Паралімпійський чемпіон Андрій Демчук презентував курс для людей з інвалідністю

Чемпіон XV літніх Паралімпійських ігор-2016 року в Ріо-де-Жанейро з фехтування на візках, заслужений майстер спорту України, випускник Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського та Національного університету «Львівська політехніка», кандидат технічних наук Андрій Демчук презентував навчальний курс «Захист прав людей з інвалідністю». Акція «Сніданок з чемпіоном: П'ять секретів від Андрія Демчука – як стати переможцем у житті» відбулася вчора, 5-го лютого, у Києві.

«Цей проєкт стартував більше, ніж півроку тому. Я є одним із співавторів курсу захисту прав людей з інвалідністю на платформі Рrometheus. Основне бажання, яке стимулювало створити цей курс – спробувати запропонувати реальні варіанти вирішення проблем для людей з інвалідністю», – розповів 32-річний львів'янин.

За словами параолімпійського чемпіона, йому досить часто доводиться руйнувати стереотип про те, що люди з інвалідністю в Україні потребують лише турботи й опіки. Доводиться переконувати, що першочергово людям з обмеженими можливостями потрібні рівні права.

«Це безкоштовний курс. Більше того, після закінчення навчання і відповідей на всі тестові завдання у слухачів є нагода вигравати грант для реалізації своїх ідей», – додав Андрій Демчук.

За словами співавторки курсу «Захист прав людей з інвалідністю» Ірини Федорович, Демчук знає все про перемоги на шляху до успіху. У спорті, у повсякденному житті у боротьбі за права людини він на власному прикладі показує, що люди з інвалідністю можуть бути повноцінними членами суспільства.

Зазначимо, що окрім спортивної та викладацької діяльності (викладає в Національному університеті «Львівська політехніка» комп'ютерні технології), Андрій також займається благочинністю і волонтерською діяльністю. Він постійно відвідує в львівському госпіталі воїнів, які під час бойових дій на Сході втратили кінцівки. А на турнірі у Польщі пожертвував призові хворій дитині, однак говорити про свою благочинність не любить, вважаючи її не темою для розмов.

Додамо, що наразі Андрій Демчук (тренери – випускники ЛДУФК Світлана Колесникова та Віктор Нікулін), в колекції нагород якого, окрім «золота» Ріо-де-Жанейро-2016, кілька десятків медалей різного ґатунку з чемпіонатів світу і Європи та Кубків світу як в особистій, так і в командній першості, веде боротьбу за ліцензію на XVІ літні Паралімпійські ігри-2020, що пройдуть у столиці Японії Токіо з 25-го серпня по 6-е вересня.


За матеріалами ukrinform.ua 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ