Василь Іванчук – восьмиразовий переможець шахового Меморіалу Капабланки

У Гавані завершився 54-й за ліком Меморіал екс-чемпіона світу з шахів Хосе-Рауля Капабланки, в якому тріумфував український гросмейстер, випускник Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Василь Іванчук. Загалом, за головний приз турніру в столиці Куби у два кола сперечалися шестеро учасників.

Для львів’янина Іванчука цей турнір був особливим. По-перше, він вже сім разів ставав тут кращим, а, по-друге, це був перший турнір Василя Івановича після того, як йому виповнилося п’ятдесят років.

Коли аналізувати увесь турнір загалом, то приходиш до висновку, що реально на перше місце претендували лише троє шахістів. Крім українця, це молодий американець Сем Севіан та Давид Антон з Іспанії, хоча рейтинг-фаворитом Меморіалу був Башкаран Адхібан з Індії.

Проте, одразу зі старту лідерство захопив саме Іванчук. Він грав у технічній манері, не намагаючись форсувати події. Майстерність і краще розуміння позиції принесли Василю дві перемоги у першому колі.

На старті другого кола львів’янин додав ще два виграші. І знову – технічні дії, прагнення до простих зовні, але стратегічно складних позицій, де гра на нюансах краще вдавалося більш досвідченому шахісту.

За два тури до кінця Василь Іванчук на очко випереджав іспанця Давида Антона. І тут в нашого шахіста сталася єдина осічка на турнірі. Він чорними поступився американцю Сему Севіану, причому цього разу не врятував туровий ендшпіль, де можна було боротися за нічию.

Проте в останньому раунді у досить нервовій партії з індусом Башкараном Адхібаном з Індії Василь все ж таки взяв гору. Таким чином, українець здобув перемоги у половині зустрічей. Остаточно трійка призерів є такою: Василь Іванчук – 7 очок з 10 можливих, Давид Антон та Сем Севіан – по 6,5.

Окрім завоювання увосьме головного призу Меморіалу Хосе-Рауля Капабланки, Василь Іванович на практиці пеконливо довів, що перемагати на престижних шахових турнірах можна й після 50-ти.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ