Команда Олександра Чижевського – лідер Першої ліги (Фото, відео)

У перенесеному матчі 20-го туру чемпіонату України з футболу сезону-2019/2020 серед команд Першої ліги львівський «Рух», головним тренером якого є випускник Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Іван Федик, по ходу зустрічі на своєму полі двічі вигравав у «Агробізнесу» із Волочиська. Однак у підсумку перемогу святкували підопічні Олександра Чижевського, який вищу освіту також здобув у стінах нашого вишу. Після цієї вольової звитяги саме «аграрії» стали одноосібними лідерами турніру.

«Рух» – «Агробізнес» – 2:3 (2:1)

Голи: Копина, 9, Брікнер, 29 – Когут, 28, 70, Семенець, 62.

У стартовому складі господарів на поле вийшли двоє представників ЛДУФК – опорний півзахисник Ярослав Мартинюк і універсал Мар’ян Мисик, який цього разу діяв на позиції правого захисника. Могло бути троє «інфізівців», але центральний оборонець Ігор Дуць, який є капітаном команди, через дискваліфікацію у цій грі не міг допомогти партнерам. Водночас ворота гостей захищав студент нашого Університету Андрій Артим.

У порівнянні з минулими матчами у суперників було багато змін. У «Руха» Ігор Дуць та Володимир Заставний не грали через дискваліфікації, а в Богдана Бойчука – травма. Це змусило тренерський штаб господарів піти на зміну ігрової схеми. На позиції правого захисника діяв Мар’ян Мисик, Тарас Саків «прасував» ліву бровку, що дозволило вище піднятися Олегу Синиці. Андрій Коробенко змінив Івана Калюжного на перший погляд у центрі поля, ну а замість Бойчука вийшов проти «Агробізнесу» Іван Брікнер. Хоча його функції на полі зазвичай більш оборонні. Несподіваною стала і фактична позиція Андрія Коробенка, який грав в центрі оборони разом із Максимом Білим. Футболіст, якого ми звикли бачити в середині поля, виконував роль «глибинного плеймейкера», паралельно намагаючись не псувати оборонну структуру. Відповідно, Юрій Копина грав у середині поля здебільшого на руйнування в складі «кулака» з трьох досвідчених опорників.

Здивував і склад гостей, вперше в основі команди з Волочиська з’явився голкіпер Андрій Артим, орендований у львівських «Карпат». Не знайшлося місця в старті для Сергія Палюха, Євгенія Захарченка, Руслана Черненка та Дмитра Козьбана, замість яких з перших хвилин вийшли Роман Дідик, Дмитро Юхимович, Сергій Семенюк і Богдан Семенець. Олександр Чижевський вирішив також зіграти в три центральні захисники, яким активно допомагали Гагун і Бойчук з флангів. В результаті, більшість атак «Руху» зустрічали два редути гостей із чотирьох півзахисників і п’яти гравців оборони.

Проте вже в дебюті рахунок був відкритий саме господарями. Іван Брікнер наважився на удар метрів з сорока, який Артим зумів парирувати на кутовий. Подача від кута поля у виконанні Русина знайшла голову Юрія Копини, який пробив по «мертвій» траєкторії точно в сітку – 1:0. «Агробізнес» не відразу прийшов до тями, але як тільки зробив це – рахунок зрівнявся. Андрій Кухарук довгою передачею з глибини поля знайшов Миколу Когута. Той прийняв м’яча на груди і з розвороту відправив його під поперечину. Бандура виручити не зміг, а круглий красиво «дуплетом» влетів від землі в сітку під поперечиною – 1:1. Та не встигли гості як слід відсвяткувати цю подію, як львів’яни вдруге вийшли вперед. Причому знову в епіцентрі подій опинився Брікнер і його «гармата». Мисик знайшов Івана правіше центру поля, і той відразу ж пробив у ближній верхній кут. Артим зреагував, але м’яч був пущений настільки сильно, що буквально пройшов крізь руки голкіпера – 2:1.

Ще в першому таймі супершанс для того, щоб знову відігратися, впустив Богдан Семенець. Партнери вивели свого центрфорварда на удар вже перед порожніми воротами, але вільний кут з близької відстані нападник вразити не зумів – пробив повз ближню стійку. Це був не останній небезпечний момент біля воріт Бандури в першому таймі. Оборону «Руху» в такому дивовижному кадровому варіанті було складно назвати монолітною, що обіцяло продовження результативного банкету і після перерви.

У дебюті другого тайму «Агробізнес» володів ініціативою і регулярно створював моменти біля воріт господарів. Олександр Бандура двічі змушений був серйозно виручати свою команду – спершу після удару Кухарука зі штрафного під поперечину, а потім після пострілу головою у виконанні Ігоря Бойчука після подачі з кута поля. Однак в третьому поспіль епізоді навіть досвідчений голкіпер «Руху» підчистити огріхи оборони не зумів. Семенець отримав м’яча від Семенюка на куті воротарського майданчика, розвернувся і пробив в дальній кут повз воротаря – 2:2.

Далі сталося помутніння у Максима Білого, який грубо обрізався, віддаючи передачу в центр поля. Андрій Кухарук перехопив пас захисника «Руху» і виклав м’яча на Івана Когута. Той взяв приклад з брата і точно пробив по воротах суперника, вивівши «Агробізнес» вперед за двадцять хвилин до фінального свистка – 3:2. При цьому у львів’ян гольових моментів у другому таймі довгий час не було як таких...

Не було стовідсоткових шансів у «Руху» і в останні хвилини, що створило питання про наявність у цієї зоряної команди морально-вольових якостей. Після домашньої поразки від втомленого «Агробізнесу» львів’яни навіть за втраченими очками не входять тепер до трійки кращих. Підопічні ж Чижевського, завдяки цьому успіху, одноосібно вийшли на перше місце!

ТУРНІРНЕ СТАНОВИЩЕ КОМАНД
ПІСЛЯ 22-ох ТУРІВ: