Студенти ЛДУФК зустрілися з бійцем добровольчого батальйону ОУН Антоном Петрівським (Фото)

З нагоди відзначення в Україні шостої річниці Революції Гідності, на вшанування подвигу учасників Революції у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського відбувся захід, на якому студенти зустрілися з бійцем добровольчого батальйону ОУН Антоном Петрівським.

На початку присутні переглянули відео-фрагменти революційних подій на Майдані, відтак цю частину доповнив тематичний виступ учасників театрального гуртка культурно-мистецького відділу.

«І рани їхні вже не їм болять...
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло...
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла»...

Шість років тому Україна стала ареною надзвичайного для XXI століття трагічного дійства. Сумний список Небесної сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час протистоянь у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня у лісі під Києвом зі слідами тортур було знайдено тіло активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність –до Небесної сотні. Серед Героїв Небесної сотні і випускник нашого Університету – Анатолій Жаловага. 20-го лютого рідні не змогли додзвонитися до Анатолія, а ввечері побачили його ім’я у списках загиблих.

Боєць добровольчого батальйону ОУН Антон Петрівський у розмові зі студентами акцентував увагу на кількох важливих моментах. Зокрема, він згадав про Гонконг – одне з найрозвиненіших міст у світі, яке у 2019 році зайняло перше місце за показником відвідуваності туристами.

«Одним із тих принципів, який дозволяє суспільству жити заможно, є свобода. Коли китайці в Гонконгу, ще будучи під Британською імперією, приймали принципи європейської свободи, вони почали активно розвиватися. В певний момент часу, коли увійшли в склад Китаю, стикнулися з тим, що в країні є авторитаризм, – сказав Антон Петрівський. – Ми пам’ятаємо протести, які у 2019 році почалися по всьому Гонконгу. Знаково, що протестувальники на різних локаціях переглядали якийсь фільм. Чи знаєте ви, що вони дивилися? Це був український фільм «Зима у вогні» про Революцію Гідності в Україні! Тобто китайці, які прожили розвиток своєї свідомості і знають, що таке особиста свобода, свобода слова і справжні людські цінності, брали приклад з українців, як відстоювати і боротися за ці цінності! Ми всі разом належимо до могутньої нації, яка стала прикладом для далеких, заможних китайців. В цьому є причинно-наслідковий характер – коли є особиста свобода, тоді є і добробут».

«Держава – наша найбільша цінність. Допоки в нас є держава, можемо тут встановлювати власні правила, вибирати владу, яку вважаємо достойною. Коли немає держави, приходить хтось інший і визначає свої порядки, – наголосив студентам доброволець батальйону ОУН. – Українці – вільнолюбні люди. Люди, які загинули на Майдані, віддали життя й за те, щоб у нас була власна держава. Ми вільні у своїх висловлюваннях. В нас є свобода слова. Це дозволяють правила, які відстояли люди на Майдані. Інакше зараз за будь-яку критику влади студенти були би виключені з університету і, можливо, перебували би у в’язниці».

«Свого часу Іван Боберський сказав, що добра держава – це одне з найбільших витворів людства і кожна людина в цій державі – як коліщатко хорошого годинника. Воно має дуже добре крутитися на своєму місці. Держава – це не якась ефемерна річ. Кожен з вас є частинкою держави, бо держава – це народ. І, сповідуючи філософію Івана Боберського, ви маєте стати тими коліщатками, які будуть добре крутитися на своєму місці. Зараз, як студенти університету, маєте добре вчитися. З висоти свого досвіду можу вам це рекомендувати, бо від цього залежить те, ким ви станете у майбутньому, – наголосив Антон Петрівський. – Також Іван Боберський сказав: «Де сила, там воля витає». Ми маємо бути щасливими, що в нас є сильна армія, яка захищає нашу волю і свободу. Не забуваймо, що ми – українці і маємо тим гордитися!».

... Революція Гідності в Україні розпочалася 6 років тому
і боротьба триває...


Іванна Литвинець, 
культурно-мистецький відділ 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ