Марія Музичук втратила перемогу в шостому турі супертурніру Cairns Сup – 2020 у Сент-Луїсі

Після єдиного вихідного на другому за ліком жіночому шаховому супертурнірі Cairns Сup – 2020, що триває в американському Сент-Луїсі, зіграно партії шостого туру. Єдина на ньому українська учасниця – екс-чемпіонка світу, випускниця Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського 27-річна Марія Музичук у шостий ігровий день була дуже близькою до своєї другої перемоги. Однак у підсумку її протистояння з 36-річною американкою Іриною Круш завершилося підписанням мирної угоди.

Попередній, п’ятий ігровий день для Марії Музичук, яка грала чорними фігурами проти росіянки Олександри Костенюк завершився прикрою поразкою. Музичук-молодша, нагадаємо, мала відмінну нагоду здобути перемогу, однак у вирішальний момент, що називається, пройшла повз правильне рішення, віддала ініціативу суперниці і в підсумку змушена була капітулювати. Тож єдиний вихідний на турнірі, передбачений календарем, для Марії виявився дуже доречним – був час заспокоїтися і зробити правильні висновки. І як засвідчив хід звітної партії, українка використала його насправді ефективно.

Граючи білими фігурами проти одного з аутсайдерів турніру, Марія у сицилійському захисті вже в дебюті отримала дуже перспективну позицію. Більше того, у фахівців складалося враження, що Музичук збирається перемогти у партії практично без бою. Ірина Круш після гри зізналася, що все у грі було проти неї: «Марія мене просто перегравала і в дебюті, і в середині партії. Дуже важко було уникнути деяких ударів і здавалося, що я програю, як кажуть боксери, глибоким нокаутом».

Однак здатність американки виживати окупилася сторицею, коли українка помилилася з 23-м ходом. Позиція врешті-решт різко змінилася у протилежну сторону, де Круш грала без пішака, але збудувала непорушну фортецю. Оглядачі назвали цю гру «чудозбереженням» для американської гросмейстерки. З цим висновком Круш бадьоро погодилася: «Я рада зберегти ту добру смугу, яку пройшла... Я не програла чорним кольором у практично безнадійній позиції».

Після цієї нічиєї, маючи три очки з шести можливих, Марія Музичук у турнірній таблиці й надалі ділить місця з п’ятого по сьоме з росіянкою Катериною Лагно та Харікою Дронаваллі з Індії. А лідирують чинна чемпіонка світу китаянка Цзюй Веньцзюнь та ще одна представниця Індії Хампі Конеру, у яких по чотири залікових бали. На пів очка від них відстають грузинка Нана Дзагнідзе і росіянка Олександра Костенюк.

Додамо, що в сьомий ігровий день Марія Музичук гратиме чорним кольором проти ще однієї представниці Росії Валентини Гуніної, яка наразі разом з американками Іриною Круш та Каріссою Їп складає тріо аутсайдерів – у кожної з них по два пункти.

РЕЗУЛЬТАТИ ПАРТІЙ 6-го ТУРУ

Хампі Конеру (Індія, 2580) – Олександра Костенюк (Росія, 2504) – 1:0

Цзюй Веньцзюнь (Китай, 2583) – Харіка Дронаваллі (Індія, 2518) – 0.5:0.5

Катерина Лагно (Росія, 2552) – Нана Дзагнідзе (Грузія, 2515) – 0.5:0.5

Марія Музичук (Україна, 2552) – Ірина Круш (США, 2422) – 0.5:0.5

Карісса Їп (США, 2412) – Валентина Гуніна (Росія, 2461) –1:0

 

ТУРНІРНЕ СТАНОВИЩЕ ПІСЛЯ 6-ти ТУРІВ

 

У 7-му ТУРІ ЗУСТРІЧАЮТЬСЯ

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ