Анна Музичук – призер ХІХ шахового турніру Tradewise Gibraltar Chess Festival у Гібралтарі

На Гібралтарі закінчився 19-й за ліком великий міжнародний шаховий турнір Gibraltar Chess Festival – 2020, який традиційно проходив у десять турів за швейцарською системою. У ньому взяли участь 250 шахістів та шахісток, які з першого до останнього ігрового дня вели запеклу боротьба за перемогу. Серед них було й четверо представників України: легендарний багаторічний лідер нашої чоловічої збірної, випускник Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Василь Іванчук та троє жінок – Наталія Жукова, Наталія Букса і Анна Музичук, яка вищу освіту також здобула у стінах ЛДУФК. І саме Анна стала єдиною серед представників України, хто додому повертається не з пустими руками.

Взагалі-то українцям є чим пишатися на змаганнях у Гібралтарі. У 18-ти попередніх турнірах серед переможців було п'ятеро «синьо-жовтих» гросмейстерів – Захар Єфименко (2004 рік), Василь Іванчук (2011), Наталія Жукова (2010), Марія Музичук (2014) та її старша сестра Анна (2016).

Як бачимо, троє з нинішніх гравців вже були переможцями. Проте, цього разу все не так сталося, як гадалося. Зокрема, Іванчук на старті виграв дві партії, але потім загальмував. Наступна перемога прийшла до львів'янина лише у дев'ятому раунді. Особливо прикрою була його поразка від маловідомого майстра з Німеччини Валентина Букельса. Діставши у восьмому турі абсолютно виграшну позицію чорними фігурами, Василь Іванович припустився серйозних помилок і програв. Дві перемоги на фініші принесли йому лише 52-е місце у підсумку. Як наслідок, наш славетний гросмейстер втратив 19 пунктів у рейтингу Міжнародної федерації шахів (ФІДЕ).

Найкращою з жінок серед українок була Анна Музичук. Вона теж мала в активі 6 очок і в турнірній таблиці серед представниць прекрасної статі розділила місця з третього по сьоме. А в загальному заліку (серед чоловіків та жінок) вона посіла 58-е місце. Можна сказати, що Анні трохи не пощастило. У сьомому турі вона чорними потрапила на дебютну заготовку одного з найсильніших шахістів світу сьогодення Шахріяра Мамед'ярова із Азербаджану, який до того ж мав у своєму розпорядженні білий колір. Шахріяр дуже енергійно провів усю партію і упевнено довів її до перемоги. Цікаво, що наступного дня він захворів і більше не сідав за шахівницю. От якби це сталося з ним на день раніше... Звісно, це жарт.

У дев'ятому турі Анна чорними своїми руками віддала чудову позицію і програла. А перемога в останній зустрічі над ізраїльським гросмейстером Кобо Орі була здобута Музичук-старшою у відмінному атакуючому стилі.

П'ять очок з десяти здобула Наталія Букса, на пів очка менше – Наталія Жукова. Досвідчена шахістка двічі поступилася на фініші.

У жінок першою у підсумку стала китаянка Тань Джун'ї – 7 очок, яка отримала 15 000 фунтів стерлінгів. Другою стала її співвітчизниця Лей Тінцзє – 6,5.

У загальному заліку перше місце після десяти передбачених Регламентом турів розділили семеро шахістів: Даніїл Юфа. Андрій Єсипенко, Давід Паравян (усі – Росія), Ван Хао (Китай), Максим Вапш'є-Лаграв (Франція), Давид Навара (Чехія) та Мустафа Йилмаз (Туреччина). За додатковими показниками відібрали першу четвірку, яка на тай-брейку розіграла призові місця. Перший приз – 30 тисяч фунтів стерлінгів – дістався Давіду Паравяну, а другий (20 тисяч) – Ван Хао.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ