Команди Шарана, Чижевського і Вірта пробилися в чвертьфінал Кубка України

Напередодні було зіграно п’ять з шести матчів стадії 1/8 фіналу розіграшу Кубка України з футболу сезону-2020/2021. За їх підсумками до чвертьфіналу вийшли й «Олександрія», рівненський «Верес» і «Агробізнес» з Волочиська, які очолюють випускники кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Володимир Шаран, Юрій Вірт та Олександр Чижевський відповідно.

Футболісти першолігового «Агробізнесу» вирішили приймати «Ворсклу» на полі суперника у Полтаві. Головний тренер подолян Олександр Чижевський таке рішення пояснив тим, що у випадку форс-мажорних обставин, викликаних примхами погоди, у Волочиську могли виникнути проблеми з якісною підготовкою газону на місцевому стадіоні.

Проте це аж ніяк не свідчило по те, що «Агробізнес» махнув рукою на виступ у кубковому турнірі, зосередившись на чемпіонаті, де посідає перше місце. Адже футболісти з Волочиська відразу після останнього календарного поєдинку, в Києві з житомирським «Поліссям», вирушили до Полтави, де наполегливо готувалися до протистояння з одним із лідерів УПЛ. І, як показав перебіг подій у першому таймі, подоляни добре вивчили сильні й слабкі сторони «Ворскли», що дозволило їм гідно протистояти представнику елітного дивізіону.

Більше того, на 25-й хвилині кращий бомбардир першолігових змагань Руслан Черненко вивів «Агробізнес» уперед – 1:0. Діям футболістів «Ворскли» за відсутності капітана команди Володимира Чеснакова та лідера нападу Владислава Кулача бракувало збалансованості. Щоправда, перед самою перервою підопічні Юрія Максимова одержали право на пробиття пенальті, але Денис Васін програв дуель воротареві номінальних господарів Олегу Мозілю, який вищу освіту також здобув у стінах нашого вишу. Лише наприкінці матчу полтавці перехопили ініціативу, проте подолян двічі від неприємностей рятував Мозіль. Тож «Агробізнес» доволі неочікувано взяв гору над відомим кубковим бійцем, «Ворсклою», і завоював право виступити у чвертьфіналі.

Подоляни підхопили почин ще одного представника першої ліги, «Вересу», який годиною раніше у Млинові змусив капітулювати середняка УПЛ – «Маріуполь», який очолює на посаді головного тренера ще дин випускник ЛДУФК Остап Маркевич. Ще до перерви Віталій Дахновський та Роберт Гегедош (двічі) могли вивести рівнян уперед, але змарнували гольові моменти. Проте в середині другого тайму невгамовний Гегедош підступним ударом зі штрафного таки відкрив рахунок – 1:0. Однак невдовзі витримка зрадила універсалу «Вересу» Роману Мірошнику, і його за друге попередження було вилучено з поля. «Містяни», незважаючи на відчайдушні зусилля, не зуміли скористатися чисельною перевагою, і підопічні Юрія Вірта здобули перемогу, яку слід визнати закономірною.

Єдине протистояння, де вчора зійшлися представники еліти, відбулося в Олександрії. Господарі й гості з «Минаю» виставили бойові склади й часу на розвідку не витрачали. Уже в дебюті олександрієць Роман Вантух, також випускник кафедри футболу нашого Університету, відкрив рахунок. У середині другого тайму господарі реалізували пенальті й фактично зняли з порядку денного питання про переможця. А в компенсований час Олексій Довгий після подачі кутового довів справу до розгрому – 3:0.

Нагадаємо, останній матч стадії 1/8 фіналу «Десна» – «Зоря» відбудеться 16-го грудня через зайнятість луганчан в Лізі Європи УЄФА. Сьогодні, 3-го грудня, підопічні Віктора Скрипника у п’ятому турі групового етапу у Запоріжжі, на полі стадіону «Славутич-Арена» приймають англійський «Лестер».

Додамо, що поєдинки 1/4 фіналу Кубку України-2020/2021 відбудуться 3-го березня 2021 року. На цьому етапі вже розпочнуть виступи чинні володар Кубката чемпіон України – київське «Динамо» і донецький «Шахтар» відповідно.

Фінал турніру, нагадаємо, має пройти в Тернополі, на Міському стадіоні, 12-го травня 2021 року.

ФУТБОЛ. КУБОК УКРАЇНИ-2020/2021. 1/8 ФІНАЛУ

«Верес» – «Маріуполь» – 1:0
Гол: Гегедош 68.

«Агробізнес» – «Ворскла» – 1:0
Гол: Черненко, 25.

«ВПК-Агро» – «Дніпро-1» – 0:5
Голи: Сафронов, 24, Назаренко, 46, 53, Довбик, 72 (пен.), Когут, 90+3.

«Нива» (В) – «Колос» – 0:4
Голи: Оріховський, 40, 67, Костишин, 83 (пен.), Коваль, 90+1.

«Олександрія» – «Минай» – 3:0
Голи: Вантух, 6, Бондаренко, 62 (пен.), Довгий 90+5.

«Десна» – «Зоря» – 16 грудня