МОК скоротить кількість учасників літньої Олімпіади-2024

Виконавчий комітет Міжнародного Олімпійського Комітету (МОК) під час онлайн засідання погодився зберегти раніше встановлений термін у грудні 2020 року для підтвердження програми змагань і квот спортсменів на ХХХІІІ літні Олімпійські ігри в Парижі 2024 року, включаючи розгляд подій в чотирьох додаткових видах спорту, запропонованих Оргкомітетом.

Це рішення засноване на рекомендаціях Комісії з олімпійської програми після отримання відгуків від спортсменів, міжнародних спортивних федерацій, національних олімпійських комітетів і Оргкомітету «Париж-2024».

Виконком МОК підкреслив, що рішення повинне ґрунтуватися на наступних, раніше встановлених, ключових принципах:

• скорочення загальної квоти спортсменів (включаючи усі нові види спорту) до 10 500;

• досягнення гендерної рівності в Олімпійських іграх на рівні змагань і заходів, де це можливо;

• визначення пріоритетності нових подій, які дозволять розмістити спортсменів у межах існуючої квоти на спорт;

• нові події лише за наявності існуючих арен.

«Виняткова ситуація, викликана COVID-19, вимагає виняткових заходів. Тому будь-яке рішення, що стосується програми заходів на Париж-2024, має відображати Олімпійську програму 2020 року, включаючи новий етап «нової норми». Виконавчий комітет МОК підтвердив життєво важливе значення зниження витрат і складності проведення Олімпійських ігор, особливо щодо вимог до місця проведення. Що стосується програми заходів, ми зберегли крайній термін визначений у грудні 2020 року, хоча нові види спорту тепер не можуть бути протестовані на олімпійській арені, але ми повинні дати впевненість зацікавленим спортсменам, їхнім НОКам, федераціям і Організаційному комітету», – сказав президент МОК Томас Бах.

Після підтвердження початкового терміну на грудневому засіданні Виконкому МОК буде прийнято рішення за запитами від 20-ти з 27-ми Олімпійських міжнародних федерацій про зміни в програмі заходів Париж-2024.

Крім того, підтвердження включення чотирьох додаткових видів спорту, запропонованих Оргкомітетом Ігор-2024 (брейкданс, скейтбординг, спортивне скелелазіння і серфінг), також буде визначено на засіданні в грудні, попередньо схваленому на сесії МОК у червні 2019 року.


За матеріалами noc-ukr.org 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ