Турнір з вільної боротьби пам’яті випускника ЛДУФК Ігоря Первачука

В останній календарний день зими та в перший день весни, 29-го лютого і 1-го березня відповідно, у Львові відбудеться VIIІ міжнародний турнір з вільної боротьби пам’яті чемпіона світу і Європи серед юніорів та володаря Кубку світу, майстра спорту міжнародного класу, випускника Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Ігоря Первачука.

У змаганнях, які відбудуться на килимах Універсального манежу спорткомплексу Міністерства оборони України (вулиця Клепарівська, 39а) столиці Галичини, приймуть участь молодші юнаки 2005/2007 р.н. та юніори 2000/2003 р.н. з усіх регіонів України та гості з Польщі, Словаччини, Молдови, Білорусі, Німеччини, Угорщини, Великої Британії, Франції та Чехії.

«Метою проведення даного турніру є популяризація та подальший розвиток вільної боротьби, відбір здібних молодих атлетів на участь у чемпіонаті України, а також вшанування пам’яті видатного львівського борця Ігоря Первачука», – зазначив президент Львівської обласної асоціації спортивної боротьби України Андрій Стаднік.

Організатори турніру: Львівська обласна асоціація спортивної боротьби України та Львівська обласна організація фізкультурно-спортивного товариства «Спартак».

Турнір відбудеться за підтримки: Управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА та Відділення НОК України у Львівській області.

Партнери турніру: Асоціація спортивної боротьби України, Управління спорту м. Львів, Еволюція суспільства, Спортивне екіпірування K-SectoR, Інтернет-магазин WRESTeam, Інтернет-провайдер «Уарнет», продукція із вспіненного поліетилену Albus, ТЦ «Сихів», Ресторан бюргерів та кав’ярня Blackwood Coffee & Burger, Готель «Львів», «ЯроСад», ТОВ «Галич Екофрукт».

Медіа-партнери: 24 Канал, Радіо Люкс ФМ, ТРК Львів, 032.ua – сайт мiста Львова, Галичина спортивна galsports.com, Інформаційна агенція «Гал-інфо».

Початок змагань: 29 лютого – о 09:00, 1 березня – об 11:00.
Вхід для глядачів – вільний!

ДОВІДКА

Первачук Ігор Анатолійович

Народився 1-го березня 1964 року у Львові. З 1971 по 1980 рік навчався в СШ №79 м. Львова. З третього класу Ігор почав займатись вільною боротьбою, захоплення якою стало справою усього його життя. Перші успіхи і бажання бути чемпіоном прийшли до талановитого хлопця дуже швидко. Маючи вагу 27 кг, уже на перших своїх змаганнях Ігор переміг у ваговій категорії до 29 кг. Ігор вперше дебютував в юнацькій першості колишнього СРСР, що проходила в 1980 році у Львові, змагаючись у ваговій категорії 45 кг (власна його вага була 42 кг). На цих змаганнях Ігор здобув свою першу медаль першості Союзу. На цей час він вже був учнем Львівської обласної загальноосвітньої школи-інтернату спортивного профілю (сьогодні – Львівське училище фізичної культури), по завершенні якого поступив на факультет спорту Львівського державного тоді ще інституту, а нині університету фізичної культури імені Івана Боберського.

У 1982 році Ігор Первачук вперше дебютував на міжнародній арені у складі юнацької збірної СРСР на чемпіонаті світу в американському Колорадо-Спрінгс, де підкорив «бронзовий» п’єдестал. Та вже у наступному році для Ігоря прийшов і «золотий» успіх: в американському Лос-Анджелесі він став чемпіоном світу серед юніорів у ваговій категорії до 48 кг. Далі знову міжнародний успіх – спочатку «золото» юніорського чемпіонату Європи в Голландії, а згодом золота медаль Кубку світу у Канаді. Ігор Первачук постійно входив до складу дорослої збірної СРСР, перемагав у популярній на той час матчевій зустрічі СРСР – США та в престижному Тбіліському міжнародному турнірі.

Згодом у нього була низка травм та операція на коліні. Та все ж таки з часом, він зумів повернутись у спорт, почав виступати за кордоном – у німецькій Бундеслізі, де боролися найсильніші боці Європи. Звісно, виступав він і в Україні – виграв золоту медаль чемпіонату країни у ваговій категорії до 57 кг.

У 1989 році Ігор одружився, а в 1993 році в сім’ї Ігоря та Оксани Первачуків народився син Олежик. Ігор надалі активно приймав участь в розвитку боротьби на Львівщині, займався тренерською діяльністю, працюючи тренером в СДЮШОР «Спартаківець», консультував провідних спортсменів регіону. З любов’ю та наполегливістю він передав досвід молодим борцям, та підступна хвороба обірвала його життя на 44-му році. 15-го грудня 2008 року Ігоря Первачука не стало...