Марія Музичук зазнала першої поразки на супертурнірі Cairns Сup – 2020 у Сент-Луїсі

На другому за ліком жіночому шаховому супертурнірі Cairns Сup – 2020, що триває в американському Сент-Луїсі, зіграно партії п’ятого туру, упродовж якого не було зафіксовано жодної нічиєї. На жаль екватор одного з найсильніших в історії жіночих шахів змагання виявися невдалим для єдиної на ньому представниці України – екс-чемпіонки світу, випускниці Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Марії Музичук.

У п’ятий ігровий день 27-річна Марія Музичук грала чорними фігурами проти 35-річної росіянки Олександри Костенюк. Зазначимо, що перед очним протистоянням в обох шахісток було по 2.5 очка і вони були у п’ятірці переслідувачів одноосібного лідера – Нани Дзагнідзе, поступаючись грузинці лише 0.5 залікового бала.

Партія вдало розпочалася для суперниці українки, яка мала у своєму розпорядженні білий колір. Втім, після отримання достатньо комфортної для себе відкритої варіації Руя Лопеса, Олександра Костенюк прийняла кілька сумнівних рішень. По-перше, вона неправильно помістила свого офіцера на самий край шахової дошки, а не поставила його на ключовій центральній позиції. Далі вона зіграла жахливо, ослабивши свою позицію ходом 24.f3, що дало Музичук-молодшій можливість завдати потужного удару. Українка могла відповісти дуже агресивним ходом 24... Re2 зі смертельною загрозою Bh3!

Однак чорні пропустили цей відмінний для себе шанс і росіянка миттєво скористалася помилкою суперниці, знову перехопивши ініціативу. Костенюк, вдало маневруючи, повернула свого офіцера назад у центр і домоглася позиційного панування. Зрештою, її домінування призвело до того, що Музичук, практично вичерпавши час на роздуми, опинилася у безвихідній позиції і визнала себе переможеною. Здобувши перемогу, Олександра Костенюк тепер лідирує на турнірі разом з чинною чемпіонко світу китаянкою Цзюй Веньцзюнь – в обох по 3.5 очка. А Марія Музичук разом з іншою росіянкою Катериною Лагно та Харікою Дронаваллі з Індії, які у звітному турі також зазнали поразок, маючи у своєму активі по 2.5 очка, ділять місця з п’ятого по сьоме.

Додамо, що в шостому турі Марія Музичук гратиме білими фігурами проти американки Ірини Круш, яка наразі, набравши 1.5 очка, займає дев’яту позицію.

РЕЗУЛЬТАТИ ПАРТІЙ 5-го ТУРУ

Катерина Лагно (Росія, 2552) – Цзюй Веньцзюнь (Китай, 2583) – 0:1

Нана Дзагнідзе (Грузія, 2515) – Хампі Конеру (Індія, 2580) – 0:1

Олександра Костенюк (Росія, 2504) – Марія Музичук (Україна, 2552) – 1:0

Ірина Круш (США, 2422) – Карісса Їп (США, 2412) – 0:1

Валентина Гуніна (Росія, 2461) – Харіка Дронаваллі (Індія, 2518) – 1:0

 

ТУРНІРНЕ СТАНОВИЩЕ ПІСЛЯ 5-ти ТУРІВ

 

У 6-му ТУРІ ЗУСТРІЧАЮТЬСЯ

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ