Офіційно: Загальнонаціональний карантин продовжено до 11-го травня

Загальнонаціональний карантин, який мав тривати до 24-го квітня включно, продовжено на 17 днів – до 11-го травня включно. Відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні, 22-го квітня. Таким чином, усі заклади освіти, незалежно від форми власності та сфери управління, мають продовжити карантинні заходи до відповідного терміну і при цьому продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання.

Кабінет міністрів України продовжив дію обмежувальних заходів у зв’язку з пандемією коронавірусу до 11-го травня. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що 12-е травня – це попередньо день кінця карантину, якщо десять днів до цього відсоток нових випадків COVID-19 в Україні не перевищуватиме 5%. Пік захворюваності слід очікувати між 3-ім і 8-им травня.

«У нас є чіткий план виходу з карантину. План складається з п’яти етапів. Є стартова точка реалізації цього плану, ми її умовно можемо назвати день «К», або день «кінця карантину». Цей день або початок реалізації нашого плану ми можемо запустити за умови сприятливої епідеміологічної ситуації. За нашими прогнозами, цей день мав би настати 11-го травня. Основні умови настання першого дня виходу з карантину – це, як мінімум, упродовж десяти днів відсоток виявлених випадків захворювання мав би не змінюватися, мав би коливатися в межах плюс-мінус 5%.

Друга умова. Лікарні мають бути заповнені пацієнтами з COVID-19 менше ніж на 50%. Зараз наші лікарні заповнені хворими на 10%, це означає, що ми сьогодні йдемо помірним сценарієм, коли медицина встигає приймати хворих на коронавірус.

Після цього йдемо по дорожній карті виходу з карантину і реалізовуємо наступні чотири етапи. Вони також є прописані, ми їх повідомимо, розкажемо за яких умов буде наставати кожен з цих етапів», – сказав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Також прем'єр повідомив, що до 11-го травня в Україні мають виконати кілька завдань: поступово збільшувати кількість тестувань, покращити забезпечення лікарень і медиків, запровадити систему Е-контролю за самоізоляцією як альтернативу обсервації та розробити нові соціальні стандарти. Це, насамперед, носіння засобів індивідуального захисту, дотримання соціальної дистанції та постійна дезінфекція.

Прокоментувала рішення Уряду й т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій «Карантин продовжено, а це означає, що ми маємо бути готові до завершення навчального року дистанційно. МОН надало роз’яснення для всіх закладів освіти та публікує рекомендації на офіційних ресурсах».

Додамо, що станом на ранок 22-го квітня в Україні зафіксовано 6 592 випадки коронавірусної хвороби. Летальних випадків – 174. Одужали – 424 особи.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ