Команда Юрія Вірта піднялася у ТОП-5 чемпіонату Першої ліги (Відео)

У чемпіонаті України з футболу сезону-2020/2021 серед команд Першої ліги, в більшості з яких грають студенти та випускники Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а в «Агробізнесі» з Волочиська, рівненському «Вересі» та «Прикарпатті» з Івано-Франківська головними тренерами працюють Олександр Чижевський, Юрій Вірт і Руслан Мостовий відповідно, які вищу освіту здобули у нашому виші, упродовж двох днів, 26-го і 27-го жовтня, було зіграно матчі дев’ятого туру.

Відразу кілька несподіваних результатів було зафіксовано в черговому, дев’ятому турі першолігового чемпіонату України поточного сезону-2020/2021. Зокрема, лідер, «Чорноморець», схоже, недооцінив тернопільську «Ниву» й у підсумку недорахувався важливих очок, зазнавши першої поразки в сезоні. Одесити вийшли вперед після прямого удару Артура Авагімяна з кутового наприкінці першого тайму, проте після перерви ситуація на полі кардинально змінилася. Гості завдяки високому пресингу перехопили ініціативу, змусили моряків помилятися й відсвяткували вольову вікторію. «Дубль» у «Ниви» записав до свого активу Дмитро Скакун. Підопічні Сергія Ковальця через свою легковажність замість того, аби збільшити відрив від переслідувачів, дозволили їм наблизитися впритул.

Сенсаційний, інакше й не назвеш, результат було зафіксовано і в Горішніх Плавнях, де «Гірник-Спорт» приймав незручного суперника – «Металіст 1925». Господарі краще налаштувалися на поєдинок, нав’язавши гостям жорстку боротьбу, до чого ті виявилися не готовими. «Хет-триком» відзначився вихованець київського «Динамо» Юрій Козиренко, що допомогло підопічним Ігоря Жабченка закріпитися на другій позиції. Після цієї впевненої звитяги в Горішніх Плавнях заговорили про перспективи виступів місцевої команди в елітному дивізіоні. Принаймні клубне керівництво терміново взялося за модернізацію інфраструктури. Зокрема, на стадіоні «Юність» подбають про встановлення нового освітлення, потужність якого сягатиме 1800 люкс.

Окрім «Чорноморця», уперше в поточному сезоні програло й «Полісся». Долю матчу в Луцьку вирішив єдиний гол, забитий універсалом «Волині» Богданом Оринчаком у середині другого тайму. Підопічні Василя Сачка невдало розпочали чемпіонат, але поступово оговталися й уже йдуть третіми. А їхні сусіди з Рівного в протистоянні з «Агробізнесом» практично зняли з порядку денного питання про переможця ще до перерви, коли Михайло Шестаков двічі вдало зіграв на випередження – 2:0.

«Відкрити рахунок могли й подоляни. Але вони своїм шансом не скористалися. Нам пощастило більше. У другому таймі ми вже грали по рахунку, подбавши про надійність тилу. Ця перемога не може не тішити, адже була здобута над суперником, який за організацією гри є одним із кращих у Першій лізі. Переконаний, що «Агробізнес» ще надолужить згаяне», – сказав після гри головний тренер рівнян, випускник нашого Університету Юрій Вірт.

Завершував програму дев’ятого туру поєдинок у Краматорську, де авангардівці приймали «Альянс». Уже в дебюті гості відкрили рахунок після пострілу Валерія Рогозинського. І після перерви господарями становища залишалися підопічні Юрія Ярошенка. На 64-й хвилині захисник «Авангарду» Дмитро Шинкаренко спрямував м’яч у свої ворота, а невдовзі Владислав Шарай довів справу до розгрому – 0:3.

ФУТБОЛ. ПЕРША ЛІГА-2020/2021. 9-й ТУР

«Верес» – «Агробізнес» – 2:0
Голи: Шестаков, 22, 33.

«Прикарпаття» – «Миколаїв» – 0:1
Гол: Кулініч, 55.

«Гірник-Спорт» – «Металіст 1925» – 3:0
Голи: Козиренко, 23, 52, 84.

«Кремінь» – «ВПК-Агро» – 2:0
Голи: Геловані, 70, Сорокін, 90.

«Волинь» – «Полісся» – 1:0
Гол: Оринчак, 72.

«Оболонь» – «Кристал» – 0:1
Гол: Семенина, 55 (пен.).

«Чорноморець» – «Нива» Тернопіль – 1:2
Голи: Авагімян, 35 – Скакун, 59, 66.

«Авангард» – «Альянс» – 0:3
Голи: Рогозинський, 6, Шинкаренко, 64 (авт.), В.Шарай, 77.

ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ ПІСЛЯ 9-го ТУРУ