Команди Чижевського, Мостового і Вірта вийшли до 1/16 фіналу Кубка України

У розіграші Кубка України з футболу сезону-2020/2021 у середу, 16-го вересня, було зіграно дев’ять з одинадцяти матчів 1/32 фіналу. У трьох з них грали «Агробізнес» з Волочиська, рівненський «Верес» та «Прикарпаття» з Івано-Франківська, головні тренери яких, а саме Олександр Чижевський, Юрій Вірт і Руслан Мостовий відповідно, вищу освіту здобули у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського. Приємно констатувати, що підопічні кожного з них здобули перемоги і пробилися до 1/16 фіналу, причому усі зробили це на полі суперника.

У другому попередньому етапі розіграшу Кубка України взяли участь і провідні команди Першої ліги, але амбітній «Волині» після поразки від «Прикарпаття» довелося зійти з дистанції. Заради справедливості слід сказати, що лучани виступали без кількох ключових виконавців. Цікаво, що у стартовому складі «Прикарпаття» були Ростислав Волошинович і Ярослав Конкільняк, які минулого сезону ще грали за «Волинь», але на розминці Конкільняк травмувався, і довелося терміново шукати йому заміну.

Добре знав можливості господарів і новий керманич «Прикарпаття» Руслан Мостовий, який раніше очолював молодіжний склад волинян. Долю напруженого поєдинку вирішив пенальті, реалізований наприкінці першого тайму іванофранківцем Романом Барчуком.

«У складі «Волині» вистачає футболістів високого зросту, і тому я передусім налаштовував підопічних бути готовими до жорсткої боротьби на другому поверсі. Також я просив хлопців діяти компактно й не дозволяти господарям робити націлені передачі. Цю установку на гру команда виконала, і я задоволений самовіддачею», – сказав після матчу керманич «хрестоносців» Руслан Мостовий.

Ще в кількох протистояннях жереб звів між собою першолігові колективи, і після впертої боротьби змушені були розпрощатися з кубковими надіями «Чорноморець», «Кремінь», «Оболонь» і «Альянс». Зокрема, одесити в південному дербі поступилися географічним сусідам із Миколаєва. Перед перервою настрій гостям зіпсував голеадор «корабелів» Вадим Яворський. У другому таймі «моряки» намагалися врятуватися від поразки, проте підопічні Іллі Близнюка вміло пресингували, ускладнюючи «Чорноморцю» пошук вільних зон, і зуміли відсвяткувати звитягу – 1:0.

Доволі несподіваний результат було зафіксовано в Сумах, де «Альянс» приймав «Верес». У другому таймі гості тричі змусили господарів розпочинати із центра поля, а свої ворота зберегли недоторканими.

«Під час підготовки до сезону ми поступилися «Альянсу» в спарингу, але добре попрацювали над виправленням помилок, були більш мотивованими, і це далося взнаки. Обидві команди шукали найкоротші шляхи до воріт, проте відчувалося, що переможе той, хто відкриє рахунок. Я був приємно здивований високою реалізацією гольових моментів моїми підопічними», – розповів по завершенні зустрічі головний тренер «Вересу» Юрій Вірт.

ФУТБОЛ. КУБОК УКРАЇНИ
1/32 ФІНАЛУ

«Вікторія» – «Діназ» – 0:0 (пенальті – 8:7)

«Кривбас» – «Таврія» – 4:1
Голи: Черній, 3, 20, Дедяєв, 71 , Пятов, 84 –
Соколан, 90.

«Нива» Вінниця – «Кристал» – 2:2 (пенальті – 4:3)

«Альянс» – «Верес» – 0:3
Голи: Дахновський, 53, Соломка, 66, Петько, 69.

«Оболонь» – «Полісся» – 0:1
Гол: Галенко, 49.

«ВПК-Агро» – «Кремінь» – 2:2 (пенальті – 4:2)
Голи: І. Білий, 75 (пен.), Тищенко, 86 –
Островський, 8, Бубєнцов, 44 (авт.).

Сьогодні, 17-го вересня, будуть зіграні ще дві гри: «Епіцентр» у Дунаївцях прийме тернопільську «Ниву», а «Металург» у Запоріжжі зіграє з «Гірником-Спорт» із Горішніх Плавнів.

Додамо, що жеребкування наступного етапу, 1/16 фіналу, відбудеться завтра, 18-го вересня.