Кирило Шевченко – переможець шахового онлайн-турніру Sunway Sitges Sevilla 2020

Студент першого курсу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Кирило Шевченко став переможцем міжнародного онлайн-турніру з шахів Sunway Sitges Sevilla 2020, який в період пандемії коронавірусу організувала Федерація шахів Іспанії.

У звітному онлайн-турнірі взяли участь понад 190 шахістів з 76-ти країн, які визначали переможця та призерів за швейцарською системою в дев’ять турів з класичним контролем часу. 17-річний Кирило Шевченко набрав 7 очок з 9-ти можливих, випередивши за додатковими показниками вісім гравців, в активі яких також було по 7 очок. Друге місце посів парагваєць Аксель Бахман, третє – Чінна Редді Мехар з Індії. Додамо, що ще один представник України 45-річний Михайло Копилов фінішував дев’ятим.

Зазначимо, що це не перший успіх Кирила на міжнародній арені у поточному році. Зокрема, він став переможцем традиційного, уже 45-го за ліком міжнародного шахового турніру Sevilla Open 2020 (Abierto Internacional Ciudad de Sevilla) в іспанській Севільї, в якому загалом взяли участь понад 300 шахістів, що визначали переможця та призерів за швейцарською системою у дев’ять турів. При цьому українець завершив змагання з феноменальним за шаховими мірками результатом – 8,5 очок з 9-ти можливих.

Кирило Шевченко також став переможцем традиційного міжнародного шахового фестивалю International Chess Open Graz 2020, який відбувся в австрійському місті Грац. Загалом у турнірі взяли участь понад 400 шахістів в чотирьох групах. Визначали переможця та призерів за швейцарською системою у дев’ять турів. За складом учасників турнір виявився найсильнішим за всю історію проведення змагань. Зокрема, за головний приз у турнірі А боролися 186 учасників із 45-ти країн світу, серед яких 18 міжнародних гросмейстерів та кілька десятків міжнародних майстрів. Шевченко набрав 7,5 очок з 9-ти можливих – шість перемог і три нічиї.

Нагадаємо, Міжнародна федерація шахів (ФІДЕ) 1-го квітня опублікувала оновлений рейтинг-лист. У ньому першокурсник ЛДУФК Кирило Шевченко (коефіцієнт – 2592) йде на 16-й позиції серед молодих шахістів світу віком до 20-ти років та восьмим у віковій категорії до 18-ти років.