Андрій Гітченко 200-й матч в УПЛ відзначив забитим голом

Упродовж трьох днів, з 18-го по 20-е вересня, було зіграно усі сім матчів третього туру ювілейного, 30-го за ліком чемпіонату України з футболу сезону-2020/2021 за участю 14-ти клубів Прем’єр-ліги, в складах десяти з яких грають студенти і випускники кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а в «Олександрії», «Маріуполі» та «Русі» головними тренерами працюють Володимир Шаран, Остап Маркевич та Іван Федик відповідно, які вищу освіту здобули в нашому виші.

У третьому турі унікальний за внутрішнім драматизмом матч відбувся в Кропивницькому, де новачок УПЛ «Інгулець» з Петрового приймав цьогорічного учасника Ліги Європи УЄФА «Десну» з Чернігова. За першим таймом, у якому майже не було гострих моментів (окрім неймовірного удару форварда господарів Сітчінави через себе), прийшов другий, що вмістив безліч подій. Майже одразу «Десна» вийшла вперед: випускник факультету післядипломної та заочної освіти нашого вишу Андрій Гітченко (на фото вище) відзначив свій 200-й матч в УПЛ влучним ударом – 1:0. Провівши у перерві заміни, гості, здавалося, візьмуть своє. Втім. «Інгулець» зібрався, почав продуманіше атакувати, тож той же грузин відкрив лік голам у Прем’єр-лізі чудовим ударом здалеку – 1:1. В подальшому більше атакували чернігівці, в компенсований час вони мали кілька «вбивчих» моментів, однак команда з Петрового таки вистояла.

Водночас «Маріуполь» Остапа Маркевича зумів розвинути свою переможну міні-серію у гостьовій грі проти «Дніпра-1». Матч на «Дніпро-Арені» був значною мірою протистоянням тактик. Маркевич-молодший опісля невдачі в першому турі видозмінив ігрову схему, натомість Дмитро Михайленко спробував удосконалити обрану на старті сезону. В результаті вийшло так, що господарі поля продовжили серію невдач, а гості розвинули міні-серію виграшів. «Маріуполь» відкрив рахунок і загалом мав спокійніший і впевненіший вигляд. По перерві дніпряни рахунок зрівняли, і якоїсь миті здалось, що вони на куражі здобудуть позитивний результат. Однак гості вдало розіграли стандарт і повторно вийшли вперед, урешті, здобувши три очки.

Три матчі – три перемоги. Такими є стартові результати підопічних Юрія Максимова. Крім того, в цих же іграх «Ворскла» показує чудову результативність і, що найголовніше, – дуже високий, а часом навіть просто неймовірний рівень футболу. Чергова перемога була здобута полтавцями в Олександрії. «Ворскла» зуміла відзначитися в обох таймах, і загалом дії гостей були впевненішими. Команда Максимова оперативно прилаштовувалася під різні відрізки гри, щоразу намагаючись винести користь для себе. Показовим був другий забитий м’яч: полтавці тривалий час «витягували» суперника на себе, відтак за допомогою довгого пасу й красивої комбінації знову відзначилися голом.

Надскладний матч із голландським АЗ-63 в кваліфікації Ліги чемпіонів УЄФА не міг минути для київського «Динамо» безслідно. Додаткової складності їм додає той факт, що, подолавши одне випробування, вже незабаром їх очікує інше. За такого складного графіку Мірча Луческу змушений ризикувати – зокрема, в плані кадрів. От і в звітній зустрічі румунський наставник «Динамо» випустив напівосновний склад, давши відпочити деяким лідерам. Це далося взнаки: за весь перший тайм столична команда ніяк не могла знайти ключі до воріт львівської, яка вразила крайньою організованістю, непоступливістю та націленістю на міцний захист. Одразу по перерві Луческу провів серію замін, що позитивно вплинуло на дії його команди: «Динамо» забило, могло ще, втім, як здалося, надто рано розслабилось і отримало гол у відповідь. Переможні м’ячі столичні футболісти забили тільки наприкінці поєдинку.

Мало хто з фахівців прогнозував, що зустріч «Олімпік» – «Минай» принесе результат 3:0 на користь номінальних господарів, у стартовому складі яких на поле вийшли випускники ЛДУФК Тарас Завійський та Орест Лебеденко (на фото вище). У першому для себе матчі в еліті «Минай» захопив громадськість організованістю, азартністю та напористістю, всі очікували продовження цього і в Києві. Втім, імовірно, гості спробували зіграти з «Олімпіком» так, як із «Олександрією», тобто від оборони, одначе команда Климовського знайшла протидію до цього у вигляді швидких пасів, мобільності центральних півзахисників і класу нападника Шахаба. Як наслідок, до середини другого тайму донеччани вели в рахунку 3:0, а в закарпатців лише після цього почали виникати голеві моменти. Втім, ані велике бажання, ні заміни не допомогли «Минаю» забити принаймні один м’яч. 3:0 – «Олімпік» красиво відзначив свій міні-ювілей – 180-й матч у найвищому дивізіоні чемпіонату України.

За останні років п’ять ми звикли, що матчі «Зорі» та «Шахтаря» щоразу стають видовищем. Не є винятком й звітне протистояння. Більше того: гра в Запоріжжі стала справжнім футбольним «трилером»: ми побачили чотири забиті м’ячі, кожна команда по черзі виходила вперед, а загалом обидві створили чимало нагод забити ще. На перерву «Зоря» йшла з перевагою в рахунку, одразу після короткого відпочинку «Шахтар» зрівняв результат, утім, за подальші понад 40 хвилин жодна команда не змогла забити втретє й перемогти. І хоча луганці продовжили до п’яти матчів домашню серію без перемог, думається, такою нічиєю вони мають бути задоволені.

Закривав програму третього туру матч на «Арені Львів», де новачок елітного дивізіону «Рух» проводив свій перший домашній матч після підвищення в класі. Щодо організації та довколафутбольних активностей перед історичним поєдинком, «чорно-жовті» постаралися сповна, а от результат поки залишає бажати кращого. Поки господарі акліматизовувалися на полі, ковалівці за чверть години зробили гру. Два забиті м’ячі завдяки дублю Морозка ще в першому таймі стали вирішальними. Після перерви підопічні Івана Федика впевненіше почувалися на полі й небезпечніше атакували, але, максимум на що змогли розраховувати — це гол престижу уже перед фінальним свистком.