Юрій Вірт: «Я такого цирку ще не бачив. Ведмідь швидше прийняв би рішення»

Головний тренер рівненського «Вереса» Юрій Вірт, який диплом про вищу освіту здобув у стінах Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, висловив свою думку про можливе догравання поточного футбольного чемпіонату України серед клубів Другої ліги та поділився думками щодо рішення Професійної футбольної ліги відновити Першу лігу.

– Мене дивує, що з 16-ти клубів Першої ліги на збори з’явилося тільки десять, а шість взагалі вирішували долю всіх команд Першої ліги і ще двох – Другої. Ви вважаєте, це нормально, правильно? Та з іншої сторони, а хіба можна було очікувати чогось іншого, коли 21-го травня Рада ліг приймає одне рішення, потім в анкетах клуби голосують за інше і, нарешті, обирають третій варіант. Де логіка, я вас питаю? Взагалі не розумію людей, керівників Професійної футбольної ліги. Враження таке, що це футбольні дилетанти, не здатні брати на себе відповідальність і приймати доленосні рішення. Керівники ПФЛ своєю аморфністю показали себе слабкими управлінцями, довели ситуацію до абсурду, а далі пішли скандали, керівники клубів пересварилися між собою...

До сих пір під враженням Ради ліг, що відбулася 5-го червня. Одні рятували свої, вже вибачте, дупи, а інші відстоювали свої інтереси. Тільки про футбол всі забули. Раз можна нехтувати регламентом чемпіонату, як я зрозумів, то вже давайте на залишок сезону включимо «Верес» в Першу лігу. Ну а чого? «Кремінь» грати не буде, ми його і замінимо.

Зізнаюся, я все частіше приходжу до думки, що ПФЛ, як окрема структура, що відповідає за професійні клуби Першої та Другої ліг, себе зжила. Напевно, всі повноваження варто повернути УАФ

– «Верес» готовий до Першої ліги?
– «Верес» готовий грати, я про це неодноразово заявляв. Але коли це все закінчиться? Якщо чесно, я ще такого цирку не бачив. Скільки часу вже пройшло, а вони досі не можуть визначитися – граємо чи не граємо, хто в якій лізі. Навіть ведмідь прийняв би рішення швидше.

– У нас завжди так – усе вирішується в останній момент.
– А що тут вирішувати?! Я собі просто малюю ситуацію в Другій лізі. 11-го червня вони будуть приймати рішення. Команда може з’їхатися числа 14-го. Нам треба зробити тести. Ще днів зо два – дочекатися результатів. Умовно, 17-го числа ми можемо почати тренуватися. При цьому три місяці ми не тренувалися. Знадобиться щонайменше три тижні, щоб підготуватися до продовження чемпіонату. Три тижні – нормальний термін, це не багато і не мало. Тож офіційній матчі чемпіонату можемо почати грати десь з 10-го липня. Щоб дограти першість і провести стикові матчі, які очікують на команди, що займуть в обох зонах Другої ліги третє місце, треба мінімум 50 днів. Тому чемпіонат закінчимо 1-го вересня.

Нагадаємо, у четвер, 11-го червня, Конференція Професійної футбольної ліги проведе засідання на трибунах столичного НСК «Олімпійський». Воно буде присвячене питанням щодо проведення змагань Першої та Другої ліг сезону-2019/2020; обміну між лігами; плану-календаря змагань ПФЛ сезону 2019/20. Початок заходу – о 14:00. Запрошення надіслане всім клубам ПФЛ. Президент УАФ, член Виконкому УЄФА Андрій Павелко підтвердив участь у засіданні.

Нагадаємо, 7 червня, Виконком УАФ рекомендував ПФЛ невідкладно скликати позачергову конференцію. Відповідно до пункту 1.3 Статуту ПФЛ, УАФ має виключні та невід’ємні повноваження щодо загального керівництва та контролю за проведенням змагань з футболу, організатором яких вона є. За підсумками Конференції заплановано брифінг для представників ЗМІ на НСК «Олімпійський».

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ