Іван Федик: «Рух» йде до мети маленькими кроками»

Випускник кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Іван Федик, який за підсумками минулого сезону вивів «Рух» у Прем’єр-лігу, прокоментував виступ «жовто-чорних» в першому колі свого прем’єрного чемпіонату в елітному дивізіоні українського футболу.

– Іване Зіноновичу, наскільки велике полегшення відчули після першої перемоги й наскільки складним був тягар попередніх 12-ти ігор в УПЛ?
– Звичайно, я дуже радий, що нарешті вдалося виграти. Програвати нікому не подобається. Інше питання, що у нас і до цього матчу була серія з п’яти ігор, де ми, вважаю, показували хороший футбол.

– 2020-й для Вас – перший рік як самостійного головного тренера. Він умістив пандемічний карантин, частину сезону в Першій лізі, вихід в УПЛ і вкрай складний відрізок у Прем’єр-лізі. Як оціните цей період життя?
– Рік видався дуже складний, але не тільки для мене – для нас усіх. У суто футбольному плані найскладнішим моментом стало міжсезоння: щойно завершили чемпіонат у Першій лізі, як одразу, без жодного перепочинку, почали виступати в УПЛ.

– Чесно кажучи, за наслідком дебютного матчу «Руху» в УПЛ (у Полтаві), особливо того відрізку, коли рахунок був 0:5, багатьом здалося, що львівську команду чекає незавидна доля...
– Повторюю: нам було особливо складно, бо сезон у Першому дивізіоні закінчився набагато пізніше, ніж у Прем’єр-лізі, тому ми просто не мали відпочинку. З «Ворсклою» на поле вийшли деякі футболісти, які підписали контракт із клубом буквально напередодні гри. І та поразка не була якимось особливим ударом – ані для мене, ні для гравців. То просто поразка, нуль очок.

– З того моменту в грі «жовто-чорних» змінилося багато чого. Зокрема, по-новому розкрилися деякі футболісти – насамперед Федорчук (випускник ЛДУФК – ред.) і Кухаревич. Валерій, можна сказати, переживає найкращий період кар’єри за багато років.
– Щодо Федорчука: він у нашій команді один із небагатьох по-справжньому досвідчених виконавців, на нього покладене велике завдання, з яким він упорається. Щодо молодших футболістів – скажу так: у нас їх багато, і вони ще багатьох здивують.

– Якщо розглянути вашу працю за допомогою платформи Wyscout, не можна сформувати остаточного враження про те, який футбол у виконанні підопічних хочете бачити...
– Я хочу бачити гру, яка подобатиметься самим футболіста, глядачам і яка приноситиме результат. Хочу, щоби «Рух» мав свій стиль, аби підопічні грали у футбол. Аби досягти цього, треба багато працювати. Ми йдемо до мети маленькими кроками. Вважаю, наблизилися до неї хіба що на п’ять відсотків.

– Якого тренера сучасності сприймаєте як професійний орієнтир?
– Слідкую за багатьма фахівцями. Серед західних – згадаю Б’єлсу, Гасперіні, Клоппа...

– Що дала вам багаторічна співпраця з Леонідом Кучуком?
– Леонід Станіславович, як і його співвітчизник Олег Георгійович Кононов, дали мені багато, насамперед – змогу рости й розвиватися. Якщо повернутися до попереднього запитання – подумайте, чого зміг досягти б умовний Гвардіола із клубом середини турнірної таблиці Прем’єр-ліги.

– Наприкінці літа ваша команда переживала значну перебудову. Наскільки значні кадрові зміни слід чекати взимку? Також громадськість цікавиться візитом до Львова Артема Мілевського...
– Я склав план підготовки команди на зиму. Зараз почалася відпустка. Щодо Мілевського – бачив його в суботу на стадіоні...


За матеріалами прес-служби ФК «Рух» 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ