Гандболісти СКА 12-го вересня розпочнуть чемпіонат Суперліги-20/21

Ювілейний, ХХХ чемпіонат України з гандболу сезону-2020/2021 серед клубів чоловічої Суперліги стартує рівно за місяць – 12-го вересня. Боротьбу за титул та медалі розпочнуть вісім команд. Серед учасників головного змагання національного рівня і гандболісти львівського СКА, склад якого традиційно для останніх років на 90 відсотків сформовано зі студентів та випускників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Головним тренером львівського СКА, як і в попередніх сезонах, працює доцент кафедри спортивних та рекреаційних ігор (завідувач – доцент Василь Ковцун) нашого вишу, кандидат наук з фізичного виховання і спорту Валерій Мельник. А допомагати керманичу «армійців-інфізівців» буде легенда тренерського цеху Віктор Кужава, який у львівському СКА, в ролі спочатку гравця, а потім тренера, з початку 60-х років минулого століття! Саме під орудою Віктора Миколайовича команда грала у Вищій лізі, елітному дивізіоні, чемпіонату колишнього СРСР, а в 1992 році здобула срібні медалі прем’єрного чемпіонату Незалежної України, які наразі залишаються єдиними в історії клубу.

Нагадаємо, у минулому сезоні-2019/2020 Суперліги гандболісти СКА за підсумками першого етапу, упродовж якого вісім команд зіграли турнір у два кола, посіли шосте місце. Підопічні Валерія Мельника (на фото внизу) у 14-ти поєдинках здобули чотири перемоги та зазнали десять поразок, при різниці закинутих і пропущених м’ячів 363–503. Набравши 8 очок, «армійці» посіли шосте місце. А от другий етап, де команди мали в двох квартетах розіграти місця з першого по четверте та з п’ятого по восьме, через коронавірус був припинений, щойно розпочавшись. Тож чемпіона і призерів було визначено за підсумками першого етапу. Золоті медалі у восьмий раз поспіль здобув запорізький «Мотор». А «срібло» та «бронзу» здобули «Донбас» з Донецької області та ЗТР із Запоріжжя відповідно. Тепер на черзі новий сезон – чемпіонат Суперліги-2020/2021...

Днями на черговому робочому засіданні Комітету з організації та проведення змагань Федерації гандболу України (ФГУ) було затверджено склад учасників чоловічої Суперліги сезону-2020/2021. У турнірі зіграють вісім команд. Серед них і «Академія гандболу», що була створена на базі клубу ЗТР. Елітний дивізіон поповнив переможець Вищої ліги минулого сезону запорізький «Мотор-Політехніка-ЗАБ». Матчі стартового туру першого етапу заплановані на 12-е вересня. Календар буде опубліковано найближчим часом.

Додамо, що першими матчами після багатомісячної перерви у вітчизняному гандболі стануть ігри «Фіналу чотирьох» чоловічого Кубка України 2020 року, що пройде 5-го і 6-го вересня на паркеті нової арени у селищі Маяки Одеської області. Відзначимо також, що з 3-го по 5-е вересня Одеса прийматиме Всеукраїнський семінар для суддів та делегатів ФГУ. Для участі у семінарі обласні Федерації мають надати до Суддівського комітету ФГУ попередній список учасників семінару від свого регіону.

ГАНДБОЛ. ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ-2020/2021. СУПЕРЛІГА
ЧОЛОВІКИ. СКЛАД УЧАСНИКІВ

«Мотор» (Запоріжжя)
«Донбас» (Донецький регіон)