Гол Ореста Лебеденка приніс «Олімпіку» перемогу в грі з «Колосом» (Відео)

Минулими вихідними вітчизняні футбольні клуби Прем’єр-ліги та Першої ліги зіграли три чергові поєдинки в рамках підготовки до рестарту поточного чемпіонату України сезону-2019/2020 після незапланованої тривалої весняної паузи, пов’язаної з пандемією COVID-19. І в кожному з них брали участь представники Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Відповідно до діючих в Україні обмежень, усі ігри було зіграно без глядачів.

У суботу відбувся контрольний спаринг між клубами елітного дивізіону – «Колосом» з Ковалівки і донецьким «Олімпіком». Цікаво, що цей матч було зіграно у дещо незвичному форматі – чотири тайми по 30 хвилин кожен, тож загалом суперники провели на полі 120 хвилин. У складі «олімпійців» грали троє «інфізівців». У першій половині зустрічі на позиції опорного півзахисника діяв Назар Вербний, якого у другій замінив Тарас Завійський. Також другі 60 хвилин гри провів на полі і лівий крайній захисник Орест Лебеденко (на фото вгорі №54).

Дві перші 30-хвилинки матчу виявилися «сухими» – жодній з команд так і не вдалося бодай раз довести свою атаку до взяття воріт суперника, хоча достатньо моментів створили як ковалівці, так і донеччани. Значно веселіше було у двох заключних чвертях гри, коли було забито аж три голи.

У середині третього тайму, на 73-й хвилині, лік забитим голам за «Олімпік» відкрив Максим Тейшейра. Француз підібрав круглого на лінії штрафного майданчика суперника після відскоку і технічно закрутив м’яч в дальній нижній кут воріт «Колоса» – 1:0.

А за 12 хвилин красень-гол забив студент ЛДУФК Орест Лебеденко. Після його влучного пострілу метрів з 25-ти м’яч, рикошетом від дальньої стійки, залетів у верхній кут воріт ковалівців – 2:0. Жодних шансів парирувати цей удар у голкіпера «Колоса» не було. За 15 хвилин до фінального свистка рахунок став 2:1. Один гол ударом головою провів захисник ковалівців Максимченко. Більше голів у цьому матчі забито не було, тож команда Ігоря Климовського з трьома представниками нашого вишу у складі здобула перемогу.

Наступного дня, у неділю, святкували перемогу ще два випускники ЛДУФК. Досвідчений ветеран українського футболу Андрій Гітченко (на фото внизу №17), який є одним із лідерів чернігівської «Десни», що реально претендує щонайменше вперше у своїй історії здобути путівку на участь в Лізі Європи УЄФА в наступному сезоні, вийшов у стартовому складі «сіверян» на звичній для себе позиції центрального захисника в грі проти представника Першої ліги, київського клубу «Оболонь-Бровар». А по перерві у складі «Десни» на поле вийшов правий вінгер Олексій Гуцуляк.

Звісно, фаворитом у цій грі були підопічні Олександра Рябоконя, перевага яких над «пивоварами» була помітна, що називається, неозброєним оком упродовж усього поєдинку. Тож закономірно і цілком справедливо, що фінальний свисток арбітра зафіксував перемогу представника елітного дивізіону з переконливим рахунком 4:1. У складі «Десни» влучними ударами відзначилися Будківський, Шевцов та Філіппов, який оформив «дубль». Гол престижу за «Оболонь-Бровар» провів Гуті.

Ще в одному товариському матчі, який також відбувся учора, на полі тренувального комплексу «Святошин» в Києві, зіграли між собою лідери Прем’єр-ліги та Першої ліги – донецький «Шахтар» і львівський «Рух», в стартовому складі якого вийшли троє «інфізівців» – опорний півзахисник Ярослав Мартинюк, ще один гравець середньої ланки Мар’ян Мисик та центральний оборонець Ігор Дуць, який вивів «чорно-жовтих» на гру з капітанською пов’язкою.

«Гірники» багато атакували з перших хвилин гри, але, на подив, самі першими пропустили. На 9-й хвилині після прострілу півзахисника «Руха» Брікнера (на фото вгорі №14) м’яч рикошетом від когось із гравців «Шахтаря», здається це був бразилець Додо, залетів у ворота донеччан. Однак уже за хвилину лідер українського клубного футболу останніх років відновив паритет: Соломон добив м’яча у сітку після сейву кіпера «чорно-жовтих» Бандури – 1:1.

У дуже динамічному футболі ще до перерви донеччани могли виходити вперед, але Бандура підстрахував Мисика, який зрізав м’яч у свої ворота, а Соломон тільки якимось дивом перед порожніми воротами не замкнув флангову передачу. Тож на перепочинок суперники пішли за нічийного рахунку.

На другий тайм гравцям «Руху», який, нагадаємо, у п’ятницю зіграв внічию (0:0) з київським «Динамо», фізично не вистачило сил. Це відкрило можливості для «Шахтаря» в цілому і Марлоса зокрема. Бразильський українець після перерви з’явився на полі і взяв участь у всіх трьох голах: забив з пенальті сам (64 хвилина), загострив гру при голі Коноплянки (72 хвилина) і віддав асист в контратаці на Мораєса (85 хвилина). Тож у підсумку чинний чемпіон країни здобув над галичанами вольову перемогу з рахунком 4:1.