18 медалей веслувальників ЛДУФК з чемпіонату України на Дніпрі

У місті Дніпро завершився чемпіонат України 2020 року з веслування на байдарках і каное, присвячений пам’яті заслуженого тренера України В’ячеслава Сорокіна. Упродовж п’яти днів спортсмени розіграли нагороди у 39-ти видах програми змагань. У 13-ти з них на медальний подіум зійшли представники кафедри зимових видів спорту (завідувач – доцент Орест Стефанишин) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, які загалом завоювали 18 нагород – сім золотих, п’ять срібних та шість бронзових.

Найбільше медалей серед веслувальників ЛДУФК у Дніпрі здобув 30-річний Віталій Вергелес, який одну з двох своїх вищих освіт здобув у стінах нашого вишу. Загалом свою колекцію нагород він поповнив п’ятьма новими екземплярами. Зокрема, разом зі своїм багаторічним партнером Денисом Камериловим з Полтави двічі став срібним призером у каное-двійці на дистанціях 200 м і 1000 м. Натомість, у цьому ж класі човнів на дистанції 500 м львівсько-полтавський дует у фінальному заїзді на фініш прийшов першим. Ще два «золота» Вергелес з партнерами виборов у каное-четвірці на дистанціях 200 м та 500 м.

Цікаво, що на останній з них одним з трьох партерів Віталія був ще один випускник нашого Університету, 25-річний Тарас Міщук. Своє друге «золото» чемпіонату України-2020 бронзовий призер ХХХІІ літніх Олімпійських ігор-2016 здобув в особистих змаганнях у спринті на 200 м на каное-одиночці. Ще одну нагороду, срібну, Тарас у Дніпрі завоював у каное-двійці на дистанції 500 м разом зі своїм партнером по «бронзовому» олімпійському фіналу в Ріо-де-Жанейро Дмитром Янчуком із Горішніх Плавнів Полтавської області.

Медальний «дубль» у Дніпрі оформила чемпіонка Європи Анастасія Горлова. 25-річна випускниця ЛДУФК разом з партнерками по байдарці-четвірці завоювала золоту і срібну нагороди – на дистанціях 200 м та 500 м відповідно. Дві медалі, і обидві бронзові, здобув на звітних змаганнях й студент третього курсу факультету педагогічної освіти Віталій Брезіцький – на байдарці-двійці та байдарці-четвірці на дистанціях 1000 м і 200 м відповідно. Серед тих, хто разом з ним виборов «бронзу» у спринті був і його одногрупник Василь Смілка.

По одній бронзовій нагороді чемпіонату України-2020 також вибороли другокурсники факультету педагогічної освіти Микола Мручковський (байдарка-четвірка, 500 м, мікст) і Василь Чедрик (байдарка-четвірка, 1000 м). А студенти факультету фізичної культури і спорту завоювали у Дніпрі повний комплект медалей. Зокрема, четвертокурсник Тарас Мазовський став чемпіоном, разом з партнерами фінішувавши першим у фінальному заїзді міксту каное-четвірки на дистанції 500 м. Його одногрупниця Зоряна Михальська також у міксті на аналогічній дистанції, але на байдарці-четвірці стала срібним призером. А студентка третього курсу Тетяна Степаненкова виборола «бронзу» у фіналі байдарок-четвірок у спринті 200 м.

Зазначимо, що до збирання медального «врожаю» веслувальниками ЛДУФК на Дніпрі долучилися тренери Роман Бундз, Андрій Маслюк, Андрій Федина, Ірина Кіндзера, Наталія Поцюрко, Михайло Поцюрко та Максим Лапка – усі вони вищу освіту здобули також у стінах нашого вишу.

З усіма результатами чемпіонату України 2020 року з веслування на байдарках і каное, присвяченому пам’яті заслуженого тренера України В’ячеслава Сорокіна, можна ознайомитися за ПОСИЛАННЯМ.