МОК виділив $800 мільйонів для подолання пандемії COVID-19

Для подолання пандемії COVID-19 Міжнародний Олімпійський Комітет (МОК) ухвалив фінансовий пакет у розмірі до 800 мільйонів доларів США. Таке рішення затверджено на онлайн засіданні виконавчого комітету організації, одним із членів якого є президент Національного Олімпійського Комітету України, олімпійський чемпіон Сеулу-1988 та десятиразовий чемпіон світу зі трибків з жердиною Сергій Бубка.

Сума складається з витрат на організацію відкладених Ігор до 650 мільйонів доларів США для МОК та пакету допомоги до 150 мільйонів доларів для суб’єктів олімпійського руху, включаючи міжнародні федерації, Національні олімпійські комітети (НОК) та організації, визнані МОК, щоб вони могли продовжувати розвивати види спорту, займатися своєю діяльністю та підтримувати своїх спортсменів.

Наразі МОК проводить процес глибокого аналізу для оцінки впливу кризи COVID-19 на всі його операції. Це складне завдання через фактори, що постійно змінюються і які потрібно враховувати в сучасних умовах.

Крім того, Федеральна рада Швейцарії вчора погодилася запропонувати підтримку міжнародним федераціям, що базуються в Швейцарії, у спільній програмі з МОК.

«МОК вдячний Федеральній раді Швейцарії за пропозицію підтримати міжнародні федерації спільно з МОК. Ми зобов’язані успішно здійснювати цю програму підтримки. Ця ініціатива є великим визнанням важливості міжнародних спортивних федерацій та спорту», – прокоментував президент МОК Томас Бах.

Раніше було оголошено, що Олімпійська солідарність збільшила бюджет на програми для спортсменів на 15 мільйонів доларів США, що охоплює стипендії для понад 1600 спортсменів з 185 НОКів та Олімпійської команди біженців МОК.

Олімпійська солідарність також збільшила бюджет на субсидії МОК для участі НОК в Олімпійських іграх на 10,3 мільйона доларів США. Цей додатковий бюджет дозволить Олімпійській солідарності забезпечити доступність додаткових коштів, пов'язаних з винятковими витратами, що несуть НОКи через перенесення ХХХІІ літніх Олімпійських ігор у Токіо-2020.

Президент МОК Томас Бах наголосив: «Олімпійський рух стоїть перед безпрецедентним викликом. МОК повинен вперше організувати відкладені Олімпійські ігри та повинен допомогти своїм зацікавленим сторонам вийти з цієї глобальної кризи. Ця нова ситуація потребуватиме всієї нашої солідарності, креативності, рішучості та гнучкості. Нам усім потрібно йти на жертви та компроміси. Надзвичайні обставини вимагають проведення надзвичайних заходів. Ця ситуація вимагає, щоб кожен із нас виконав свою роль, і це стосується всіх нас, включаючи МОК. Завдяки сьогоднішнім фінансовим планам ми вирішуємо ці потреби».


За матеріалами noc-ukr.org 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ