Команда Андрія Гітченка і Олексія Гуцуляка вперше у своїй історії зіграє в єврокубках

Футбольна команда «Десна» з Чернігова, центр оборони якої цементує випускник факультету післядипломної та заочної освіти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Андрій Гітченко, а в лінії півзахисту грає Олексій Гуцуляк, який вищу освіту також здобув у стінах нашого вишу, в наступному сезоні-2020/2021 вперше в історії клубу представлятиме український футбол на міжнародній арені. Причому підопічні Олександра Рябоконя, достроково гарантувавши собі участь у Лізі Європи УЄФА, мають гарні шанси і на виступи в Лізі чемпіонів.

Перемога київського «Динамо» у фіналі Кубка України над полтавською «Ворсклою» завчасно посприяла тому, що чернігівська «Десна» вперше у своїй історії зіграє в турнірі континентального рівня. Нині «Десна» може опуститися хіба що на четверту сходинку турнірної таблиці національного чемпіонату серед клубів Прем’єр-ліги, а завдяки тому, що Кубок виграла не команда з другої шістки, четверта позиція гарантує вихід на європейську арену.

У якому турнірі, в Лізі Європи чи в Лізі чемпіонів, та з якої стадії стартує «Десна» – вирішиться в трьох заключних турах чемпіонату, де на «сіверян» послідовно чекають матчі з донецьким «Шахтарем» (12-го липня у Чернігові), ФК «Олександрія» (16-го липня у Чернігові) та луганською «Зорею» (19-го липня в Запоріжжі).

Відзначимо, що чернігівська «Десна» буде дебютантом від України у єврокубкових турнірах – 19-й повпред за всю історію незалежного українського футболу (якщо розділяти київські команди ЦСКА та «Арсенал»).

Додамо, що після фіналу Кубка України сезону-2019/2020 вияснилися деякі нюанси щодо регламенту фінішної прямої Прем’єр-ліги та української квоти у єврокубках в сезоні-2020/2021.

Отже, оскільки переможець Кубка України не опуститься у підсумковій турнірній таблиці Прем’єр-ліги нижче четвертого місця, п’яту путівку до Ліги Європи розіграють між собою в плей-оф п’ята, шоста, сьома та восьма команди УПЛ. Бронзовий призер першості отримує пряму путівку в групу Ліги Європи за умови, що «Динамо» не фінішує четвертим.

Якщо «Динамо» буде четвертим, то опиниться в групі Ліги Європи як переможець Кубка України. Тоді бронзовий призер УПЛ почне шлях з третього кваліфікаційного раунду, а переможець плей-оф – з другого. Якщо «Динамо» буде третім, то четверта команда УПЛ розпочне шлях в Лізі Європи з третього раунду кваліфікації, а переможець плей-оф – з другого. Якщо «Динамо» буде другим, третя команда УПЛ попрямує в груповий турнір Ліги Європи, четверта – в третій раунд відбору, а переможець плей-оф – у другий.