ФЛАУ затвердила сертифікацію сектора для стрибків у висоту споркомплексу СКІФ

Минулої суботи, 16-го травня, в онлайн-форматі відбулося засідання Виконавчого комітету Федерації легкої атлетики України (ФЛАУ), на якому було прийнято ряд рішень. Зокрема, члени Виконкому затвердили сертифікацію сектору для стрибків у висоту спортивного комплексу СКІФ Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Тепер секретаріату Федерації легкої атлетики України належить провести процедуру сертифікації згідно з чинними нормативними документами.

Завідувач кафедри легкої атлетики ЛДУФК, президент Федерації легкої атлетики Львівської області, доцент Ярослав Свищ у коментарі пресслужбі нашого вишу зазначив, що сертифікація сектору для стрибків у висоту спортивного комплексу СКІФ – це лише другий в Україні випадок, коли сертифікується окремий сектор (після сектору для стрибків у висоту манежу Сумського державного Університету).

Додамо, що наступне засідання Виконавчого комітету ФЛАУ відбудеться 23-го травня. Головним питанням, яке буде під час нього розглянуте, стане формування календаря змагань ФЛАУ на літні місяці. Попередньо члени Виконкому узгодили, що всі головні чемпіонати України, які мали відбутися у червні та липні поточного року, будуть перенесені на серпень. Точні дати визначать після консультацій з Асоціацією Балканських легкоатлетичних федерацій щодо нових дат чемпіонатів АБАФ. Після цього ФЛАУ також планує звернуться до територіальних федерацій, щоб ті підтвердили, які з їхніх змагань, що включені до календаря ФЛАУ, залишаються у ньому, які переносяться, а які будуть скасовані.

Нагадаємо, 18-го січня нинішнього року юна зірка світової легкої атлетики українка Ярослава Магучіх під час ХХІ Меморіалу Олексія Дем’янюка, який традиційно відбувся в секторі для стрибків у висоту навчально-спортивного комплексу СКІФ нашого Університету, встановила світовий рекорд зі стрибків у висоту серед молоді вікової категорії U-20 у приміщенні – 201 см.

На змаганнях у місті Лева 19-річна Ярослава Магучіх, в колекції нагород якої є «срібло» чемпіонату світу-2019 у Досі, стартувала з висоти 186 см і до 199 см щоразу підкорювала планку з першої спроби. Зауважимо, що висота 199 м – новий рекорд Меморіалу Олексія Дем’янюка. Попередній належав Юлії Левченко, яка в 2019 році виграла турнір з результатом 196 см.

Але Ярослава Магучіх, незважаючи на те, що вже давно залишилася в секторі наодинці, вирішила не зупинятися і пішла на особистий рекорд в приміщенні – 201 см. Перша спроба була невдалою, після другої вболівальники вже радісно загули, але планка «взяла паузу» і зрадницьки впала, а от третя стала тріумфальною!

Тим самим Ярослава Магучіх в 19 років повторила рекорд України в приміщенні, який у 2008 році на чемпіонаті світу у іспанській Валенсії встановила Віта Паламар та оновила світовий рекорд для молоді U-20 у приміщенні. Окрім того, атлетка з Дніпра показала на той момент найкращий результат зимового сезону-2019/2020 у світі. Зазначимо, що краще досягнення Ярослави Магучіх на відкритому повітрі – 204 см.

Також нагадаємо, що рекорд Меморіалу Олексія Дем’янюка серед чоловіків належить одному з найвідоміших випускників кафедри легкої атлетики ЛДУФК Андрію Проценку, який у 2014 році підкорив планку на висоті 232 см. Цікаво, що з таким самим результатом у серпні минулого року у швейцарському Цюріху він виграв фінал найпрестижнішої легкоатлетичної серії – «Діамантову лігу». Окрім цього престижного трофею, в колекції нагород Андрія «золото» Європейьских ігор-2019 у Мінську, «бронза» чемпіонату світу у Сопоті-2014, два «срібла» чемпіонатів Європи у швейцарському Цюріху-2014 і шотландському Глазго-2019 та «срібло» Всесвітньої Універсіади-2013 у столиці Татарстану Казані. А на ХХХІ літніх Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро-2016 Проценко фінішував за крок до медального подіуму – посів четверте місце, показавши однаковий результат (233 см) з іншим українцем Богданом Бондаренком, який завоював бронзову нагороду.

Наостанок зазначимо, що стадіон СКІФ, найстаріший серед сучасних стадіонів Львова, було споруджено 1897 року за проєктом відомих львівських архітекторів Івана Левинського та Едгара Ковача. На той час він був одним із найкращих спортивних об’єктів в Австро-Угорщині. У 1910–1939 роках стадіон був домашньою ареною львівських футбольних команд «Лехія» та Drugi Sokół. А з 1946 року, після створення у Львові тоді ще інституту, а нині університету фізкультури, стадіон став легкоатлетичною базою для його студентів.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ