Зі старту – з медалями

Щойно завершилася урочиста церемонія відкриття літньої 29-ої Всесвітньої Універсіади у Тайбеї, як українські студенти почали зовойовувати медалі. Приємно, що серед призерів і представниця Львівського державного університету фізичної культури Ксенія Пантелєєва, котра виборола бронзову медаль.

Віце-чемпіон світу з плавання Михайло Романчук з Рівного приніс Україні перше "золото", перемігши у фіналі 400-метрівки вільним стилем – 3 хв. 45,96 сек. "Срібло" дісталося британцю Джею Стівену Елліоту (3.48,88), "бронза" - американцю Гранту Шульцу (3.49,03). Інший українець Сергій Фролов у фіналі показав п'ятий час (3.51,27).

Наш дзюдоїст Андрій Колесник завоював бронзову нагороду у ваговій категорії понад 100 кг. У "малому" фіналі за 3-тє місце Колесник переміг бразильця Руана да Сільву, а в головному фіналі японець Кокоро Кагеура поборов Юнсео Чжу з Республіки Корея.

Чоловіча збірна України зі спортивної гімнастики (Олег Верняєв, Ігор Радівілов, Петро Пахнюк, Владислав Грико, Євген Юденков) стала срібним призером в командному турнірі, набравши 257,900 бала, поступившись тільки японцям (260,225). "Бронза" - у росіян (253,150). Володарем бронзової медалі стала представниця Львівського державного університету фізичної культури Ксенія Пантелєєва, яка дійшла до півфіналу в індивідуальному турнірі шпажисток.

Студентська збірна України з футболу, яка перемагала на двох останніх Універсіадах, успішно стартувала і в Тайбеї. У першому матчі групового турніру наші футболісти здобули перемогу на командою Південно-Африканської Республіки – 2:0. Обидва голи забили представники Львівського державного університету фізичної культури студенти й гравці «Карпат» – Андрій Бусько (27 хв.), Тарас Завійський (44 хв.). Склад української збірної: Іван Сілецький, Андрій Бусько, Микита Безуглий, Євген Потароченко, Тарас Завійський, Костянтин Пархоменко (Гліб Бухал, 86), Олексій Моісеєнко, Михайло Козак (Максим Банасевич, 52), Алішер Якубов (Роман Бочак, 46), Ігор Дуць, Антон Котляр (Данило Книш, 65). Запасні: Сергій Чернобай, Василь Курко, Андрій Королянчук, В’ячеслав Турчанов.

Роман ЦЮНЯК