Марія Музичук за тур до завершення супертурніру Cairns Сup – 2020 у Сент-Луїсі йде третьою

На другому за ліком жіночому шаховому супертурнірі Cairns Сup – 2020, що триває в американському Сент-Луїсі, зіграно партії восьмого туру. Єдина українська учасниця – екс-чемпіонка світу, випускниця Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського 27-річна Марія Музичук – у передостанній ігровий день була дуже близькою до такої жаданої перемоги у протистоянні з 28-річною Харікою Дронаваллі з Індії. На жаль, у підсумку дотиснути суперницю Музичук-молодшій не судилося і усе завершилося підписанням мирної угоди.

Здобувши напередодні перемогу чорним кольором над росіянкою Валентиною Гуніною, Марія Музичук разом із росіянкою Олександрою Костенюк і грузинкою Наною Дзагнідзе за два тури до завершення турніру лише на пів очка відставала від лідерів – чинної чемпіонки світу китаянки Цзюй Веньцзюнь та представниці Індії Хампі Конеру. Тож аби продовжити реально претендувати на головний приз Cairns Сup – 2020, у восьмий ігровий день Марічці, яка мала у своєму розпорядженні білі фігури, необхідно було обов’язково перемагати іншу шахістку з Індії Харіку Дрованаллі.

У по-справжньому високостратегічній битві, що виходила з варіанту сицилійського захисту Найдорфа, Музичук-молодша була значно ближче за суперницю до виграшу більшу частину гри. Після ранньої «торгівлі» королевою у дебюті, Харіка Дронаваллі змушена була захищати складний кінець партії. Однак індуска змогла вирішити своє завдання і її фортеця не розвалилася під тиском українки. У цій партії глядачі наочно побачили, що однією з відмінностей елітних професіоналів від гравців нижчого рівня є здатність уникнути найменших помилок у найскладніших ситуаціях. Харіка показала свій суперклас та неймовірно добре захищалася, аби записати до свого доробку такі важливі 0.5 очка.

Після цієї нічиєї Марія Музичук має у своєму активі 4.5 очка і мінімальні шанси фінішувати першою. А от завершити турнір у призовій трійці (наразі вона ділить третє місце з чинною чемпіонкою світу китаянкою Цзюй Веньцзюнь) їй цілком до снаги. Для цього необхідно у заключній партії чорними фігурами обіграти американку Каріссу Їп, яка набравши 3.5 очка, йде восьмою.

РЕЗУЛЬТАТИ ПАРТІЙ 8-го ТУРУ

Цзюй Веньцзюнь (Китай, 2583) – Карісса Їп (США, 2412) – 0:1

Хампі Конеру (Індія, 2580) – Валентина Гуніна (Росія, 2461) – 1:0

Марія Музичук (Україна, 2552) – Харіка Дронаваллі (Індія, 2518) – 0.5:0.5

Катерина Лагно (Росія, 2552) – Ірина Круш (США, 2422) – 0.5:0.5

Нана Дзагнідзе (Грузія, 2515) – Олександра Костенюк (Росія, 2504) – 0:1

 

ТУРНІРНЕ СТАНОВИЩЕ ПІСЛЯ 8-ми ТУРІВ

 

У 9-му ТУРІ ЗУСТРІЧАЮТЬСЯ

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ