Огляд матчів 15-го туру чемпіонату України з хокею

Київський хокейний клуб «Крижані Вовки» і херсонський «Дніпро», в складі яких грають студенти кафедри зимових видів спорту Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, в 15-му турі регулярної першості чемпіонату Української хокейної ліги сезону-2020/2021 поступилися ХК «Маріуполь» та розгромили «Білий Барс» з Білої Церкви відповідно.

У стартовому матчі чергового, 15-го туру регулярної першості чемпіонату Української хокейної ліги новачок турніру ХК «Краматорськ» вдома зумів обіграти відроджений столичний «Сокіл». Зазначимо, що по ходу гри господарі програвали з різницею у три шайби (1:4), але в підсумку стали авторами суперкамбеку, здобувши перемогу з мінімальним рахунком 5:4 (1:3, 2:1, 2:0). У краматорців шайби закинули Ципнятов, Геворкян, Карпенко, Жвачкін, Золотухін. У киян відзначились Гільманов, Рубан, Сисак, Симчук.

У центральній грі зіграли лідер регулярної першості та чинний чемпіон – донецький «Донбас» і ХК «Кременчук» відповідно. Фінальна сирена зафіксувала перемогу добасівців з переконливим «сухим» рахунком 5:0 (2:0, 2:0, 1:0). Шайби закинули Мілєхін, Туркін, Шишлянніков, Тунхузін і Монс.

Поєдинок у Білій Церкві, де тамтешній «Білий Барс» приймав херсонський «Дніпро», за який виступають двоє третьокурсників факультету фізичної культури і спорту нашого вишу – захисник Євген Ратушний та форвард Владислав Брага, завершився не просто переконливою гостей, а рекордним розгромом поточного сезону. «Щуки» виграли з рахунком 14:1 (6:0, 3:0, 5:1). У дніпрян шайби закинули Дорофеєв (три), Тимченко (дві), Вишняков, Каракулько, Швецов (дві), Гасников (дві), Воробйов, Панасенко, Целогородцев.

Завершував 15-й тур матч у Броварах сусідів по турнірній таблиці – «Крижані Вовки» зі столиці, в складі яких у лінії нападу грає третьокурсник факультету фізичної культури і спорту нашого вишу Євген Абаджан, приймали ще одного новачка УХЛ ХК «Маріуполь».

До 8-ї хвилини першого періоду гра в основному велася в нейтральній зоні без будь-яких гольових моментів. Потім трапилася помилка захисника «Маріуполя» і тільки завдяки діям воротаря гостей Мамедова, «вовки» не змогли відкрити рахунок. Зате, в наступній атаці шайбу закинули маріупольці – кидком з рикошетом відзначився Лихачов.

Господарі зрівняли рахунок зусиллями Кічі через п’ять хвилин, провівши швидку і ефективну гольову атаку – 1:1. Але на цьому гольова феєрія не завершена. За три хвилини до кінця періоду команди обмінялися влучними кидками. У гостей голом відзначився Цикало, а у номінальних господарів – Фолтін. Тож після першого періоду на табло горіли цифри 2:2.

У другій двадцятихвилинці лише ближче до середини періоду біля воріт обох команд почали з’являтися гольові моменти. На потужний кидок і ефектний сейв від Стельмаха, «вовки» відповіли поперечиною Кічі.

На екваторі зустрічі вперед вийшли господарі майданчика, які вдруге за матч реалізували більшість. Голом відзначився Анкудинов – 3:2. Тут же «Маріуполь» міг в контратаці зрівняти рахунок, але форвард команди не зміг закинути із забійної позиції. І, тим не менш, гості відігралися. За три хвилини до кінця періоду, граючи в меншості, підопічні легенди вітчизняного тренерського цеху Олександра Сеуканда зрівняли цифри на табло. Результативним виходом один на один відзначився Чердак – 3:3.

У заключному періоді обидві команди перші п’ять хвилин продемонстрували свою активність біля воріт. Голкіпери «сталевих чайок» і «вовків» – Мамедов і Стельмах відповідно – двічі демонстрували свою майстерність. Подальша гра проходила без точних кидків. Команди створювали напівгольові моменти, які завершувалися або неточним кидком, або блокуванням шайби. Все йшло до додаткового часу, коли за дві хвилини до кінця основного часу гості перевернули все з ніг на голову. Спочатку Корчоха вивів команду вперед, а потім точним кидком в «дев’ятку» відзначився Ромащенко. Тож фінальна сирена зафіксувала перемогу «Маріуполя» з рахунком 5:3 (2:2, 1:1, 2:0).

ПОТОЧНА ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ РЕГУЛЯРНОЇ ПЕРШОСТІ
(станом на 12 грудня)