Томас Бах: «Про перенесення Олімпіади-2020 у Токіо поки не йдеться» (Відео)

Президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах заявив, що питання перенесення ХХХІІ літніх Олімпійських ігор-2020 у столиці Японії Токіо через пандемію коронавірусу поки на порядку денному не стоїть. За його словами, для прийняття остаточного рішення ще є достатньо часу.

«Нас торкнулася ця (коронавірус) криза, як і всіх інших, ми стурбовані даною проблемою. Однак скасування змагань Олімпіади-2020 в Токіо наразі не стоїть на порядку денному. Ми прагнемо успішно провести Ігри-2020. Разом з тим, ми не знаємо, якою буде ситуація навіть у найближчі дні. Звичайно, розглядаємо різні сценарії, але різниця від багатьох інших спортивних професійних ліг у тому, що до старту Олімпіади ми маємо чотири з половиною місяці... Ніхто сьогодні не може сказати вам, що станеться завтра, що буде за місяць», – цитує очільника МОК The New York Times.

Нагадаємо, проведення ХХХІІ літніх Олімпійських ігор-2020 в Токіо заплановано на період з 24-го липня по 9-е серпня. При цьому, як відомо, МОК виключає проведення Олімпіади при порожніх трибунах, а в НОК Японії вважають, що Ігри-2020 слід перенести. Зокрема, член виконкому НОК Японії, бронзовий призер Ігор у Сеулі-1988 по дзюдо Каорі Ямагучі заявила, що на її думку потрібно перенести Олімпіаду в Токіо-2020 через епідемію коронавірусу.

«Ігри-2020 слід відкласти в нинішній ситуації, коли спортсмени не можуть повноцінно підготуватися до головного старту чотириріччя. Попросивши атлетів тренуватися в цих умовах, МОК прирікає себе на критику за те, що не ставить спортсменів на перше місце», – цитує Каорі Ямагучі AFP.

Нагадаємо, що на Панафінейському стадіоні в Афінах, де 1896 року відбулися перші у новітній історії Олімпійські ігри, у середу відбулася офіційна церемонія передачі олімпійського вогню організаторам ХХХІІ літніх Ігор-2020, які прийматиме столиця Японії Токіо. А сьогодні вранці літак з олімпійським вогнем прибув із Греції до Японії.

«Вперше за 56 років олімпійський факел прибув у Токіо, і я сподіваюся, що він освітить шлях надії для багатьох людей», – заявив голова організаційного комітету Тоkio-2020 Єсіро Морі на скороченій церемонії вручення вогню.

Вогонь прийняли триразовий олімпійський чемпіон із дзюдо Тадахіро Номура і триразова олімпійська чемпіонка з вільної боротьби Саорі Йосіда.

Зазначимо, що місцева влада закликала людей утриматися від традиційного масового шикування уздовж маршруту проходження естафети через пандемію коронавірусу.

Цікаво, що на відміну від НОК Японії, уряд країни виступає проти скасування і перенесення Ігор-2020 через коронавірус.

«Ми тісно співпрацюватимемо з Міжнародним олімпійським комітетом, урядом Японії й столичним урядом Токіо», – сказав Єсіро Морі, наголосивши, що ґрунтуючись на рекомендаціях ВООЗ, «ми забезпечимо безпечні та надійні Ігри».

Додамо, що естафета в Японії стартує 26-го березня і пройде по території 858 міст і селищ країни. Вогонь Ігор-2020 було запалено 12-го березня в грецькій Олімпії. У 2018 році Міжнародний олімпійський комітет пішов назустріч оргкомітету Тоkio-2020 й дозволив запалити олімпійський вогонь не за 100 днів до старту Ігор, як заведено уже багато років, а заздалегідь, щоб приурочити його до дати трагічного землетрусу в Японії 2011 року.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ