Олег Царьков – срібний призер Євро-2020 у стрільбі з пневматичної гвинтівки

У перший календарний день весни у польському Вроцлаві завершився чемпіонат Європи-2020 зі стрільби з пневматичної зброї. Національна збірна України у підсумку здобула вісім медалей – дві золоті, чотири срібні та дві бронзові. Останню, срібну нагороду до «синьо-жовтої» скарбнички приніс випускник Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Олег Царьков.

32-й річний майстер спорту України міжнародного класу Олег Царьков посів друге місце у стрільбі з пневматичної гвинтівки з 10 метрів в особистому турнірі у чоловіків. У фіналі підопічний заслуженого майстра спорту Лесі Леськів, яка вищу освіту здобула також у стінах ЛДУФК, поступився лише угорцю Іштвану Пені. «Бронза» у цій вправі дісталася Сергію Ріхтеру з Ізраїлю.

Нагадаємо, у 2014 році Олег Царьков у Москві здобув золоту медаль чемпіонату Європи у стрільбі з пневматичної гвинтівки, при цьому встановивши ще й рекорд Європи. Зазначимо, що це була перша нагорода найвищого ґатунку за усю історію виступів українських стрілків на першостях Старого Світу за роки Незалежності України. Окрім того, у цій дисципліні на Євро-2014 Олег став срібним призером у командній першості. «Срібло» він завоював і на Євро-2017 у словенському Маріборі, а на Євро-2018 в угорському Дьєрі став бронзовим призером в міксті.

У 2015 році на І Європейських іграх у Баку (Азербайджан) Царьков посів четверте місце. У тому ж році на етапі Кубка світу в Мюнхені (Німеччина) він виборов бронзову медаль у стрільбі з пневматичної гвинтівки, а також завоював «срібло» фіналу Кубка світу.

У 2016 році Олег Царьков змагався на ХХХІ літніх Олімпійських іграх-2016 у бразильському Ріо-де-Жанейро. У стрільбі з пневматичної гвинтівки з 10 метрів він вийшов у фінал, де посів восьме місце, а також замкнув ТОП-10 у стрільбі з гвинтівки з трьох положень і став 12-м у стрільбі з гвинтівки лежачи з 50 метрів.

Додамо, що Олег Царьков уже здобув ліцензію на ХХХІІ літні Олімпійські ігри-2020 у Токіо (Японія).

Повертаючись до Євро-2020 у Вроцлаві, повідомимо, що жіноча збірна України в складі Вікторії Рибовалової, Галини Авраменко та Валентини Гончарової виграла «золото» командних змагань у стрільбі по рухомій мішені з 10 метрів. Вікторія Рибовалова в цій вправі стала бронзовим призером в особистій першості. У стрільбі по рухомій мішені з 10 метрів серед змішаних команд «срібло» виграли Галина Авраменко та Ігор Кизима, а Вікторія Рибовалова і Данило Даниленко завоювали бронзові нагороди. Галина Авраменко і Вікторія Рибовалова виграли відповідно «золото» і «срібло» у перемінній стрільбі по рухомій мішені з 10 метрів. Командна першість у стрільбі по рухомій мішені з перемінною швидкістю принесла Галині Авраменко, Вікторії Рибоваловій і Валентині Гончаровій срібні нагороди.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ