Команда Христини Філевич – переможець першого етапу чемпіонату України з баскетболу 3х3

У київському Гідропарку відбувся перший етап чемпіонату України з баскетболу 3х3 2020 року, за підсумками якого визначились переможці у жіночій та чоловічій сітках змагань. У турнірі серед команд прекрасної статі переможцем турніру стала збірна Івано-Франківської області, у складі якої виступає у нинішньому сезоні випускниця Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Христина Філевич.

Загалом на стартовий етап жіночої першості країни з баскетболу 3х3 сезону-2020 заявилися шість колективів, які на попередньому етапі було розділено на дві групи – по три команди в кожній. Переможці груп у півфіналі грали з командами, які стали другими в іншому тріо. А вже сильніші в цих іграх й розіграли у очному протистоянні головний приз.

Збірна Івано-Франківської області, в якій, окрім Христини Філевич, грали також Ганна Рульова, Вероніка Космач і Міріам Уро-Ніле, волею жеребу потрапила в групу «А», де спочатку впевнено обіграли «Устриці на карантині» (21:10), а згодом і київське «Динамо» (15:3).

У півфіналі прикарпатки не мали жодних проблем у грі проти команди «Красотульки». Рахунок 22:4 якнайкраще характеризує те, що відбувалося на майданчику. В іншому півфіналі інтрига зберігалася до фінальної сирени: в підсумку «Устриці на карантині» вирвали перемогу у БК «Франківськ» з перевагою у три ігрові очки – 14:11.

Таким чином, у вирішальній грі на Христину Філевич та її партнерок знову чекали суперниці з команди «Устриці на карантині». Як і на груповому етапі, збірна Івано-Франківської області не мала з «устрицями» жодних проблем. Фінальна сирена зафіксувала звитягу команди з Прикарпаття (на фото внизу) з переконливим рахунком 20:5. Третє місце посів БК «Франківськ».

Додамо, що MVP (найкориснішою гравчинею) першого етапу визнано Ганну Рульову з команди переможниць.

Наступний, другий тур чемпіонату України з баскетболу 3х3 сезону-2020 відбудеться 11–12 липня на теренах Західної України. Місце проведення турніру буде оголошено днями.

Нагадаємо, випускниця кафедри спортивних та рекреаційних ігор (завідувач – доцент Василь Ковцун) нашого Університету Христина Філевич у сезоні-2018/2019 була лідером СБК «Львів», який сенсаційно посів четверте місце у жіночій Суперлізі з класичного баскетболу та став призером національного чемпіонату з баскетболу 3х3. Після цього вона отримала пропозицію й поповнила ряди столичного БК «Київ-Баскет», у складі якого стала чемпіонкою країни сезону-2019/2020, бо її команда на час зупинки через пандемію коронавірусу чемпіонату в жіночій Суперлізі лідирувала.

Окрім того, Христина Філевич за підсумками дочасно завершеного сезону стала найкращим форвардом жіночої Суперліги. В середньому вона набирала 14,1 очка та виконувала 8,1 підбирання і 2,5 передачі за матч.