Офіційно: Канада і Австралія відмовилися від участі в Олімпіаді-2020 у Токіо

Національні олімпійські комітети Канади та Австралії через пандемію коронавірусу ухвалили рішення не відправляти своїх спортсменів для участі в ХХХІІ літніх Олімпійських іграх-2020, які влітку цього року мають відбутися у столиці Японії Токіо.

Олімпійська збірна Канади не братиме участі у цьогорічних літніх Іграх у Токіо через пандемію COVID-19. Таке рішення ухвалив Канадський національний олімпійський комітет.

«Канадський олімпійський комітет та Канадський паралімпійський комітет за підтримки комісій атлетів, національних спортивних організацій та уряду Канади ухвалили складне рішення – не відряджати команди на Олімпійські та Паралімпійські ігри влітку 2020 року», – йдеться у відповідній заяві.

У Канаді закликали організаторів Олімпіади відкласти Ігри-2020 на рік, адже «немає нічого важливішого за здоров’я та безпеку наших спортсменів і світової спільноти». Як пояснюють у комітеті, з огляду на ризики, пов’язані з поширенням COVID-19, продовження підготовки до Ігор-2020 несе небезпеку для спортсменів, членів їхніх родин та широкої канадської громадськості.

«Власне, це суперечить порадам органів охорони здоров’я – а ми закликаємо громадян їх дотримуватися», – підсумували в Олімпійському комітеті Канади.

Водночас Національний олімпійський комітет Австралії закликав усіх своїх спортсменів, які тренуються за кордоном, зупинити підготовку до Ігор-2020 та повернутися в Австралію. Там зазначили, що головні змагання чотириріччя не можна проводити в цьому році через коронавірус. При цьому НОК Австралії планує готувати спортсменів до Олімпіади на 2021 рік.

Додамо, що Бразильський олімпійський комітет (COB) офіційно не заявив про відмову від участі в Олімпіаді-2020, однак виступив за перенесення Ігор в Токіо на 2021 рік через пандемію коронавірусу.

«Як колишній спортсмен-дзюдоїст, знаю, що мрія кожного атлета – змагатися на Олімпіаді в хороших умовах. Стає очевидним, що нинішнього року реалізувати цю мрію не вийде. Міжнародний олімпійський комітет і раніше стикався з великими проблемами, що привели до скасування Ігор у 1914, 1940 та 1944 роках у зв’язку зі світовими війнами, а також бойкотом Олімпіад у Москві-1980 та Лос-Анджелесі-1984. Організація знала, як подолати ці перешкоди. Упевнений, президент МОК Томас Бах готовий вести нас за собою в цей важкий час», – заявив президент COB Паулу Вандерлей.

Нагадаємо, у Міжнародному олімпійському комітеті поки не скасували Олімпіаду-2020. Там заявили, що упродовж чотирьох найближчих тижнів ухвалять рішення.

Як відомо, ХХХІІ літні Олімпійські ігри-2020 в столиці Японії Токіо мають стартувати 24-го липня і тривати до 9-го серпня 2020 року.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ