Маркіян Івашко завоював «золото» чемпіонату України зі стрільби з лука

У Львові, на стадіоні СКА, триває чемпіонат України 2020 року зі стрільби з лука серед шкіл вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, фізкультурно-спортивних товариств, спортивних клубів, шкіл та училищ олімпійського резерву. Напередодні визначилися переможці в особистій першості. У чоловіків золоту нагороду виборов випускник Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Маркіян Івашко.

В особистих змаганнях у чоловічому турнірі в олімпійському раунді до квартету півфіналістів пробилося двоє представників нашого вишу – заслужені майстри спорту, чемпіони світу і Європи Маркіян Івашко та Георгій Іваницький. Звісно, львівські вболівальники сподівалися, що фінал перетвориться на «розбірки» двох галицьких робінгудів. Однак сталося не так, як гадалося.

У півфіналі ветеран збірної України Маркіян Івашко, в активі якого два рекорди світу, зумів подолати супротив свого партнера по національній команді Олексія Гунбіна з Сум. Натомість Георгій Іваницький в очному протистоянні поступився олімпійському чемпіону в особистій першості Пекіну-2008 харків’янину Віктору Рубану. Зазначимо, що переможця в цій дуелі було визначено лише у перестрілці, де фортуна посміхнулася слобожанцю.

Цікаво, що в «малому» фіналі, де вирішувалася доля бронзової медалі, підопічний заслужених тренерів України Тетяни Образцової та старшого викладача кафедри стрільби і технічних видів спорту ЛДУФК Василя Ткачика знову програв у перестрілці. Цього разу Георгій Іваницький поступився сумчанину Олексію Гунбіну і тим самим, двічі зазнавши невдачі у додатковому раунді, фінішував за крок до п’єдесталу пошани.

Що ж до «золотої» дуелі, то в ній обійшлося без перестрілки. У боротьбі за титул двох ветеранів національної збірної випускник ЛДУФК Маркіян Івашко зумів «перестріляти» найтитулованішого вітчизняного робінгуда Віктора Рубана, таким чином у чергове ставши чемпіоном України.

Не залишилися представники нашого Університету з пустими руками і в особистому турнірі серед жінок. У «бронзовому» фіналі випускниця кафедри стрільби та технічних видів спорту, заслужений майстер спорту Вероніка Марченко взяла гору над сумчанкою Іриною Хочіною. А у вирішальній дуелі за титул Анастасія Павлова з Нової Каховки Херсонської області виявилася влучнішою за черкащанку Єлизавету Сікало.

Розіграли нагороди і робінгуди у дивізіоні блочний лук. У змаганнях серед чоловіків чемпіоном став львів’янин Святослав Дуліба, який у фіналі «перестріляв» Романа Говядовського з Рівного. А замкнув трійку призерів один з найстарших учасників турніру, випускник ЛДУФК Костянтин Школьний.

Додамо, що сьогодні та завтра, 3-го і 4-го серпня відповідно, визначаться переможці та призери у міксті й в командних змаганнях серед жінок і чоловіків.