Фотофакт: Президент ФЛАУ вручив керівництву ЛДУФК сертифікат сектору для стрибків у висоту СК СКІФ

У п’ятницю, 3-го липня, на території навчально-спортивного комплексу СКІФ Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського відбулась робоча зустріч ректора нашого вишу Євгена Приступи, президента Федерації легкої атлетики України Ігоря Гоцула, начальника Управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Романа Хім’яка та очільника Федерації легкої атлетики Львівщини, завідувача кафедри легкої атлетики ЛДУФК Ярослава Свища. У межах зустрічі керівник ФЛАУ вручив Євгену Приступі та Ярославу Свищу сертифікат сектору для стрибків у висоту легкоатлетичного манежу спорткомплексу СКІФ.

Сертифікат засвідчує, що споруда відповідає технічним вимогам керівництва з будівництва легкоатлетичних споруд Міжнародної федерації легкої атлетики (ІААФ) для відповідних змагань.

Зазначимо, що сертифікація сектору для стрибків у висоту спортивного комплексу СКІФ – це лише другий в Україні випадок, коли сертифікується окремий сектор (після сектору для стрибків у висоту манежу Сумського державного Університету).

Нагадаємо, 18-го січня 2020 року юна зірка світової легкої атлетики українка Ярослава Магучіх під час ХХІ Меморіалу Олексія Дем’янюка, який традиційно відбувся в секторі для стрибків у висоту навчально-спортивного комплексу СКІФ нашого Університету, встановила світовий рекорд зі стрибків у висоту серед молоді вікової категорії U-20 у приміщенні – 201 см!

На змаганнях у місті Лева 19-річна Ярослава Магучіх, в колекції нагород якої є «срібло» чемпіонату світу-2019 у Досі, стартувала з висоти 186 см і до 199 см щоразу підкорювала планку з першої спроби. Зауважимо, що висота 199 м – новий рекорд Меморіалу Олексія Дем’янюка. Попередній належав Юлії Левченко, яка в 2019 році виграла турнір з результатом 196 см.

Але Ярослава Магучіх, незважаючи на те, що вже давно залишилася в секторі наодинці, вирішила не зупинятися і пішла на особистий рекорд в приміщенні – 201 см. Перша спроба була невдалою, після другої вболівальники вже радісно загули, але планка «взяла паузу» і зрадницьки впала, а от третя стала тріумфальною!

Тим самим Ярослава Магучіх у 19 років повторила рекорд України в приміщенні, який у 2008 році на чемпіонаті світу в іспанській Валенсії встановила Віта Паламар та оновила світовий рекорд для молоді U-20 у приміщенні. Окрім того, атлетка з Дніпра показала на той момент найкращий результат зимового сезону-2019/2020 у світі. Зазначимо, що краще досягнення Ярослави Магучіх на відкритому повітрі – 204 см.

Додамо, що стадіон СКІФ, найстаріший серед сучасних стадіонів Львова, було споруджено 1897 року за проєктом відомих львівських архітекторів Івана Левинського та Едгара Ковача. На той час він був одним із найкращих спортивних об’єктів в Австро-Угорщині. У 1910–1939 роках стадіон був домашньою ареною львівських футбольних команд «Лехія» та Drugi Sokół. А з 1946 року, після створення у Львові тоді ще інституту, а нині університету фізкультури, стадіон став легкоатлетичною базою для його студентів.

У 2017 році розпочалась реконструкція унікального у західному регіоні України стадіону СКІФ. Тут функціонує футбольне поле з легкоатлетичним ядром, яке складається з восьми доріжок, сектору для штовхання ядра, стрибків у довжину, стрибків у висоту, сектору бігу на 100 м, стрибків з жердиною тощо. Стадіон вміщує понад 4 000 місць, які обладнані індивідуальними пластиковими сидіннями. Під час перебудови зведено чотириповерховий корпус загального призначення. У ньому розташовані приміщення для спортсменів, тренерів, суддів, медичні кабінети, конференц-зал на 100 осіб і навчальні класи ЛДУФК.