Делегація ЛДУФК на ХІІ Міжнародній конференції «Молодь та олімпійський рух» (Фото)

Наприкінці минулого тижня, 17–18 травня, у Києві, на базі Національного університету фізичного виховання і спорту України відбулася ХІІ Міжнародна конференція «Молодь та олімпійський рух», яка проводилася під патронатом Міжнародної асоціації університетів фізичної культури та за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства молоді та спорту України, Національного олімпійського комітету України, Олімпійської академії України.

У президії наукового форуму були:

• Віце-прем’єр-міністр України Кириленко В.А.;
• президент Національного олімпійського комітету України, віце-президент Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій, член Виконкому Міжнародного Олімпійського Комітету, Олімпійський чемпіон, Герой України, почесний доктор НУФВСУ Бубка С.Н.;
• Міністр молоді та спорту України Жданов І.О.;
• заступник Міністра освіти і науки України Греба Р.В.;
• президент Національної академії педагогічних наук України Кремень В.Г.;
президент Національного комітету cпорту інвалідів України Сушкевич В.М.;
президент Міжнародної асоціації університетів фізичної культури і спорту Закир’янов К.К.;
• в.о. ректора НУФВСУ, професор Імас Є.В.

В урочистому відкритті Конференції взяли участь запрошені поважні гості:

• народний депутат України Павленко Ю.О.;
• народний депутат України, перший заступника голови Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Величкович М.Р.;
• віце-президент НОК України, Олімпійський чемпіон Борзов В.П.;
• голова Київського міського відділення НОК Костенко П. І.;
• представники комісій Міжнародного олімпійського комітету Марія Богнер, Нурія Пуг;
• ректор Державного університету фізичного виховання і спорту республіки Молдова Манолакі В.;
• проректор Казахської академії спорту та туризму Кулбаєв Т.Т.,
• представники Німецького університету спорту (м. Кельн) Кевін Рудольф, Константин Клеменс Вінклер;
• президент Федерації тенісу України Лагур С. М.,
• президент Федерації України зі стрибків у воду Лисов І.В.;
• ректор Харківської державної академії фізичної культури Ажиппо О.Ю.;
• ректор Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту Савченко В.Г.;
• віце-президент Асоціації Європейських олімпійських академій, віце-президента НОК України, президент Олімпійської академії України, доктор педагогічних наук, професор Булатова М.М.;
• член Виконавчого комітету НОК України, доктор педагогічних наук, професор Платонов В.М.

Учасникам конференції були адресовані вітання президента Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха, Міністра освіти і науки України Гриневич Лілії Михайлівни, Міністра молоді та спорту України Жданова Ігоря Олександровича, Президента Національного олімпійського комітету України Бубки Сергія Назаровича, президента Олімпійської академії України Булатової Марії Михайлівни, ректора Національного університету фізичного виховання і спорту України Імаса Євгенія Вікторовича.

У науковому заході взяли участь понад 400 учасників – почесні гості, науково-педагогічні працівники спеціалізованих закладів вищої освіти, молоді науковці, аспіранти, студенти, які представляють 36 закладів вищої освіти та установ з 17-ти країн світу: Азербайджан, Білорусь, Греція, Грузія, Йорданія, Ірак, Іран, Казахстан, Китай, Латвія, Ліван, Молдова, Німеччина, Узбекистан, Україна, Хорватія, Швейцарія.

Після урочистої церемонії відкриття розпочалося пленарне засідання, на якому було представлено чотири доповіді:

• Імас Є.В. «Університетська освіта та олімпійський рух: тренди та синергія»;
• Булатова М.М. «Олімпійські дослідження: історія та сучасність»;
• Марія Богнер, Нурія Пуг «Центр олімпійських досліджень МОК та спільнота олімпійський досліджень»;
• Платонов В.М. «Олімпійський спорт у сучасному суспільстві».

Після пленарної частини учасники форуму продовжили свою роботу відповідно до програми Конференції на секційних засіданнях:

Секція 1. «Правові, організаційні, соціальні, екологічні та економічні аспекти сучасного спорту» (модератори: Імас Є.В., Кристофер Грибан, Борисова О.В., Бріскін Ю.А.)

Секція 2. «Олімпійська освіта: соціально-філософські, історичні психологічні та педагогічні аспекти» (модератори: Булатова М.М., Єрмолова В.А.)

Секція 3. «Актуальні проблеми сучасної спортивної підготовки» (модератори: Платонов В.М. Павленко Ю.О.)

Секція 4. «Медико-біологічні аспекти олімпійського спорту. Передові практики та інновації сучасної спортивної медицини. Фізична терапія та ерготерапія» (модератори: Лазарєва О.Б., Пастухова В.А., Футорний С.М., Жарова І.О.)

Секція 5. «Теорія і практика спорту для всіх» (модератори: Дутчак М.В., Андрєєва О.В., Анжелос Софроніс)

Наш Університет представляли: доктор фізичного виховання і спорту, професор, завідувач кафедрою теорії спорту та фізичної культури Бріскін Ю.А.; кандидат фізичного виховання і спорту, доцент кафедри фітнесу та рекреації Чеховська Л.Я., докторант Розторгуй М.С. та аспірант Хомяк І.І.

Другий день Конференції був присвячений Topfit Convention, на якій були представлені сучасні напрямки фітнесу. 29 презентерів провели свої класи у чотирьох різних зонах: головна сцена, зона ментального фітнесу, Outdoor-майданчик та Aqua-зона.