Томас Бах: «Посткоронному світу потрібен спорт для подолання кризи»

Відкриваючи 136-у сесію Міжнародного олімпійського комітету, яка вперше була проведена за допомогою відеоконференції, президент МОК Томас Бах підкреслив важливість спорту в наданні допомоги світу у відновленні після кризи COVID-19. Він також нагадав про унікальну силу Олімпійських ігор об’єднувати світ в мирі та солідарності, та без будь-якої дискримінації.

Спорт і фізична активність виявилися надзвичайно важливими для підтримки фізичного і психічного здоров’я в цей безпрецедентний час, і це вкотре було підтверджено під час святкування Олімпійського дня. 23-го червня пів мільярда людей по всьому світу познайомились з кампанією МОК #StayStrong #StayActive #StayHealthy через найбільше у світі олімпійське он-лайн тренування.

У своїй промові президент МОК Томас Бах відзначив, що спорт виходить за рамки підтримки здоров’я і може зіграти ключову роль в планах відновлення після COVID-19. Зокрема головний олімпієць планети сказав: «Спорт має велике соціальне значення, будучи сполучною ланкою між громадами. Спорт має велике економічне значення, оскільки створює робочі місця і робить важливий внесок у ВВП. З усіх цих причин, спорт є важливим фактором не тільки під час кризи, а й для виходу з кризи. Ось чому ми неодноразово закликали уряди включити спорт у свої програми відновлення після пандемії. І наші дії були визнані, і багатьом було зрозуміле наше послання».

Визнаючи важливу роль спорту в розвитку суспільства, 118 держав-членів Організації Об’єднаних Націй закликали всі держави включити спорт і фізичну активність у свої плани відновлення після COVID, а також включити спорт і фізичну активність в національні стратегії сталого розвитку.

Очільник МОК також навів ряд інших прикладів – від саміту лідерів G20 до Ради ЄС та Всесвітньої організації охорони здоров’я.

У своєму виступі президент Бах також визнав, аби світ подолав кризу імпульс солідарності, викликаний пандемією, необхідно буде підтримувати.

«Ця криза далека від завершення. Як я зазначав у своєму посланні «Олімпізм і корона» у квітні, ця ситуація потребуватиме всієї нашої солідарності, креативності, рішучості та гнучкості. Фактично, ця криза ще раз показує нам, що поважати один одного недостатньо. Ми повинні допомагати один одному. Головний урок: нам потрібно більше солідарності в суспільстві й між суспільствами», – сказав Томас Бах.

У цьому контексті Олімпійські ігри є потужною платформою для демонстрації солідарності і єдності.

«Ми повинні навіть посилити наші зусилля, щоб переконати уряди усіх країн планети та всю міжнародну спільноту в незамінній цінності Олімпійських ігор. Сьогодні це єдина подія, яка об’єднує весь світ в мирі, солідарності та без будь-якої дискримінації», – наголосив президент МОК.

Томас Бах нагадав, що недискримінація лежить в основі Олімпійських ігор з часів їх засновника барона П’єра де Кубертена, і Олімпійські ігри упродовж багатьох років відповідали цьому принципу.

«Спортсмени з 206-ти національних олімпійських комітетів і олімпійської команди біженців МОК живуть цією цінністю недискримінації. Це унікальним чином продемонстрував Джессі Оуенс, легендарний чотириразовий олімпійський чемпіон з легкої атлетики. Вдома, у США йому довелося страждати від болісної реальності расової сегрегації. На відміну від цього, в олімпійському селищі він жив на рівних з усіма іншими спортсменами, користуючись однаковими правами».

Говорячи конкретно про Олімпійські ігри в Токіо-2020, президент Бах сказав: «У цьому дусі солідарності ми також готуємо перенесені Олімпійські ігри в Токіо-2020. Разом з Організаційним комітетом ми можемо перетворити ці відкладені ХХХІІ літні Олімпійські ігри Токіо-2020 на безпрецедентне святкування єдності та солідарності людства, що робить їх символом стійкості й надії».

Президент МОК також зазначив, що дух солідарності, який закріплений в діяльності олімпійського руху, за останні кілька місяців переважав ще більше: «Дев’яносто відсотків наших доходів спрямовуються на акції солідарності. Ця солідарність також лежить в основі нашого управління кризою корони, що відображається в схваленні пакету допомоги в розмірі до 150 мільйонів доларів США для наших зацікавлених сторін, щоб вони могли продовжувати свою підтримку та спортивну діяльність».

Завершуючи свою промову, президент Бах відзначив: «Ми всі знаємо, що ця подорож буде нелегкою, але ми, люди спорту, звикли до того, щоб робити все можливе, ми звикли сприймати зміни й звикли використовувати можливості. Ми продемонстрували це в останні пару місяців, коли всі разом зміцнили значимість спорту в суспільстві. Якщо ми продовжимо залишатися разом в цій єдності та солідарності, ми зможемо вийти з цієї кризи ще сильнішими, ніж раніше. Посткоронному світу потрібен спорт для подолання кризи. Ми готові сприяти цьому відновленню. Крихкий посткоронний світ потребує об’єднуючої сили Олімпійських ігор. Ми більше, ніж будь-коли, сповнені рішучості будувати мости, об’єднувати світ в мирі й солідарності, святкувати єдність людства у всьому нашому розмаїтті».


За матеріалами noc-ukr.org 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ