Христина Юдкіна: «На дистанції була одночасно і спортсменкою, і тренером»

Національна збірна команда України свої перші нагороди на чемпіонаті Європи-2018 в Берліні здобула у спортивній ходьбі на 50 км, де Мар’ян Закальницький здобув «золото», а Аліна Цвілій – «срібло». А от випускниця Львівського державного університету фізичної культури Христина Юдкіна, фінішувавши четвертою, залишилася, на жаль, без медалі.

Зазначимо, що Христина приїхала на чемпіонат Європи у статусі рекордсменки України зі спортивної ходьби на 50 км, але дистанцію почала зовсім не на лідируючих позиціях. Проте не була б вона собою, якби не зібрала всі сили докупи і не додала на заключній частині дистанції. Фінішну лінію Юдкіна перетнула четвертою з новим особистим рекордом – 4:20.46 год. І хоч відтепер рекордсменкою України є Аліна Цвілій, Христина зовсім не засмучувалася і щиро вітала Аліну і з результатом, і з медаллю.

«Траса супер, все чудово, я встановила особистий рекорд і дуже цим задоволена. Алінка – взагалі молодчинка! Думаю, вона і сама не чекала на те, що зможе пройти настільки швидко, – зізналася після фінішу Христина Юдкіна. – Було спекотно, але не сказала б, що це мені завадило. Ми були до цього готові. І, відверто кажучи, думала, що буде важче – я занадто тяжко відходила після командного чемпіонату світу зі спортивної ходьби у Тайцані. Я була у настільки розібраному стані, що, можна сказати, почала тренуватися лише на липневому зборі у Болу».

«Зазвичай, мені найскладніше йти заключні п’ять кілометрів. У мене таке враження, що я йду їх, ніби цілу «п’ятдесятку». Але цього разу вони далися легше, а от у серединці було важкувато. До речі, ми коли їхали у Берлін, я одразу сказала Аліні Цвілій і Василині Вітовщик, що ми маємо фінішувати у першій вісімці, адже це дозволяє напряму відібратися на чемпіонат світу у Досі. І ми це зробили!»

«На дистанції я була одночасно і спортсменкою, і тренером, адже паралельно у змаганнях серед чоловіків йшов мій учень Валерій Літанюк. Завжди переживаю за нього, особливо уважно стежу за табло з попередженнями, оскільки у Валери є проблема з коліном. Коли пересікаємося на трасі, можу щось йому підказати, а він – мені. Підтримуємо один одного».

А сьогодні, 11 серпня, ввечері уболіватимемо за двох випускників нашого вишу Дмитра Дем’янюка та Андрія Проценка, котрі у фіналі Євро-2018 (початок о 21-й за київським часом) змагатимуться за медалі у секторі для стрибків у висоту.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ