Чемпіонка світу Юлія Ткач спростовує стереотипи про жіночу боротьбу

Боротьба традиційно вважається чоловічим видом спорту. Саме тому навколо жіночої боротьби виникло багато стереотипних уявлень. Щоб спростувати найпоширеніші з них, про своє життя та важливе місце у ньому саме занять боротьбою розповіла аспірантка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, в багатій колекції нагород якої «золото» (2014), «срібло» (2017) і дві «бронзи» (2015, 2018) чемпіонатів світу, по три «золота» (2011, 2012, 2020) і «бронзи» (2010, 2014, 2017) та одне «срібло» (2016) першостей континенту, а також «золото» (2019) і «срібло» (2015) Європейських ігор.

Через боротьбу фігура перестає бути жіночною

Боротьба не псує фігуру. Є багато борчинь, які могли б працювати моделями. Як і кожен вид спорту, боротьба робить тіло більш атлетичним, гарним, підтягнутим і струнким. Під час занять боротьбою задіяні всі групи м’язів, тож тіло розвивається гармонійно. Крім того, ми не тільки боремося, а ще й бігаємо, плаваємо, займаємося на тренажерах, граємо у футбол, баскетбол тощо.

Боротьба також не впливає на ходу, не позбавляє її граційності. Навпаки, постава стає кращою, а людина вчиться відчувати своє тіло та керувати ним.

Стереотип про нежіночну фігуру виник через те, що борчинь, зазвичай, бачать тільки під час змагань, коли ми одягнені у трико, яке підкреслює всі м’язи. Також перед сутичкою ми максимально сконцентровані та налаштовані йти в атаку. Тому тіло трохи напружене і може виглядати по-іншому. А єдиний мінус для зовнішності – це зламані вуха, «візитівка» всіх професійних борців.


Боротьба небезпечна для жінок

У боротьбі немає ударів, больових прийомів. Є чіткі правила, які обмежують небезпечні моменти. Звичайно, інколи трапляються травми. Але вони є у будь-якому виді спорту і боротьба якраз не належить до найбільш травматичних.

У жіночій боротьбі частіше використовують брудні прийоми

Деякі спортсменки дійсно вдаються до брудних прийомів: смикають за волосся, заламують пальці. Але не можна стверджувати, що жінки використовують їх частіше за чоловіків. Просто у жіночій боротьбі це більш помітно.

Наприклад, волосся у нас довше, тож частіше можна побачити, як борчиня намагається смикнути суперницю за волосся. Також жінки більш емоційні й через це видно, як спортсменка з усією пристрастю намагається зробити суперниці якусь «капость».


Жінкам потрібні спеціальні препарати для занять боротьбою

Ніяких заборонених препаратів або стероїдів ми не вживаємо. Як і чоловіки, ми приймаємо вітаміни, амінокислоти, ВСАА, протеїн – звичайне спортивне харчування.


Борчині дуже агресивні

Під час першого знайомства, коли дізнаються, що я займаюся вільною боротьбою, часто кажуть: «Ой, з вами краще не сваритися, бо ви мене поб’єте, покладете на лопатки». Та чому я повинна когось бити? Я ніколи в житті не використовувала свою фізичну силу та навички боротьби поза тренуваннями або змаганнями. Ми вже звикли до подібних висловлювань, тож сприймаємо їх з гумором.

Через боротьбу виникають проблеми з жіночим здоров’ям

Дуже поширений стереотип, що борчині та професійні спортсменки в цілому мають проблеми з репродуктивною системою. Це не так. У мене є син, у багатьох дівчат зі збірної по двоє, троє чи навіть чотири дитини. Все залежить від індивідуальних особливостей організму, а не від того, займається жінка спортом, чи ні.

Також існує думка, що після народження дитини можна прощатися з кар’єрою професійної спортсменки. Це також неправда. Я почала тренуватися вже через місяць після пологів. Результати, навпаки, покращилися, тіло стало більш витривалим. Так, повертатися до професійного спорту після пологів – це важко, але можливо. Головне, щоб було бажання і не було медичних протипоказань.


Борчині ніколи не роблять мейк-ап і не вміють
зі смаком вбиратися

На змагання ми не фарбуємося. Бо шкіра торкається килима і вся косметика просто розмажеться по обличчю. Наприклад, легкоатлетки можуть вийти на змагання з макіяжем. Для гімнасток чи фігуристок це взагалі обов’язково. Тому під час нагородження вони стоять гарні й посміхаються на камери, вдало виходять на фотографіях. У боротьбі нагородження відбувається майже одразу після сутички. Часу на те, щоб привести себе у порядок, дуже мало. Все, що ми встигаємо – нашвидкуруч витерти обличчя та якось пригладити волосся. Через це глядачі бачать нас на п’єдесталі не нафарбованими, трохи розпатланими й думають, що ми завжди такі. Та у звичайному житті багато борчинь люблять робити макіяж і гарно вбиратися, носити сукні та підбори.

Яку користь для жінок приносять заняття боротьбою

Завдяки боротьбі жінка стає більш витривалою, дисциплінованою і стійкою до стресів. Тіло стає струнким і підтягнутим. Корисно знати прийоми з боротьби для самооборони. Якщо жінка володіє цими прийомами, вона вміє відчувати суперника, реагувати на непередбачувані ситуації, стає впевненою у собі та своїх силах і знає, що робити у разі небезпеки.

Взагалі раджу жінкам будь-які фізичні навантаження: біг, плавання, вправи на тренажерах, танці чи навіть ходьбу. По-перше, це корисно для здоров’я, особливо зараз, коли більшість веде малорухливий спосіб життя. По-друге, це допомагає випустити зайвий стрес і негативні емоції, що накопичуються впродовж дня. І додому ви повернетеся щасливою жінкою та будете насолоджуватися часом, проведеним зі своєю сім’єю.


За матеріалами mixsport.pro 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ