Томас Бах: «Олімпійські ігри в Токіо можуть бути скасовані»

Президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах зізнався, що організація допускає можливість скасування ХХХІІ літніх Олімпійських ігор-2020, які мають відбутися в столиці Японії Токіо влітку наступного року. За словами очільника організації, в тому випадку, якщо Олімпіаду-2020 в Токіо не вдасться провести у 2021 році, її доведеться скасувати.

«Відверто кажучи, я розумію це, тому що ви не можете вічно наймати три або п’ять тисяч людей в оргкомітет. Ви не можете щороку змінювати весь спортивний календар у всіх основних федераціях по всьому світу. У спортсменів не може бути невизначеності», – сказав президент МОК у коментарі BBC.

При цьому Томас Бах висловив думку, що для успішного проведення змагань у 2021 році може знадобитися вжиття низки заходів, в тому числі, в плані охорони здоров’я. За його словами, для деяких з учасників Ігор-2020 може знадобитися введення карантину.

«Коли у нас буде чітке уявлення про те, як буде виглядати світ 23-го липня 2021 року, тоді ми й будемо приймати відповідні рішення», – підкреслив Томас Бах.

Зазначимо, раніше президент організаційного комітету «Токіо-2020» Йоширо Морі заявив, що ХХХІІ літні Олімпійські ігри-2020 в столиці Японії будуть остаточно скасовані, якщо пандемія коронавірусу не буде взята під контроль в наступному році.

«Чи можна відкласти Олімпіаду-2020 вдруге, до 2022 року? Ні. В цьому випадку вона буде скасована. Якщо вірус буде успішно локалізований, ми проведемо змагання Ігор-2020 наступного літа. Людство робить ставку на це», – сказав Йоширо Морі в коментарі японському виданню Nikkan Sports.

А голова Асоціації лікарів Японії Есітаке Екокура вважає, що проведення Ігор-2020 в наступному році буде «надзвичайно важким», якщо не буде знайдено вакцину від коронавірусу. Також експерт зазначив, що він дуже песимістичний щодо того, що відкладену ХХХІІ літню Олімпіаду все ж вдасться провести у 2021 році.

Нагадаємо, у березні Міжнародний олімпійський комітет та уряд Японії домовилися перенести ХХХІІ літні Олімпійські ігри-2020 на наступне літо. Нові терміни проведення змагань у Токіо – з 23-го липня по 8-е серпня 2021 року. Відбіркові змагання завершаться не пізніше 29-го червня 2021 року, а крайній термін подачі остаточних списків спортсменів для участі в Іграх-2020 – 5-е липня 2021 року.

На ХХХІІ літніх Олімпійських іграх-2020 в Токіо представники орієнтовно 205 країн світу розіграють 339 комплектів медалей у 33 видах спорту.

Додамо, що станом на сьогодні визначені володарі 57 відсотків ліцензій на ХХХІІ літні Олімпійські ігри-2020 в Токіо. Загалом у них візьмуть участь близько 11 тисяч спортсменів.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ