Сергія Карякіна (від нового співвітчизника Даниїла Дубова). Несподіваними також стали програші Бориса Гельфанда, який поступився китайцю Ван Хао, француза Етьєна Бакро, якого вибив Бу Сянчжі з Піднебесної, Теймура Раджабова (Азербайджан), який склав зброю перед росіянином Владиславом Артемьєвим, а також поляка Радослава Войташека, якого обіграв досвідчений Олександр Онищук. Олександр родом з України, але потім переїхав до США.

Далі пройшли фаворити: чемпіон світу норвежець Магнус Карлсен, Фабіано Каруана, Веслі Со, Хікару Накамура (усі – США), Левон Аронян з Вірменії, француз Максим Вашьє-Лаграв та росіяни Володимир Крамник і Олександр Грищук. До речі, Карлсен є єдиним учасником, який ще не втратив навіть пів-очка: чотири партії – чотири перемоги.

Додамо, що у третьому раунді Василь Іванчук зустрічається із росіянином Володимиром Крамником, а Юрій Кузубов Кузубов – з Ван Хао із Китаю.


За матеріалами ukrinform.ua 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ