Ярослав Свищ: «Сподіваюся, в цьому році стадіон СКІФ отримає сертифіковане легкоатлетичне покриття»

Як відомо, починаючи з 6-го квітня, в Україні істотно посилені обмеження через карантин. Тепер на вулицю не можна виходити без документів, а в громадських місцях запроваджено «масковий режим». Окрім того, Уряд заборонив відвідувати спортивні майданчики, а також – парки, сквери, лісопаркові зони, де ще донедавна можна було індивідуально тренуватися нашим легкоатлетам.

– Дійсно, тепер нашим атлетам на повітрі зовсім нема де підтримувати свою спортивну форму, – засмучено зізнався завідувач кафедри легкої атлетики ЛДУФК імені Івана Боберського, керівник Львівської обласної федерації Ярослав Свищ. – Якщо минулого тижня ми ще могли проводити індивідуальні заняття, дотримуючись усіх обмежень, то тепер ні в парку, ні в скверику ми не можемо потренуватися, не говорячи уже про стадіон, який закритий на карантин. Тому нашим атлетам доведеться підтримувати свою спортивну форму лише в домашніх умовах, а після карантину їм доведеться ще як мінімум місяць тренуватися, аби відновити свої кондиції.

– А які офіційні змагання уже перенесені чи відмінені?
– Усі старти, які були заплановані на квітень-травень – перенесені, про відміну наразі не йдеться. Хоча ситуація така, що ніхто не знає, наскільки довго затягнеться карантинна пауза. Скажімо, у липні повинен відбутися чемпіонат України, а в серпні у Франції – чемпіонат Європи. Зважаючи на теперішню ситуацію із коронавірусом у Франції, уже сьогодні точаться кулуарні розмови про можливу зміну країни-господаря Євро-2020. Але це лише розмови, офіційних рішень наразі не має.

– Вочевидь, за таких умов з’явилася певна невизначеність і зі стадіоном СКІФ, на реконструкцію якого цьогоріч були виділені кошти?
– Нам би дуже хотілося, аби у цьому, 2020 році, на стадіоні СКІФ постелили таке довгоочікуване сучасне легкоатлетичне покриття, після чого він би отримав другу категорію. А це означає, що тут можна було б проводити чемпіонати України та Європи, матчеві зустрічі. Восени перший етап робіт на СКІФі компанія «Онур» успішно провела й легкоатлетичні доріжки отримали основу – залишилося покласти сертифіковане покриття. Дуже сподіваюся, що ситуація із коронавірусом не зруйнує ці добрі наміри й заплановані раніше кошти підуть за призначенням. Зазначу, що у критому манежі стадіону СКІФ подібне покриття уже є і свій світовий рекорд зі стрибків у висоту в приміщенні – 2 м 01 см Ярослава Магучіх встановила саме на цьому покритті 19-го січня цього року під час «Меморіалу Олексія Дем’янюка».

– Відомо, що на базі «Тисовець» уже визначили місце під забудову легкоатлетичного стадіону...
– Наскільки я володію інформацією усе це на рівні усних домовленостей між керівництвом Федерації легкої атлетики України та Міністерством оборони України. Це дуже добра ідея. Якщо її доведуть до логічного завершення, то неподалік Львова з’явиться прекрасна тренувальна база в умовах середньогір’я і нашим атлетам не доведеться підшуковувати для тренувань інші країни.

– До речі, усі наші спортсмени встигли повернутися із закордонних зборів?
– Так. 28-го лютого із Туреччини повернулися додому останні наші легкоатлети.

– А зимовий сезон вітчизняні легкоатлети встигли завершити?
– Так. Зимовий чемпіонат України провели у Сумах, а змагання Кубка України – у Києві. Хоча дехто із провідних спортсменів пропускає зимові старти, а цілеспрямовано готується до головних офіційних літніх змагань. Та тепер незрозуміло, до якого старту форсувати підготовку. Як-то кажуть, повна невизначеність.

– На завершення розкажіть про співпрацю Львівської обласної й Всеукраїнської федерацій легкої атлетики?
– Вона триває роками, а остання наша спільна робота – це проведення семінару для суддів, після чого чимало фахівців легкої атлетики отримали суддівську категорію.


Розмовляв Роман Цюняк 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ