Випускниця ЛДУФК Анна Музичук – чемпіонка Європи з бліцу

У Батумі завершився жіночий чемпіонат континенту з блискавичної гри, де 77 учасниць грали з контролем три хвилини на партію з додаванням двох секунд за кожний зроблений хід, починаючи з першого. Титул чемпіонки впевнено завоювала випускниця Львівського державного університету фізичної культури Анна Музичук.

Усім відомо, що Анна краще грає у швидкі шахи, ніж у бліц. Про це свідчать рейтинг та успіхи у цих двох дисциплінах. Але, вочевидь, вона була незадоволена собою після виступу в рапіді. Це при тому, що Аня Музичук у швидких шахах на Євро-2018 виборола бронзову нагороду.

На старті європейського бліцу вона заграла з великим апетитом, великою потужністю, не лишаючи своїм суперницям жодного шансу. А серед них були полька Моніка Сочка, вчорашня чемпіонка Європи з рапіду німкеня Елізабет Петц, які зрештою стали призерами цих змагань. Львів’янка стартувала блискуче – п’ять очок з п’яти. Потім вона трохи знизила темп, зігравши унічию з росіянками Алєксандрою Гарячкіною та Валєнтіною Гуніною. Проте, з точки зору турнірної стратегії ці результати аж ніяк не погіршили її турнірного становища. Музик, як і раніше, зберігала одноосібне лідерство. Але вона продовжила нарощувати свою гру. Чергові перемоги над грузинкою Мері Арабідзе та екс-чемпіонкою світу та Європи Антоанетою Стефановою з Болгарії продемонстрували суперницям, що вони можуть боротися лише за друге місце. За два тури до фінішу стало зрозуміло, що Анна Музичук здобуде континентальний титул з бліцу. Офіційне підтвердження цьому сталося після того, як в передостанньому раунді вона зіграла внічию з киянкою Юлією Осьмак. Львів’янка випередила найближчу суперницю на одне очко, але її додаткові показники були набагато кращими, і остання партія вже нічого не вирішувала. Тому Анна дозволила собі трохи розслабитися і зазнала єдиної поразки (від Ани Матнадзе з Іспанії). Але 10 очок з 14-ти можливих дали українці чисте перше місце.

Місця з другого по четверте розділили Петц, Сочко та Матнадзе (у всіх по 9,5 очка). Петц стала срібною призеркою, Сочко – бронзовою. Відмінно виступила також і киянка Юля Осьмак. Після невдалої першої частини змагань (2 очки з 5) вона проявила твердий характер і виграла шість партій поспіль. Дві нічиї на фініші (з Музичук і Петц) теж не можна вважати поганим результатом. У підсумку, 9 очок з 15-ти й розподіл місць з п’ятого по сьоме (за додатковим показниками – шосте). Трохи гірше виступили інші українки Анна Ушеніна та Інна Гапоненко, які певний час були серед лідерів. Вони набрали по 7,5 очка.