Команда Володимира Шарана вирвала звитягу в надважливій грі із «Зорею» (Фото, відео)

Упродовж двох останніх календарних днів весни, в українському футболі відбулася довгоочікувана подія – рестарт чемпіонату України сезону-2019/2020 серед команд Прем’єр-ліги після незапланованої тривалої паузи, пов’язаної з пандемією COVID-19. У поєдинках 24-го туру виходили на поле й представники Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

В суботу, в стартовій зустрічі туру на київській «Оболонь-Арені» новачок елітного дивізіону ковалівський «Колос» приймав чернігівську «Десну», у стартовому складі якої на поле вийшов випускник кафедри футболу нашого вишу Олексій Гуцуляк, який традиційно діяв на позиції атакувального хавбека. А наприкінці гри у гостей на заміну вийшов досвідчений центрбек Андрій Гітченко (праворуч на фото вгорі), який вищу освіту здобув також у стінах ЛДУФК.

У підсумку в цій грі перемогу з рахунком 2:0 здобула команда «інфізівців», яка тим самим зробила ще один крок до свого дебюту в єврокубках та завоювання перших медалей національного чемпіонату в історію клубу. Перший м’яч після передачі Андрія Тотовицького на 54-й хвилині головою забив Денис Фаворов, а на 84-й хвилині Єгор Картушов подвоїв рахунок. Додамо, що на 67-й хвилині, коли перевага «Десни» була ще мінімальною, хавбек «Колоса» Віталій Гавриш не реалізував пенальті – кіпер гостей Євген Паст відбив удар з точки.

Святкував у звітному турі перемогу разом зі своєю команду й головний тренер «Олександрії», випускник нашого Університету Володимир Шаран (ліворуч на фото внизу), підопічні якого у дуже важливому поєдинку на домашній арені КСК «Ніка» вирвали звитягу в очному протистоянні з луганською «Зорею» і в такий спосіб скоротили відставання від третьої позиції у турнірній таблиці до трьох пунктів. Єдиний і відповідно вирішальний м’яч на 90+4-й хвилині з пенальті забив Дмитро Гречишкін. Зазначимо, що на 84-й хвилині у гостей з поля вилучили Богдана Михайличенка.

По завершенні цього матчу керманич «Олександрії» Володимир Шаран поділився своїми враженнями: «Дуже важлива перемога для нас. Довго чекали цей матч. Думаю, зустріч була цікава і сподобалася вболівальникам. Було багато моментів як біля воріт суперника, так і біля наших воріт. Це завжди подобається. Могли і раніше забивати, але й «Зоря» могла реалізовувати свої моменти. Дуже вдячний своїм хлопцям, фанам, яких упродовж гри ми весь час чули за трибунами. Вважаю, ми правильно побудували гру, грали на швидких контратаках, створювали непогані моменти. Найголовніше, що зіграли організовано і дисципліновано в захисті. Усі гравці добре відпрацювали. Десь ризикували, що поставили Грицюка і Ковальця, які люблять на атаку грати, але все одно вони відпрацьовували. А з виходом Банади стало трохи легше в захисті грати. Вважаю, на полі була рівна боротьба. «Зоря» – дуже хороша команда, яка грає в атакуючий футбол. Гра була до першого забитого м’яча. З огляду на погодні умови, я задоволений першим матчем після перерви».

Також у суботу, в паралельній грі «Дніпро-1» вдома здолав донецький «Олімпік» з рахунком 3:1. У стартовому складі гостей на поле «Дніпро-Арени» на позиції лівого захисника вийшов студент ЛДУФК Орест Лебеденко, а опорний півзахисник Тарас Завійський, який вищу освіту здобув у стінах нашого Університету, увійшов у гру по ходу другого тайму. Додамо, що голи за «Дніпро-1» забили Сергій Булеца (32-а хвилина), Володимир Адамюк (61) та Лукас Тейлор (77), а за «Олімпік» м’яч престижу з пенальті уже в компенсований арбітром ігровий час до другого тайму, на 90+3-й хвилині, провів Сергій Політило.

У другий ігровий день 24-го туру, в неділю, 31-го травня, мало відбутися також три матчі. Однак поєдинок на полі стадіону «Україна» у Львові «Карпати» – «Маріуполь» не було зіграно. Причина – тестування на COVID-19, що відбулося у п’ятницю, 29-го травня, виявило позитивні результати в трьох футболістів і серед персоналу «Карпат». Інфікованих відразу ж перевели на режим самоізоляції, а решті гравцям «зелено-білих» керівництво клубу сказало не приїжджати у суботу, 30-го травня, на тренування – підготовку до матчу було скасовано.

Водночас автобус з гравцями «Маріуполя», отримавши повідомлення від керівництва Прем’єр-ліги про перенесення матчу, розвернувся зі свого шляху на Львів і повернувся додому. Рішення про подальшу долю матчу «Карпати» – «Маріуполь» буде прийнято найближчим часом, а «зелено-білі» в перший календарний день літа пройдуть ще одне тестування.

Нагадаємо, президент Української асоціації футболу Андрій Павелко повідомляв, що в разі виявлення коронавірусу в гравця тур не будуть зупиняти, а команди не підуть на карантин.

Щодо двох інших матчів неділі, то в першому з них футболісти полтавської «Ворскли» і ФК «Львів» зіграли внічию з рахунком 1:1. У дебюті зустрічі на полі стадіону імені Олексія Бутовського в Полтаві успіх господарям приніс гол малійського захисника Ібрагіма Кане (праворуч на фото вгорі), який відзначився на 13-й хвилині. А паритет відновив, уже в компенсований арбітром час до другого тайму, на 90+3 хвилині, бразильський форвард львів’ян Шина, який реалізував пенальті – м’яч влучив у руку гравцю команди господарів і арбітр без вагань вказав на 11-метрову позначку. Цікаво, що в матчі першого кола «Ворскла» вирвала у «Львова» перемогу з рахунком 3:2 завдяки такому самому пенальті на 90+5-й компенсованій хвилині, так що тут, як то кажуть, доля повернула «синьо-золотим» боржок. Додамо, що ветеран команди господарів Павло Ребенок, який одну зі своїх двох вищих освіт здобув у стінах нашого Університету, звітний поєдинок провів на лаві запасних.

А в заключному, центральному матчі 24-го туру, і не тільки, відбулося чергове всеукраїнське класико «Шахтар» – «Динамо». Зазначимо, що номінальним господарем у грі на полі столичного НСК «Олімпійський» були «гірники». Перша резонансна подія в цьому протистоянні сталася на 19-й хвилині зустрічі, коли кияни заробили штрафний – Беньямін Вербіч зробив подачу з лівого флангу в штрафний майданчик, де Томаш Кендзьора скинув м’яча головою на Сергія Сидорчука і капітан «біло-синіх» вколотив круглого у сітку воріт суперника.

«Динамо» побігло радіти, але півзахисник «гірників» Тарас Степаненко лежав на газоні. Арбітр зустрічі Катерина Монзуль прийняла рішення подивитися повтор епізоду за допомогою системи VAR. У підсумку взяття воріт було скасовано, а захиснику номінальних гостей Денису Попову дали жовту картку за відмашку в боротьбі з опорником донеччан.

Втім, рахунок все ж відкрили кияни – на 38-й хвилині Георгій Цитаїшвілі, який несподівано отримав місце в основі «Динамо», здорово подав, а Віталій Буяльський увірвався в штрафний майданчик та в падінні красиво головою пробив у лівий від воротаря нижній кут. Арбітр Катерина Монзуль перевірила за допомогою VAR гол на предмет офсайду, але повтор показав, що хавбек «Динамо» перебував на одній лінії із захисником. Однак попереду команда Олексія Михайличенка була лише одну хвилину. В атаці у відповідь вінгер «гірників» Марлос зрівняв рахунок. На 39-й хвилині гравець національної збірної України обігрався з Мораєсом і обвідним ударом красиво прошив Бущана. При цьому м’яч пройшов між ніг у захисника «біло-синіх» Дениса Попова. 1:1 – за такого рахунку суперники пішли на перепочинок.

По перерві забивав лише «Шахтар». На 67-й хвилині той таки Марлос відзначився ще одним забитим м’ячем, оформивши «дубль». Додо прострілив з флангу, Мораєс прийняв передачу і скинув на Марлоса, а українець бразильського походження правою ногою закинув м’яч у ворота Георгія Бущана. А за сім хвилин інший півзахисник «гірників» Маркос Антоніо забив третій гол номінальних господарів в цьому поєдинку. Ісмаїлі зробив подачу в штрафний майданчик, м’яч влучив у поперечину, а 19-річний бразилець першим зіграв на добиванні і розстріляв голкіпера киян. 3:1 – «Шахтар» перемагає і збільшує відрив від переслідувачів – «Зорі», «Олександрії» та «Динамо» – до 16-ти пунктів.