Команда Младена Бартуловіча – серед лідерів першості Першої ліги з футболу (Фото, відео)

Матчами 22-го туру, що тривали упродовж трьох днів, з 4-го по 6-е липня, продовжився чемпіонат України з футболу сезону-2019/2020 серед команд Першої ліги, у складах яких грає чимало студентів і випускників кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а головними тренерами луцької «Волині», «Агробізнеса» із Волочиська, львівського «Руху» та «Прикарпаття» з Івано-Франківська є Андрій Тлумак, Олександр Чижевський, Іван Федик і Володимир Ковалюк відповідно, які вищу освіту здобули у стінах нашого вишу.

Одразу зазначимо, що життя внесло корективи у розклад матчів 22-го туру – з восьми поєдинків відбулися сім. Гру між львівським «Рухом», в якому окрім головного тренера Івана Федика, ще троє представників ЛДУФК (центральний оборонець Ігор Дуць, який є капітаном команди, а також опорний півзахисник Ярослав Мартинюк і ще один гравець середньої ланки Мар’ян Мисик) та запорізьким «Металургом» перенесено на невизначений термін. Причина – у групи гравців команди із Запоріжжя виявлений коронавірус. А тепер про перипетії поєдинків, що відбулися.

«Балкани» – «Минай» – 1:2

Голи: Тропанець, 90+4 – Оринчак, 44, Глагола, 84.

З перших хвилин матчу господарі запропонували «Минаю», у середній лінії якого грав випускник ЛДУФК Андрій Ткачук, вельми грубий стиль футболу, в результаті чого число порушень було значним. Але «гірчичником» до перерви був нагороджений тільки Луїз Фернандо, який зіграв дуже грубо проти опонента.

У першому таймі не спостерігалося особливої переваги фаворита. Більш того, «Балкани» мали реальні шанси на те, щоб відкрити рахунок в дебюті. Платунов опинився наодинці з Поповичем і пробив вище воріт, хоча йому вдалося уникнути положення поза грою. Футболісти ж закарпатського клубу в атаці надіялись виключно на дальні удари у виконанні Нурієва та Пиняшка, з якими відносно легко справлявся Лободров, або м’яч проходив повз ворота. Численні навіси зі стандартів також успіху гостям не приносили.

Матч мирно котився до нічиєї в першому таймі, але черговий навіс Жичикова справа все ж став результативним. Замкнув його ударом головою Богдан Оринчак. Він же міг подвоювати перевагу «Минаю» вже у наступній атаці, але після того як Лободров впорався з ударом Шпака, єдиний форвард гостей пробив у поперечину, розстрілюючи вже спорожнілі ворота.

У дебюті другого тайму «Минай» проявив активність в спробі відразу ж забити другий гол і заспокоїти гру остаточно. Але удар зі штрафного у виконанні Нурієва виявився нехитрим, а ось дальній постріл Маткобожика вийшов неточним. Спробу виходу Луїса Фернандо один на один перервав в стилі Нойєра Андрій Попович – це був єдиний епізод, гідний згадки, біля протилежних володінь.

І все ж у кінцівці Олександр Глагола, який вийшов на заміну, зумів продавити захисників і «пиром» вразив кут воріт «Балкан» – 2:0. Другий гол затвердив «Минай» в статусі сильнішої команди цього матчу. Лише на останній компенсованій хвилині Василь Тропанець все ж зумів розмочити Поповича (2:1), але буквально відразу ж після відновлення гри арбітр дав фінальний свисток.

«Агробізнес» – «Черкащина» – 1:0

Гол: Бойчук, 83.

На правах господарів «Агробізнес», ворота якого захищав Олег Мозіль, котрий вищу освіту здобув у стінах нашого Унівесритету, відразу взяв м’яч під контроль і з кожною хвилиною їхній тиск на ворота суперника лише зростав. Але, незважаючи на старання, це не приносило очікуваного результату. «Черкащина» дуже щільно діяла в захисті, максимум, що дозволяючи зробити супернику – пробивати з середньої дистанції. Ближче до кінця першої половини кілька шансів було у Кухарука, але Тимофєєв і компанія пішли на перерву так і не пропустивши.

Чи змінилося щось у другій 45-хвилинці? Моментів у «Черкащини» стало ще менше, тобто мінус один. Але, на відміну від тайму першого, гості стали допускати помилки в захисті. Дуже дурний пенальті в свої ворота «привіз» Цурупін (який паралельно ще й був нагороджений другою жовтою карткою), але благо для нього з невпевненим ударом Петрова спокійно впорався Тимофєєв. Рахунок залишився рівним.

І все таки гол трапився. Сталося це в той момент, коли в нього вже практично не вірили. Бойчук виявився без опіки у штрафному суперника і потужним ударом головою таки пробив Тимофєєва – 1:0. Проявивши справжній характер, «Агробізнес» вирвав перемогу і тепер посідає третє місце. Чи надовго?...

«Інгулець» – «Авангард» – 3:2

Голи: Козак, 6, Мішуренко, 21, Сітчінава, 47 –
Матяж, 63, Мурза, 90.

Через пізній приїзд гостьової команди, початок гри було відкладено на двадцять хвилин. «Авангард» вийшов у складі, який повністю повторив варіант стартового списку гравців краматорчан у минулому турі, Віталій Собко все ж залишився на лавці запасних. В «Інгульця» ж не виявилося в основі очікуваного нами Квасного, зате з’явився з перших хвилин кращий гравець Першої ліги у червні Олександр Мішуренко. У стартовому складі господарів вийшов на поле і хорватський півзахисник Младен Бартуловіч, який є випускником ЛДУФК.

В дебюті спонтанність підготовки гостей до матчу позначилася, швидкий перехід з оборони в атаку у виконанні «Інгульця» призвів до розрізного пасу Мішуренка на Козака і Олександр, обігравши воротаря, забив у порожні ворота – 1:0. Надалі гра заспокоїлася, але це не завадило Запорожцю підірвати її хорошим навісом на голову Мішуренку. Форварду петровців залишалося вистрибнути і точно пробити повз голкіпера і рахунок до середини першого тайму став 2:0. Через кілька хвилин Козак міг оформляти дубль, використавши провал центральних захисників «Авангарду», але Артур Денчук блискучим сейвом врятував свою команду і залишив її у грі. Відіграти три м’ячі переваги суперника було б після провального старту абсолютно неможливо...

Уже на старті другого тайму захисники гостей «запалили свічку» над власним штрафним майданчиком, на м’ячі першим виявився Сітчінава і, продавивши двох опонентів, з носка відправив м’яч у сітку повз Денчука – 3:0. Варто відзначити і позиційну помилку голкіпера, який, як здалося, втратив ворота в цьому епізоді. Власне, вже з цього моменту стало ясно, що підопічним Косевича очки не світять і єдине завдання на залишок часу до примітиву просте – зберегти обличчя.

Зробити останнє все ж вдалося, причому зусиллями Собка, який вийшов на заміну в дебюті другого тайму. Саме «десятка» гостей точним навісом знайшов голову Івана Матяжа і той скоротив відставання «Авангарду» в рахунку – 3:1. Проблеми «Інгульця» продовжилися ще й тим, що рецидив травми трапився у центрального захисника Віталія Павлова, що змусило Лавриненка міняти його на Фатєєва.

Домагатися більшого Сан Санич не захотів, вирішивши дати шанс проявити себе молодим Мурзі та Сухомлину. «Інгулець» також освіжив деякі позиції попереду, випустивши Мкомолу і Щедрого ще за 15 хвилин до кінця поєдинку. Те, що на кінцівку наставники залишили собі лише по одній заміні, говорить про те, що насправді інтриги було в цей період небагато. Але хто знає як було би, якби арбітр поставив пенальті за можливу гру рукою Фатєєва у власному штрафному. Однак робити цього Солов’ян не став і команди все ж дограли відносно спокійно і без скандалів.

Причому Артур Мурза встиг ще використовувати черговий гольовий пас Собко, зробивши рахунок мінімальним (3:2) і створивши видимість боротьби. Але справедливості заради варто сказати, що ще раніше «Інгулець» кілька разів мав забивати четвертий гол, але м’яч якимось дивом не влучав у ворота. Все ж, якби гості цю гру врятували – це було б героїчно, але несправедливо.

«Кремінь» – «Волинь» – 1:1

Голи: Сула, 50 – Кожанов, 90+2 (пенальті).

Перш, ніж переходити до розповіді про матч, потрібно обговорити склади. Досить несподівано було побачити на лаві запасних Кожанова. «Волинь» дійсно грала проти не найбільш серйозного суперника, але не випустити головного форварда – крок, як мінімум, ризикований.

Можливо, саме Дениса не вистачало гостям в першій половині. «Волинь» володіла перевагою, але кажучи відверто, на забитий гол вони не напрацювали. У першому таймі в принципі, особливо небезпечних моментів помічено не було. Гра почалася вже після перерви.

Здавалося, що вихід Кажанова додасть міці «Волині» і у гостей таки вийде забити перший гол у матчі. Гол і справді прийшов, ось тільки влетів він у ворота Літовченка. Голкіпер порушив правила за межами своїх володінь, за що отримав «гірчичник», а господарі – небезпечний штрафний. Удар Сули був чудовий і відбити його шансів практично не було – 1:0.

Повівши в рахунку «Кремінь» не притулився біля своїх воріт, не став грати на відбій, а вирішив діяти на контратаках. Футболісти дуже агресивно пресингували суперника, не дозволяючи їм легко проходити центр поля. У гостей згадується кілька ударів Рябова після проходу зліва, але кожен раз йому не вистачало точності. Крім цього, ідеальний шанс після кутового упустив Курко – захисник на самоті стояв у штрафному майданчику, але не зміг потрапити у ствір воріт. А в компенсований час трапився ключовий епізод гри – захисник «Кременя» у своєму штрафному зіграв рукою, що призвело до пенальті. Кожанов з точки не схибив і зрівняв рахунок в дуже непростому матчі – 1:1.

Підводячи підсумок скажемо одне – «Волинь» не кращим чином грає після карантину. Заслужений розгром в Одесі, вистраждана перемога над «Оболонню» і невтішний результат у звітній грі. Поки що залишається загадкою, за рахунок чого «хрестоносці» планують боротися за місце в УПЛ. Зараз достатньо колективів, що виглядають помітно краще за них.

«Металіст 1925» – «Гірник-Спорт» – 2:1

Голи: Дерек, 7, Романов, 30 – Корольков, 23 (пенальті).

Уже в першій 5-хвилинці харків’яни намацали слабке місце у «плавнянців»: через різкий простріл (без опору) з лівого флангу в центрі запанікували захисники. Гравці «Металіста 1925» взяли цю інформацію до уваги. У наступній же атаці бек харків’ян Ченбай (який у цій зустрічі дуже активно обігрувався в атаці) красиво віддав передачу між трьох суперників на заточеного на атаку Владислава Дмитренка. Той прокинув м’яча ще між двох «червоно-чорних» та прострілив зі згаданого лівого флангу – Дерек у дотик вдарив у протихід воротарю Ситникову – 1:0.

Гості на якийсь час знітились. У нечастих атаках їх, як несправну маршрутку «Богдан», раз за разом кренило до правого флангу. Там м’яча підхоплювали Суханов, Петрусенко чи Збунь. Останній в одному з таких епізодів красиво навісив, а воротар «Металіста 1925», дивлячись на м’яч, «по-господарськи» вліпив кулаком в обличчя (чи шию?) нападника гостей Віктора Хомченка. Рефері тут же вказав на 11-метрову позначку, а пенальті чітко реалізував Володимир Корольков: «поклав» Сидоренка в один кут, а м’яча – в інший. 1:1.

«Жовто-сині» не змусили довго чекати на другий гол: Савін навісив з правого флангу, а Романов головою, немов ракеткою у пінг-понгу, продовжив м’яча, скоригувавши траєкторію – кіпер «Гірника-Спорт» зреагувати вже не міг – 2:1.

Лідерські якості в «Гірник-Спорті» у важкий момент взяв на себе лівий вінгер Євген Лозовий: буквально за три хвилини він двічі небезпечно пробивав і одного разу дуже «смаковито» влучив у стійку.

У другому таймі Ігор Жабченко замінив двох центральних хавбеків, зокрема капітана й автора забитого голу Королькова, а натомість на увесь тайм отримав активність у центрі в особі Єгора Твердохліба, який чимало брав на себе ініціативу й за нагоди пробивав, хай і зазвичай невдало.

Заміни збили темп гри. «Металіст 1925» контролював гру, як Янукович свої дільниці на виборах 2004 року. Раз за разом, без поспіху створював моменти. Декілька нагод змарнували традиційні джокери Демченка Гегедош і Банасевич, а «Гірник-Спорт» у меншості влаштовував синхронні забіги в атаку за участю 4 гравців на чолі з Твердохлібом.

На останніх хвилинах «червоно-чорні» були близькі до того, щоб зрівняти рахунок: небезпечно пробивав Чепелюк, а після навісу з лівого флангу й скидки гравця гостей «Металіст 1925» врятував Сидоренко.

Тож після цього матчу харків’яни продовжують йти на першому місці в турнірній таблиці в ногу з «Інгульцем».

«Чорноморець» – «Миколаїв» – 0:0

Головною несподіванкою стартових складів став вихід Романа Попова. Тільки не в складі команди, з якою він проходив зимові збори, а у старті колективу, за який захисник виступав попередні п’ять років. За два дні до матчу гравець був дозаявлений «корабелами» і отримав можливість з перших же хвилин довести одеситам, що вони даремно вирішили не підписувати з ним контракт.

Правда, судячи з усього, Попов в недостатній мірі тренувався на самоізоляції, так як вже в середині першого тайму він отримав м’язову травму. Вихід Богдана Куксенка зробив склад «корабелів» ідентичним з тим, який грав проти «Руху» в минулому турі. Правда характер поєдинку з «Чорноморцем» був більш закритим і команди довгий час не могли створити навіть напівмоментів.

Якщо в дебюті більш впевнено з м’ячем в ногах працювали господарі, то ближче до перерви вже «Миколаїв» діяв активніше біля чужих воріт. Причому моменти, створені підопічними Близнюка, були гострішими. В одному з них загрався Олексій Паламарчук і лише нога Владислава Войцеховського, яка поїхала у найвідповідальніший момент, врятувала господарів від пропущеного голу. Замість потужного удару із вбивчої позиції у півзахисника «корабелів» вийшов слабкий стусан щічкою, з яким легко впорався захисник «Чорноморця».

Уже на початку другого тайму Сергій Ковалець вирішив пустити в бій свою трійцю молодих атакуючих футболістів, які забили чотири з шести останніх голів «моряків», кожен раз виходячи на заміну. Спершу він випустив Янакова замість Брагару, що мав жовту картку, а згодом і Яловенко зі Штогріним замість Хамелюка і Сікорського.

Андрій Штогрін свій момент все ж мав. Вийшовши на побачення з воротарем, форвард «моряків» перекидав голкіпера, але м’яч зрадницьки вдарився у стійку і вилетів в поле. Повтор показав, що Шеліхов все ж торкнувся м’яча, чим в незначній, але вирішальній мірі змінив траєкторію його польоту.

Момент Штогріна не залишився найнебезпечнішим в кінцівці – Яворський міг замкнути навіс Куксенка зі штрафного, але пробив повз ворота. І все-таки команди розписали нульову нічию, яка продовжила їхні безпрограшні серії. Ковалець ж не зміг перевершити досягнення своїх попередників в нинішньому сезоні – Ангел Червенков та Остап Маркевич також починали в Одесі з двох перемог.

«Оболонь Бровар» – «Прикарпаття» – 3:3

Голи: Батальський, 38, 54, Безуглий, 45+3 –
Барчук, 26 (пен.), Безуглий, 56 (автогол), Павлюк, 85.

У складі «пивоварів» з перших хвилин не виявилося не тільки Максима Покотилюка, а й Олександра Голікова, який травмувався. Зате повернувся в старт Олександр Батальський і було помітно бажання досвідченого форварда проявити себе відразу ж після підписання ще одного річного контракту.

У гостей в старті вийшов Роман Барчук, який встиг відновитися після травми. Також залишився в воротах Остап Вульчин, який захищав ворота «Прикарпаття» і в матчі з «Чорноморцем».

Підопічні Володимира Ковалюка з перших хвилин обрали дії другим номером, не забуваючи вибігати в контратаки. Правда перші моменти виникли саме біля їхніх воріт. Спершу Ульянченко сильно пробивав зі штрафного і Вульчину не відразу вдалося зафіксувати м’яч. Ну а потім Гуськов небезпечно прострілив з лівого флангу і лише самовідданість Лаврук, який кинувся під м’яч, врятувала гостей від неприємностей.

По суті перша ж вилазка в штрафну «пивоварів» закінчилася призначенням пенальті. Хоча до м’яча Єгор Прокопенко перебував спиною в той момент коли той вдарився об його руку. Однак суддя був непохитний, як і нова редакція правил футболу в подібних епізодах. Удар Барчука з точки Федорівскій прорахував і майже відбив, але м’яч від рук воротаря все ж таки влетів у сітку під штангою – гості повели в рахунку (1:0) вельми несподівано.

Буквально відразу ж після водопою «Оболонь Бровар» активізувалася, особливо активно запрацював правий фланг, звідки і прийшов перший гол у відповідь – 1:1. Ігор Мединський отримав м’яч з ауту і швидко знайшов голову Батальського у воротарському суперника. Олександр подібні епізоди клацає, немов насіння, тим більше, коли його залишають наодинці з голкіпером суперника. Ну а коли до свистка арбітра на перерву залишалися лічені секунди, Олег Слободян блискуче виконав стандарт практично з лінії штрафної зони і м’яч, ударившись об перекладину і голову голкіпера, вилетів в поле, де його чекав Микита Безуглий. Удар захисника по порожніх воротах вже ніхто не зміг відбити і на перерву господарі пішли за прийнятною рахунку.

Після перерви знову вагоме слово сказав Батальський. Цього разу йому асистував зліва Олександр Гуськов і знову нападник зміг відірватися від опіки і в комфортній позиції головою прошити воротаря – 3:1. Проте, спокійно «засушити» гру «Оболонь Бровар» не змогла, лише через пару хвилин Микита Безуглий в простій ситуації вразив власні ворота після прострілу зліва у виконанні Назарія Воробчака – 3:2.

Після серії замін гра продовжилася в рівній боротьбі. «Прикарпаття» мало моменти після ударів Барчука і Вацеба, у господарів шукали щастя біля чужих воріт Гуськов, Батальський та Ковбаса, яким не вистачало точності та сили ударів. Однак після навісу Сікача в кінцівці Павлюк зумів головою пробити повз Федорівського і рахунок зрівнявся – 3:3. Рятівний гол «Прикарпаття» організували гравці, що вийшли на заміну!