Офіційно: Координаційна комісія МОК високо оцінила прогрес «Пекіна-2022»

Триває підготовка до чергових, ХХІV зимових Олімпійських ігор. Під час онлайн-засідання Координаційна комісія Міжнародного Олімпійського Комітету (МОК) з проведення зимових Олімпійських ігор в Пекіні у 2022 році високо оцінила прогрес, досягнутий Оргкомітетом країни-господаря змагань.

«За останні кілька місяців Китай зіткнувся з неймовірно складним періодом – ми думаємо про всіх, хто постраждав. Ми раді бачити значне поліпшення ситуації в Китаї, що дозволяє Оргкомітету повернутися до майже нормальних умов роботи. Попри ці унікальні обставини, «Пекін-2022» продовжує долати ключові віхи, що є справжнім свідченням його рішучості забезпечити всього за два роки ідеальну арену для кращих зимових спортсменів світу», – наголосив голова Координаційної комісії МОК Хуан Антоніо Самаранч, відзначивши, що такі зусилля надихають мільйони людей до занять зимовими видами спорту.

«Це дуже відповідає духу олімпізму, і поглядам президента МОК Томаса Баха, що спорт і фізична активність роблять великий внесок у здоров’я суспільства. Ми з нетерпінням чекаємо продовження нашої тісної співпраці з командою «Пекін-2022» протягом того критичного періоду підготовки, який відбудеться в найближчі місяці».

У свою чергу, виконавчий віцепрезидент Оргкомітету «Пекін-2022» Чжан Цзяндун сказав: «Після спалаху COVID-19 і дотримуючись рекомендацій і вимог китайського уряду «Пекін-2022» не тільки визначив пріоритети запобігання і контролю пандемії, а й зосередився на підготовці до Ігор-2022. «Пекін-2022» також вжив заходів щодо поліпшення управління, загального планування і координації проведення ХХІV зимових Олімпійських ігор».

У ході зустрічі Оргкомітет Ігор-2022 підтвердив, що зараз знаходиться в стадії готовності. Для боротьби з викликами, що виникли в результаті глобальної пандемії, вони будуть сприяти подальшому зміцненню співпраці з зацікавленими сторонами – Міжнародним Олімпійським Комітетом, Міжнародним паралімпійським комітетом та експертами олімпійського руху. Пекінська команда також підкреслила свої плани щодо постійного і ретельного моніторингу та аналізу глобального контексту, відповідної адаптації стратегій, посилення загальної координації та реагування на ризики й виклики, оскільки вони не шкодують зусиль при підготовці до проведення ХХІV зимових Олімпійських ігор в Пекіні 2022 року.

Статус олімпійських об’єктів був одним з кількох тем для обговорення під час зустрічі. Члени комісії були раді почути про події, що відбуваються в олімпійських та паралімпійських селищах, оскільки було підтверджено, що частина селища Янцін, як і очікувалося, буде завершена до кінця поточного року.

Координаційна комісія вітала перший завершений сектор для тренувань в приміщенні в зоні змагань в Пекіні – «Крижана посудина». Цей об’єкт містить два міжнародних стандартних катка, один для шорт-треку, який буде використовуватися в якості місця для тренувань під час Ігор-2022, а інший – для керлінгу. Були представлені звіти про хід робіт в Національному центрі гірок і в Національному центрі гірськолижного спорту, обидва з яких будуть завершені цього року. Ці об’єкти стануть одними з багатьох, які допоможуть Пекіну до 2022 року досягти своєї мети – залучити 300 мільйонів осіб до зимових видів спорту.

Комісія також заслухала оцінку, проведену «Пекіном-2022» у зв’язку з перенесенням ХХХІІ літніх Олімпійських ігор в Токіо з 2020 року на 2021 рік. Організаційний комітет прагне забезпечити досягнення основних результатів своєї роботи, особливо влітку 2021 роки, щоб уникнути будь-яких серйозних зіткнень з Олімпійськими іграми Токіо 2020.

Готуючись до напружених кількох місяців, МОК і «Пекін-2022» взяли на себе зобов’язання продовжувати позитивну співпрацю, щоб звести до мінімуму будь-які наслідки відкладання Токіо 2020 року і використовувати всі можливості, які можуть допомогти оптимізувати зимові Ігри в Пекіні у 2022 році.

Нагадаємо, XXIV зимові Олімпійські ігри 2022 (англійською – 2022 Winter Olympics, французькою – Jeux Olympiques d’hiver de 2022, китайською – 第二十四届冬季奥林匹克运动会) пройдуть з 4-го по 20-е лютого 2022 року в столиці Китаю Пекіні.

Понад 3000 атлетів розіграють загалом 98 комплектів медалей у 15-ти видах спорту. Вісім видів належать до льодових: бобслей, санний спорт, скелетон, хокей з шайбою, фігурне катання, ковзанярський спорт, шорт-трек і керлінг. А решту – лижні змагання: гірськолижний спорт, сноубординг, фрістайл, біатлон, лижні перегони, стрибки з трампліна та лижне двоборство.


За матеріалами noc-ukr.org 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ