«Галичанка» удома двічі обіграла «Карпати» в матчах жіночої гандбольної Суперліги

У Львові відбулися центральні матчі десятого, заключного спареного туру першого етапу чемпіонату України з гандболу серед команд жіночої Суперліги сезону-2019/2020. Переможець п’яти останніх років львівська «Галичанка», кістяк якої сформовано з випускниць і студенток кафедри спортивних та рекреаційних ігор Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, приймала головного конкурента – віце-чемпіона країни ужгородські «Карпати».

Перед другим у рамках Суперліги очним побаченням львів’янок та ужгородок в турнірній таблиці розділяли дев’ять очок. Зрозуміло, що гравчині «Карпат», які, між іншим, єдині у поточному сезоні завдали поразки «Галичанці» (нагадаємо, закарпатки виграли перший поєдинок в рамках п’ятого туру на своєму майданчику), прагнули в іграх, що відбулися на паркеті майданчику спорткомплексу Львівського Національного університету імені Івана Франка, скоротити відставання, аби зберегти реальні шанси продовжити боротьбу за титул. Однак й галичанки не мали наміру дозволити своїм принциповим суперницям наблизитися до себе.

Перша гра вийшла доволі цікавою, однак попереду практично увесь час вели львів’янки. Щоправда, треба віддати належне й закарпаткам. Зокрема, підопічні Віктора Чернова поступаючись з різницею у шість голів (5:11), зуміли закинути чотири м’ячі поспіль і рахунок став 9:11. Могли гості скоротити відставання й до мінімуму, але не реалізували чисельну більшість. Більше того, маючи на майданчику на одного гравця більше, примудрилися ще й пропустити контратаку – 9:12. До кінця першої 30-хвилинки суперниці закинули ще по два м’ячі, тож на перепочинок команди пішли за рахунку 14:11 на користь «Галичанки».

Три м’ячі переваги у гандболі – це мізер, тож здавалося, усе найцікавіше у цьому матчі ще попереду. Однак реалії життя виявилися дещо іншими. Отримавши у роздягальні поради, як надійніше діяти в обороні, господарки майданчика з початку другого тайму залишали свої ворота у недоторканності понад п’ять хвилин, збільшивши свою перевагу до шести м’ячів – 17:11. Цей достатньо комфортний гандикап зберігався практично до самого закінчення гри, а в заключній своїй атаці підопічні Тетяни Штефан на останній секунді зустрічі встановили остаточну перевагу над ужгородками за закинутими м’ячами у сім голів – 30:23.

Найбільше голів у складі обох команд в цьому матчі закинула капітан «Галичанки» Наталія Савчин – сім влучних кидків. Свого лідера підтримали Тетяна Поляк і Діана Дмитришин, в активі яких по п’ять закинутих м’ячів. У «Карпат» кращим снайпером в першій грі стали Яна Готра і Софія Безрукова – по шість голів.

А завершився перший поєдинок пам’ятною подією у житті одразу п’яти гравчинь «Галичанки». Головний спеціаліст Управління фізичної культури і спорту Львівської облдержадміністрації Ольга Козій вручила посвідчення Майстрів спорту України Марині Валієвій, Вікторії Салтанюк, Діані Дмитришин, Юлії Головко та Ірині Прокоп’як.

За схожим сценарієм проходив і повторний матч: знову у доволі цікавому протистоянні трохи краще, а головне більш вдало при завершенні своїх атак, діяли гравчині львівської команди. Щоправда, на відміну від гри, що відбулася напередодні, цього разу підопічні Тетяни Штефан долю зустрічі на свою користь вирішили фактично уже в першому таймі. На перепочинок суперниці пішли за рахунку 19:13 на користь команди господарів зустрічі.

Але знову ж таки треба сказати добрі слова на адресу гостей – закарпатки й цього разу до самого фінального свистка билися за максимально кращий для себе результат. У підсумку в цій грі галичанки здобули перемогу з перевагою у вісім голів – 33:25. Кращими в атаці у переможниць були Діана Дмитришин та Марія Коновалова, на рахунку яких по шість голів, а в переможених Яна Готра і Мілана Шукаль – сім і шість закинутих м’ячів відповідно.

Таким чином, здобувши дві перемоги, «Галичанка» завершила перший етап чемпіонату на першому місці, випереджаючи миколаївський «Реал», який у звітному турі двічі прогнозовано розгромив столичну команду ТНУ–ДЮСШ-21 з рахунком 46:21 та 49:22, і «Карпати» на 11 та 13 очок відповідно. Тож для завоювання шостого поспіль титулу чемпіона України, навіть при найгірших розкладах, галичанкам достатньо у шести іграх другого етапу набрати сім очок.

«Галичанка» (Львів) – «Карпати» (Ужгород) –
30:23 (14:11)

21 лютого. Початок – 17:30.
Львів. Спорткомплекс ЛНУ імені Івана Франка

Судді: Марина Дуплій, Олена Победріна (обидві – Запоріжжя).
Делегат ФГУ – Віктор Згоба (Львів).

«ГАЛИЧАНКА»: Марина Валієва, Вікторія Салтанюк – Наталія Савчин (7 голів), Діана Дмитришин (5), Дарина Ляховенко, Ірина Прокоп’як (1), Мар’яна Маркевич (1), Юлія Головко (1), Ольга Василяка, Олександра Фурманець (4), Ангеліна Овчаренко (2), Христина Майкут, Коновалова Марина (3), Анастасія Баранович (1), Тетяна Поляк (5).

Тренери: Тетяна Штефан, Анжела Савченко, Оксана Площинська.

«КАРПАТИ»: Тея Чіковані, Юлія Сенинець – Аліса Петрів (1), Мілана Шукаль (1), Надія Кучерява, Ольга Макаренко (1), Яна Готра (6), Христина Сендрей (1), Ольга Матьовка, Тетяна Олійник, Дарія Євницька (1), Вероніка Фучко (4), Андріана Ляхович, Софія Безрукова (6), Анастасія Полєтаєва, Каріна Колодюк (2).

Тренери: Віктор Чернов, Олена Шукаль, Олена Пилипюк.

Семиметрові: 10 спроб / 8 голів – 2 спроби / 2 голи.

Штрафний час: 4 хвилини (Наталія Савчин – 2, Мар’яна Маркевич – 2) – 12 хвилин (Аліса Петрів – 2, Ольга Макаренко – 2, Яна Готра – 2, Софія Безрукова – 2, Каріна Колодюк – 4).

33:25 (19:13)

22 лютого. Початок – 12:30.

«ГАЛИЧАНКА»: Марина Валієва, Вікторія Салтанюк – Наталія Савчин (2), Діана Дмитришин (6), Дарина Ляховенко, Ірина Прокоп’як (2), Мар’яна Маркевич (5), Юлія Головко, Ольга Василяка (2), Олександра Фурманець (1), Ангеліна Овчаренко (1), Христина Майкут (2), Коновалова Марина (6), Анастасія Баранович (3), Тетяна Поляк (3).

«КАРПАТИ»: Тея Чіковані, Юлія Сенинець – Аліса Петрів (3), Мілана Шукаль (6), Надія Кучерява, Ольга Макаренко (2), Яна Готра (7), Христина Сендрей, Ольга Матьовка, Тетяна Олійник, Дарія Євницька, Вероніка Фучко (2), Андріана Ляхович, Софія Безрукова (4), Анастасія Полєтаєва, Каріна Колодюк (1).

Семиметрові: 6 спроб / 6 голів – 7 спроб / 6 голів.

Штрафний час: 4 хвилини (Ірина Прокоп’як – 2, Юлія Головко – 4) – 8 хвилин (Яна Готра – 4, Вероніка Фучко – 2, Каріна Колодюк – 2).