Юлія Ткач: «Найгіршим сценарієм могло бути скасування Олімпіади»

Одна з найтитулованіших вітчизняних борчинь, аспірантка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Юлія Ткач, в багатій колекції нагород якої «золото» (2014), «срібло» (2017) і дві «бронзи» (2015, 2018) чемпіонатів світу, по три «золота» (2011, 2012, 2020) і «бронзи» (2010, 2014, 2017) та одне «срібло» (2016) першостей континенту, а також «золото» (2019) і «срібло» (2015) Європейських ігор, поділилася думками щодо відтермінування Олімпіади-2020 та розповіла про життя і тренування в умовах карантину.

– Юліє, чи здивувало тебе перенесення Олімпійських ігор у Токіо?
– Зважаючи на події, які відбувались у світі, перенесення Олімпіади було очікуваним рішенням. Найгіршим сценарієм могло бути їх скасування. Ми не можемо змінити ситуацію, яка зараз відбувається, тому пристосовуємось і продовжуємо підготовку. Здоров’я нас, спортсменів і наших рідних є найважливішими в нашому житті.

– Як зміниться твоя підготовка, зважаючи на перенесення Олімпійських ігор?
– Наразі підготовка кардинально змінилась, бо Ігри відтермінували і ми, спортсмени не маємо змоги повноцінно тренуватись – проводити заняття в залі й, відповідно, проводити спаринги. Проте тримаємо себе в формі та тренуємось вдома – включаємо уяву та придумуємо якісь цікаві заняття. Мені, наприклад, за спаринг-партнера може бути і чоловік, і син.

– Чи бачиш позитивні моменти у перенесенні Олімпійських ігор?
– Завжди і в будь-якій ситуації потрібно шукати позитивні моменти. Наприклад, тепер ми маємо ще більше часу, щоб краще підготуватись до Олімпіади, цілий рік активного спортивного життя. Ми творимо історію, адже перенесення Олімпіади увійде в історію спорту і ми будемо частиною цієї події...

– Ліцензійний олімпійський турнір борців у Будапешті скасували. Як тепер відбуватиметься кваліфікація на Олімпійські ігри?
– Наразі відповіді на запитання, коли відбудуться ліцензійні турніри немає. Чекаємо закінчення карантину, але вони точно будуть.

– Який зараз найближчий із запланованих турнірів та скільки часу необхідно буде аби вийти на пік форми?
– Я нічого відповісти не можу, адже не відомі точні терміни карантину та яка буде подальша ситуація із пандемією. Я намагаюсь підтримувати себе в формі, щоденно тренуюсь. Звичайно, вони не замінюють повноцінних тренувань на килимі, проте дозволяють не запускати спортивну форму.

– Як проводиш карантин?
– Карантин проводжу досить активно. Зокрема, вчу із сином уроки, а їх дійсно багато, готую різні смачненькі страви та випічку плюс всі хатні обов’язки: усіх накормити, щось помити чи попрати. Дуже багато часу бавлюся із сином, знайшла час поприбирати у всіх куточках квартири, зробила перестановку, проводжу щоденні тренування...

– Як зараз відбувається навчання твого сина? Скільки часу приділяєш його навчанню?
– Нам дали завдання і ми його виконуємо. Також на сайті науково-педагогічного проєкту «Інтелект України» отримую потрібний матеріал. Два рази на тиждень у нього онлайн-урок із англійської. Ми щодня пишемо математику або письмо, також щовечора читаємо. Знаходимо час для занять фізкультурою і займаємось творчістю. Ми на карантині не сумуємо.

– Деякі українські спортсмени взяли участь у «Всеукраїнській школі онлайн», де знялися для уроків фізкультури. Чи хотіла би взяти участь у цьому та як ставишся до такого формату (перед екраном) занять спортом?
– Зараз такий період, що все онлайн, тому такі уроки фізкультури – це також дуже цікавий варіант. Діти сидять цілий день вдома, тож руханка дуже корисна. Це цікавий проєкт і, думаю, я б не відмовилась від участі у ньому. Завжди приємно брати участь в цікавих та корисних проєктах. Як дорослі, так і діти не повинні забувати про активність під час карантину і займатись фізкультурою в домашніх умовах. Зараз дуже багато різних відео, соцмережі переповнені, лише було б бажання.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ