Марія Музичук максимально наблизилася до лідерів супертурніру Cairns Сup – 2020 у Сент-Луїсі

У сьомий ігровий день другого за ліком жіночого шахового супертурніру Cairns Сup – 2020, що триває в американському Сент-Луїсі, з п’яти партій чотири завершилися підписанням мирної угоди. А єдиною, хто змогла змусити свою суперницю капітулювати, стала екс-чемпіонка світу, випускниця Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського 27-річна Марія Музичук, яка обіграла на три роки старшу за себе росіянку Валентину Гуніну, причому зробила це чорними фігурами.

Марія Музичук чорним кольором дуже швидко досягла у сицилійському захисті позиції, яка стала справжнім лихом для Валентини Гуніної. З самого початку здавалося, що ця битва буде однобічним знесенням білих. Однак Гуніній вдалося пережити бурю, незважаючи на її надзвичайну пасивність та відверто слабкі місця. Росіянка насправді проявила чудовий бойовий дух, але тільки доти, доки їй вдавалося достатньо ускладнювати позицію, щоб її опонентка врешті-решт спіткнулася. Незабаром позиція стала рівною, хоча усі очікували на перемогу Музичук-молодшої. А далі сталося несподіване рішення Гуніної, яка вирішила відмовитись від повторення ходів, що призвели б до нічиєї. В інтерв’ю після гри Музичук лаконічно пояснила рішення суперниці: «Валетина не любить нічиїх». Зрештою, воно стало для росіянки роковим: Музичук, маючи туру та два пішаки, перемогла офіцера і два пішаки Гуніної, отримавши тим самим свою другу звитягу на турнірі.

Здобувши цю перемогу, Марія Музичук разом із росіянкою Олександрою Костенюк і грузинкою Наною Дзагнідзе лише на пів очка відстають від лідерів – чинної чемпіонки світу китаянки Цзюй Веньцзюнь та представниці Індії Хампі Конеру.

Додамо, що у восьмий ігровий день Марія Музичук гратиме білим кольором проти ще однієї представниці Індії Харіки Дронаваллі.

РЕЗУЛЬТАТИ ПАРТІЙ 7-го ТУРУ

Цзюй Веньцзюнь (Китай, 2583) – Нана Дзагнідзе (Грузія, 2515) – 0.5:0.5

Ірина Круш (США, 2422) – Хампі Конеру (Індія, 2580) – 0.5:0.5

Олександра Костенюк (Росія, 2504) – Катерина Лагно (Росія, 2552) – 0.5:0.5

Валентина Гуніна (Росія, 2461) – Марія Музичук (Україна, 2552) – 0:1

Харіка Дронаваллі (Індія, 2518) – Карісса Їп (США, 2412) – 0.5:0.5

 

ТУРНІРНЕ СТАНОВИЩЕ ПІСЛЯ 7-ми ТУРІВ

 

У 8-му ТУРІ ЗУСТРІЧАЮТЬСЯ

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ