Дім Муз, які говорять навіть тоді, коли не змовкають гармати (Фото)

Щороку 21 лютого (від 2000 р.) у світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Про підтримку мовного й культурного різноманіття та багатомовності оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, яка відбувалася 1999 року в Парижі. Позаяк із 6000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов і багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги. З такої нагоди колектив редакційно-видавничого відділу нашого Університету завітав у Дім Франка.

Дім родини Івана Франка, де він мешкав із дружиною Ольгою з Хоружинських і чотирма дітьми – Андрієм, Тарасом, Петром й Анною, є скарбницею унікальних реліквій.

На мальовничій околиці Львова, Софіївці, у двоповерховій віллі, спорудженій 1902 р., ретельно відтворено не тільки побут родини Франків, а й колорит епохи.

Фонди Музею налічують понад 30 тисяч експонатів, найціннішими з яких є особисті речі Івана Франка та його родини, рукописи письменника, першовидання його творів з автографами, оригінальні світлини.

Завдяки самовідданій праці директора Музею, відомого франкознавця Богдана Тихолоза і колективу його однодумців, для огляду відкрито нові кімнати, представлено невідомі досі сторінки життя Каменяра та його родини, зокрема синів Петра і Тараса. Сучасні інтерактивні засоби під час екскурсій пожвавлюють й урізноманітнюють спілкування гостей з екскурсоводом.

Креативність співробітників і нові форми роботи Музею спонукають відвідувачів поглянути на сьогодення іншими очима, особливо в умовах необхідності мобілізації усіх ментальних, духовних, ідеологічних, розумових потуг.

Після відвідання експозиції співробітники нашого Університету обговорили з п. Богданом культурні і спортивні зв’язки родини Франків й Івана Боберського, а також можливі плани подальшої співпраці стосовно популяризації національної культурної спадщини.

Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка сьогодні – це Дім Муз, Дім Науки, Дім Діалогу, Дім Родини. Дякуємо колективу Музею за домашній затишок і тепло! За те, що у Домі Франка так ФРАНКОВО!

У підготовці публікації
використано матеріали із сайту: dimfranka.lviv.ua