Волейболісти України вийшли у чвертьфінал

Студентська чоловіча збірна України з волейболу, за яку на Всесвітній Універсіаді виступає студент Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Юрій Семенюк, у напруженому п’ятисетовому протистоянні з Південною Кореєю здобула вольову перемогу (3:2) і за тур до фінішу групового етапу забезпечили собі вихід до чвертьфіналу.

Як прогнозувалося ще до початку змагань у Тайбеї, команда Південної Кореї виявилася найбільш незручним суперником збірної України в групі, – повідомляє пресс-служба ФВУ. Тут можна назвати, насамперед, притаманну багатьом азіатам природну стрибучість і швидкісну витривалість, помножені на досконалу ігрову дисципліну. Саме тому тривалий час наші волейболісти витратили, так би мовити, на підбирання дієвих контрприйомів до їхньої манери дій. Зрештою, на щастя, доволі своєчасно підібрали, переломили хід боротьби і в підсумку вирвали перемогу!

ПІВДЕННА КОРЕЯ – УКРАЇНА – 2:3 (25:22, 25:22, 20:25, 23:25, 13:15)

Як розповів представнику прес-служби ФВУ головний тренер українців Угіс Крастіньш, з усього було видно, що корейці манеру гри нашої команди вивчали дуже добре. Принаймні, розпочали вони на великому куражі, і Фортуна їм за це відверто посміхалася. Натомість, у «синьо-жовтих» відверто не полетіла подача, що дозволяло суперникам організовувати швидкі атаки. Передачі летіли переважно у зону четвертого і шостого номерів, звідки, відповідно, Кукмін Хан та Джихван Ча били вдало, набравши в підсумку 13 і 14 очок. Успішно виходив на заміну Інхійок Кім, котрий теж записав до свого активу 13 балів. І саму атакуюча вдача збірної Південної Кореї стала запорукою двох виграних нею партій. Розуміючи, що у гру необхідно вносити серйозні корективи, Угіс Крастіньш наважився на суттєві зміни виконавців. І коли замість Дмитра Долгополова розпасовувати вийшов Владислав Діденко, в четвертій зоні Віктор Шаповал підмінив Станіслава Невядомського, а в п’ятій на заміну Євгену Кисилюку з’явився Олег Шевченко – справи нарешті пішли на лад.

Повноцінно і продуктивно запрацював блок, налагодилася подача, покращився прийом… У нападі на повну потужність запрацювали «гармати» Олега Плотницького і того ж Шевченка, які записали до своїх послужних списків по 15 очок. До них 11 додав Шаповал, а Максим Дрозд, набравши 8 балів, добряче постарався на блоках.
Утім, отримавши добрячого прочухана в третій партії, корейці схаменулися і доклали максимум зусиль, аби вирвати переможний для себе сет. Усе ті ж Хан и Ча вели партнерів за собою, тож на майданчику запалала справжня битва характерів. Численні глядачі вболівали за обидві команди, радіючи напрочуд цікавому й інтригуючому волейболу, проте у наших майстрів знайшлася персональна група підтримки, яку склади наставники баскетбольної збірної України. Маючи вихідний від ігор день, вони спеціально завітали на волейбольний поєдинок. Корейці відчайдушно чіплялися за кожен м’яч, кожне очко, однак фірмовий український ігровий «гопачок», запропонований підопічними Угіса Крастіньша, явно не прийшовся їм до смаку. Тож у кульмінаційні моменти останнє слово залишалося за українською збірною. Спочатку в четвертій партії, а потім й у вирішальній п’ятій.

Таким чином, наша команда забезпечила собі путівку до чвертьфіналу, де, за словами наставника «синьо-жовтих», її суперником може стати будь-хто. Все залежатиме від останніх матчів у обох групах. Наші у п’ятницю, 25 серпня, зіграють із Латвією.

Роман ЦЮНЯК