Сьогодні відбудеться рестарт футбольного чемпіонату України

Сьогодні і завтра, 30-го і 31-го травня, після незапланованої тривалої весняної паузи (матчі 23-го туру було зіграно 14-го і 15-го березня), пов’язаної з пандемією COVID-19, поєдинками 24-го туру відбудеться рестарт поточного чемпіонату України з футболу сезону-2019/2020 серед команд Прем’єр-ліги, у складах яких грає низка представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

24-й тур розпочнеться сьогодні, 30-го травня, матчем «Колос» (Ковалівка) – «Десна» (Чернігів). Гру, що стартує о 14:00 на київській «Оболонь-Арені», транслюватиме телеканал «Футбол 2». З великою ймовірністю у стартовому складі гостей на поле вийдуть два випускники нашого Університету – центральний захисник Андрій Гітченко та атакувальний хавбек Олексій Гуцуляк.

Також сьогодні пройдуть ще дві зустрічі, що розпочнуться о 17:00. «Дніпро-1» прийматиме донецький «Олімпік» (транслятор – УНІАН ТВ), у якому грають представники ЛДУФК Тарас Завійський і Назар Вербний, що діють на позиції опорника та лівий крайній захисник Орест Лебеденко. А «Олександрія», головний тренер якої Володимир Шаран вищу освіту здобув у стінах нашого вишу, вдома зіграє проти луганської «Зорі» (транслятор – «Футбол 2»).

Завершиться 24-й тур у неділю, 31-го травня. Львівські «Карпати», зелено-білі барви яких захищає низка «інфізівців», о 14:00 на полі стадіону «Україна» міста Лева зіграють з «Маріуполем» (транслятор – УНІАН ТВ), одним з лідерів якого є креативний хавбек, випускник ЛДУФК Валерій Федорчук.

О цій же порі в очному протистоянні на полі стадіону імені Олексія Бутовського в Полтаві зійдуться тамтешня «Ворскла», лівий півзахисник якої Павло Ребенок одну з своїх двох вищих освіт здобув у стінах нашого Університету, та ФК «Львів» (транслятор – «Футбол 1»). А центральна гра туру «Шахтар» (Донецьк) – «Динамо» (Київ) стартує на столичному НСК «Олімпійський» о 17:00. Чергове всеукраїнське класичне дербі покаже телеканал «Футбол 1».

ТУРНІРНЕ СТАНОВИЩЕ КОМАНД
ПІСЛЯ 23-х ТУРІВ
:

Додамо, що напередодні рестарту Виконком Української асоціації футболу (УАФ) затвердив рішення про тимчасові зміни в Регламент чемпіонату УПЛ. Зокрема, на час дії тимчасових змін в рапорт арбітра на футбольні матчі УПЛ і Кубка України нинішнього сезону дозволено вносити прізвища та імена не більше 20-ти футболістів – 11 основних і 9 запасних. Нагадаємо, що раніше заявки команд складалися з 18-ти гравців – 11 польових і 7 запасних.

Також відзначимо, що раніше УАФ дозволила проводити 5 замін в поєдинках чемпіонату УПЛ і розіграшу Кубка України.

Окрім того, на час дії на території України карантинних обмежень, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19, футбольним клубам надається право проводити домашні матчі на стадіонах не в місті постійного розташування і державної реєстрації клубу в разі заборони органами державної влади проводити футбольні матчі в певних регіонах України.